Меню

Скільки календарних днів у 2022 році: 366 або 365?

Багатьох цікавить, скільки днів буде у 2022 році – 366 або 365. Це неважко розрахувати, оскільки 2022 рік є високосним, тому днів має лише 365. У високосних роках, яким є кожен четвертий, дійсно 366 днів, оскільки в них додається один день зими, 29 лютого. Такі роки завжди викликають багато повір’їв та упереджень – хтось вважає їх щасливими через наявність додаткового дня, який просто не може бути звичайним, хтось – навпаки, вірить, що високосний рік є важким та несе з собою неприємності для тих, хто починає в такому році будь-які нові справи.

russko ukrainskiy calendar 2022 gor - Скільки календарних днів у 2022 році: 366 або 365?

Як розрахувати, скільки у році днів

Правила розрахунку прості – якщо рік ділиться на чотири без залишку – тоді він високосний (але навіть тут є винятки, про них – пізніше), а якщо ні – рік звичайний, і у ньому немає додаткового дня зими.

Тому, якщо ми хочемо розрахувати, скільки днів у 2022 році: 366 або 365, необхідно поділити 2022 на 4. Виходить ціле число, тому у 2022-му розі маємо 366 днів, оскільки він високосний.366 або 365

Як виникло поняття високосного року

Що ж є роком у астрономічному розумінні цього слова? Рік – це термін, протягом якого Земля здійснює навколо Сонця свій повний оберт. Цей відрізок часу становить не точно 365 днів, його тривалість – 365 днів та майже 6 годин. Саме для того, щоб узгодити цю різницю між астрономічним та календарним роком, і було вирішено, що до кожної четвертої зими додається один день. Дане нововведення було запроваджене Юлієм Цезарем у Древньому Римі, 46 року до нашої ери. В той час додатковий день лютого розміщували не в кінці місяця, а між 23 та 24 числами.

Тим, хто народиться 29 лютого, не дуже щастить із святкуванням дня народження , адже на чотири роки він у них випадає тільки раз. Проте цей день потрібен, щоб уникнути розходжень з астрономічним календарем, згідно якому настають пори року. За відсутності додаткового дня ми б зіткнулись із явищами, коли у лютому вже настає весна, розтає сніг та пробивається перша трава, а в серпні, навпаки, вже наступають осінні холоди та дощі.

Читайте також:  Знаменні і пам’ятні дати 2022 року

Проте і тут є певні нюанси. За юліанським календарем (старий стиль) високосним був кожен, без винятків, четвертий рік, відповідно, три роки були звичайними, а високосним – кожен четвертий.

За григоріанським календарем, який діє на сьогоднішній день, високосним роком вважається кожен четвертий, окрім років, якими починаються нові сторіччя (останні дві цифри є нулями), але перші дві цифри номеру року не діляться на 4. Як приклад, 1900 рік високосним не був, оскільки 19 не ділиться на 4, але 2000 рік мав додатковий день (20 на 4 ділиться).

Чому нас так хвилює, скільки у році днів

Перед настанням нового року досить багатьох хвилює питання – скільки ж у ньому днів. Зазвичай це тому, що саме явище високосного року викликало появу надто багатьох повір’їв та забобон. Вони можуть бути різні – наприклад, у такий рік не радять змінювати роботу та місце проживання, починати нові проекти, будівництво нових споруд. Є також повір’я, що не варто у високосний рік одружуватись чи, навпаки, розлучатись, бо, мовляв, це не принесе щастя.

Якщо Вас хвилює, скільки календарних днів у 2022 році: 365 або 366, лише з точки зору, чи не варто очікувати від цього року чогось поганого, краще просто довіритись власній інтуїції та здоровому глузду, незважаючи на народні прикмети, і все буде добре. Народна недовіра до незвичайного року цілком зрозуміла, тим більше, що корені багатьох пов’язаних із ним вірувань тягнуться з далеких минулих років. Проте невдалим він стає лише тоді, коли під впливом забобон людина дійсно починає вважати, що високосного року все піде не так, незважаючи на всі її зусилля. Кожен з нас є господарем власної долі незалежно від того, який рік наступає та скільки у ньому днів.календар і пісочний годинник

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.