Меню

План-графік перевірок ДФС на 2020 рік

Наприкінці 2020 року ДРС повідомило про розробку плану проведення комплексних перевірок суб’єктів господарювання.

Згідно з проектними даними у наступному році буде перевірено 32381 суб’єкт. Термін виявлення помилок закінчився 15 листопада, тому план перевірок ДФС на 2020 рік став дійсним і відмовитися від нього не можливо.

Будівля Державної Фіскальної служби

План комплексних перевірок – кого торкнеться законодавчий акт

Під річним планом перевірок розуміється перелік об’єктів господарювання та інформації про напір перевірки у наступному році. Кожна контролююча організація складає власний план згідно з планами роботи. Тому не слід дивуватися, якщо одне підприємство у одному календарному році буде перевірено декілька раз.

Затверджений план перевірок є остаточним. Позапланові перевірки підприємств проводяться за листами інших органів або у разі скарги громадян чи робітників підприємства.

Проведення заходів дає можливість виявити помилки у роботі чи осіб, які є постійними порушниками дійсного законодавства. Завдяки діям контролюючих органів підприємства першої групи ризику будуть застраховані від непередбачених неприємностей.

Плани контролюючих органів зроблені завдяки автоматизованої системи держнагляду та завдяки результатам, одержаним у попередньому періоді.

Статистичні дані 2019 року показують, що перевірка контролюючими органами було здійснено в більшості підприємствах. Новий план комплексних перевірок передбачає на 2154 заходи більш ніж у попередньому році.

жінка проводить перевірку підприємств

Коли буде оприлюднена інформація невідомо. Скоріш всього підприємці та юридичні особи дізнаються про це у січні 2020 року.

Цікаво! Крім комплексного плану наприкінці періоду ще 28 контролюючих організацій подали на розгляд влади нові проекти планів перевірок.

Згідно з нормами діючого законодавства проведення перевірок проводиться згідно затвердженого головним органом контролю комплексного плану перевірок. Для здійснення перевірки контролюючи органі повинні:

  • оприлюднити інформацію завдяки інформаційним джерелам й публікації на офіційних сайтах;
  • за 10 днів повідомити суб’єкта господарювання про наступний захід та вручити йому повідомлення.
Читайте також:  Грип 2019-2020 в Україні за данними МОЗ

Суб’єкт господарювання має право знати про захід та підготувати необхідний пакет документів.

Як відмовитися від комплексної планової перевірки

Для відмовлення від комплексної перевірки особа повинна розглянути план-графік перевірок ДФС на 2020 рік та переконатися, що в ньому є його об’єкт.

Для цього необхідно до 15.11.2019 подати до ДРСУ заяву. На сьогодні усі терміни закінчилися, тому більшості суб’єктам господарювання вже зараз починати готовитися до заходу.

Важливо! Крім повідомлення до 15 листопада існують інші умови для відмовлення щодо перевірки. До таких умов відноситься виявлення помилок згідно з приватними даними підприємця та підприємства.

Від перевірки можна відмовитися, якщо помилка була знайдена у:

назви об’єкту;

  • ідентифікаційному коді;
  • юридичної адреси розташування підприємства;
  • ступеню ризику об’єкту;
  • тривалості та інших моментах.

Іншими словами, інформаційні дані, вказані у планах перевірки та повідомленнях повинні збігатися з реальними.

Терміни оприлюднення перевірок

Поки що проект не оприлюднено та не прийнято. Коли відбудеться процедура влада повідомить додатково.Згідно перевірок, які проводять податкові служби, відомо, що вони будуть оприлюднені до 25.12.2019 року. Тож можна тільки догадуватися, коли суб’єктам стане відома інформація про план графік перевірок ДФСУ у наступному році.

Як перевірити наявність підприємства у плані перевірок самостійно?

Заздалегідь узнати, що підприємство внесено до комплексного плану заходів на наступний рік можна після його затвердження та оприлюднення. На сьогоднішній час інформація є закритою, тому робити попередні висновки рано.

Разом з чим кожний підприємець чи юридична особа повинна знати, зробити це можливо став користувачем електронної системи, де спеціальний сервіс дає доступ до самостійного розгляду плану перевірок на наступний рік.

Також інформація про заходи буде розміщена на офіційному сайті державної інспекції. Крім цього інформація стане доступною більшості підприємців та буде обговорюватися на тематичних форумах.

Читайте також:  КЗПП України 2021 року чинний

Резюме

План комплексних перевірок на 2020 році розроблено, але не оприлюднено в інформаційних джерелах. Про заходи в наступному році приватні та юридичні особи дізнаються наприкінці грудня чи у січні нового року.Зробити це можна на офіційних сайтах контролюючих органів, або завдяки розмовам на тематичних сайтах. Час на відмовлення від заходів вже закінчився, але при виявленні помилки суб’єкти господарювання мають шанси уникнути перевірки.

В будь-якому разі вже на початку року суб’єкти повинні бути готовими до появи повідомлення з контролюючого органу.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *