Меню

Податкова соціальна пільга на 2019 рік

Кожен житель України зобов’язаний сплачувати до бюджету країни частину свого прибутку – податки, стягнення, збори. Податки є головним джерелом прибутку держави. Вони витрачаються на фінансування багатьох галузей, впровадження реформ, формування заробітних плат, грошових допомог, тощо. Податки забирають чималу долю прибутку особи, але є такі особи, які мають дуже низький рівень доходів. Вони не мають змоги справно сплачувати стягнення, бо тоді в них взагалі не залишиться грошей на проживання, а тому таким особам надаються спеціальні пільги. Через нестабільну економічну ситуацію, високий рівень інфляції та поступове зниження реального доходу громадян соціальна пільга на 2019 рік в Україні стала необхідністю для багатьох родин.

Якщо забути про певні неточності та неоднозначності у законодавств, то соціальна пільга – певна грошова сума, на яку щомісяця зменшується обов’язкова до виплати величина податку на прибуток фізичних осіб. Завдяки пільгам малозабезпечені громадяни платять набагато менші податки, а тому у них залишається більше грошей на проживання.Податкова соціальна пільга

Кому взагалі призначаються пільги?

Варто знати, що податкова соціальна пільга може надаватися будь-якій категорії громадян без якихось винятків. Проте допомога від держави надається лише за певних умов. Її можуть отримати тільки ті особи, чий прибуток за календарний місяць не перевищує встановлену державною владою величину прожиткового мінімуму помножену на коефіцієнт, що дорівнює 1,4. Виходить так, що при збільшенні величини прожиткового мінімуму граничний показник для отримання соціальної пільги також зростає.

Але для осіб, у яких в родині є дитина з інвалідністю, а також для осіб, що самостійно виховують дітей передбачені особливі умови надання соціальної пільги. В такому випадку вона встановлюється з добутку граничного показника та загальної кількості дітей у родині. Звісно, є й інші особливі випадки, коли громадяни отримують більші пільги. Загалом перелік таких випадків, коли особи можуть розраховувати на отримання допомоги у розмірі 150%, виглядає наступним чином:

 1. Батько чи мати власноруч виховує рідну чи усиновлену дитину. В такому випадку при розрахунку величини допомоги враховуються усі неповнолітні діти в родині.
 2. Люди, які виховують дитину з інвалідністю. Величина пільги визначається в залежності від кількості дітей в родині.
 3. Якщо особа є постраждалою внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та має відповідний документ.
 4. Особа проходить навчання у школі чи ВНЗ, є аспірантом, тощо.
 5. Люди, які є інвалідами 1 чи 2 групи. Однак цей пункт не стосується тих осіб, для яких пільги встановлюються підпунктом «б» статті 169.

Однак це не все. Існує ще й пільга, розмір якої складає 200%. Вона нараховується наступним категоріям громадян:

 1. Люди, які мають заслуги перед вітчизною та отримували високі звання, нагороди від президента.
 2. Особи, які брали участь у бойових діях. Для більшості представників цієї категорії громадян пільги встановлюються спеціальними постановами.
 3. Жителі країни, які під час перебігу бойових дій були репресовані та примусово направлені до концтаборів, особи, які переслідувалися ворожими військами.
 4. Особи, яких примусово депортували чи вивозили за межі рідної держави на територію ворожої країни.
 5. Люди, які вижили під час блокади Ленінграду.Кому взагалі призначаються пільги

Що треба зробити для оформлення пільги?

Якихось особливих дій з боку громадянина процедура оформлення допомоги від держави не вимагає. Особа повинна лише звернутися до роботодавця з відповідною заявкою з проханням на надання пільги. Якщо громадянин має підстави на оформлення допомоги у підвищеному розмірі, то це треба обов’язково викласти у заявці та додати відповідні довідки та папери, які підтверджують підставу. На додачу треба представити стандартні набір паперів, який регулюється відповідною постановою КМУ.

Про які довідки та папери взагалі йде мова?

Перший обов’язків документ – це вищезгадана заявка на оформлення пільги відповідно до чинного законодавства. Для цього потрібен бланк заяви на соціальну пільгу 2019, який можна отримати за місцем роботи чи завантажити в мережі. Решта документів залежить від того, до якої категорії громадян відноситься особа. Наприклад, батько чи мати, що самостійно виховують неповнолітню дитину, мають додавати до заявки наступні папери:

 1. Нотаріально завірені ксерокопії свідоцтва про народження кожної неповнолітньої дитини.
 2. Відповідну виписку з органів опіки. Для отримання виписки необхідно звернутися до органів з заявкою.
 3. Документ, яким підтверджується укладання шлюбу, а також документ про смерть одного з батьків чи свідоцтво про розлучення.
 4. Нотаріально завірені ксерокопії сторінок паспорта.

Саме за таким принципом надається соціальна пільга 2019 року на двох дітей чи на більшу кількість діточок. Якщо особа виховує або є опікуном дитини чи декількох дітей з обмеженими можливостями, то потрібно надавати ще й такі документи:

 1. Будь-який нотаріально завірений документ, який підтверджував би вік дитини з обмеженими можливостями.
 2. Опікуни повинні надавати відповідне рішення з боку органів опіки про дозвіл на опікунство. Отримати це рішення можна лише за умови звернення до органів опіки.
 3. Посвідчення про те, що дитини має певну категорію інвалідності. Також треба додати документ, що підтверджує отримання пенсії по інвалідності, а ще дійсну медичну довідку.
 4. Якщо він дитини з обмеженими можливостями не перевищує 16 років, то треба додавати висновок від медичної комісії.

Якщо особа є постраждалою внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, то їй потрібно усього лише надавати стандартний пакет паперів, а також свідоцтво, в яке визначатиме відповідний статус. В цьому випадку податкова соціальна пільга на 2019 рік не потребує якихось особливих документів чи довідок.Податкова соціальна пільга на 2019 рік

Читайте також:  Мінімальний прожитковий мінімум на 2022 рік в Україні

На які види доходу розповсюджується дія пільги?

Перш за все, дія пільги не розповсюджується на прибуток осіб, що не є офіційною заробітною платнею, тобто на усі додаткові джерела прибутку. Також це стосується додаткових нарахувань для різних категорій населення, що формують та виплачуються коштом держави, наприклад, стипендіальні виплати. Також під дію пільги не підпадають прибутки підприємців, отримати від будь-якого виду діяльності.

Якщо соціальну пільгу оформлює державний службовець, то вона враховується під час нарахування заробітної плати. Більш того, держслужбовцям навіть не треба подавати заявку на отримання пільги, усе відбувається автоматично. Але для підтвердження наявних даних доведеться надати певні довідки та документи. Приклад розрахунку соціальної пільги дізнатися за місцем роботи чи в мережі Інтернет.

Чи можна користуватися одразу декількома пільгами?

У чинному законодавстві держави встановлюється, що громадяни можуть користуватися усього лише одним видом пільг. Якщо людина перебуває в умовах, в яких вона може отримувати декілька пільг, то автоматично обирається саме та, яка має більшу граничну суму.

Проте існують певні винятки. Наприклад, бувають ситуації, коли особа самостійно займається вихованням декількох дітей, одна з яких є інвалідом. В такому випадку соціальні пільги для інвалідів в Україні, які становлять 150% додаються до звичайних пільг у розмірі 100%.

Варто знати, що у випадку звільнення особи з місця служби в поточному місяці їй усе ще буде нараховувати соціальна пільга. Це правило буде встановлено нещодавно, а тому іноді звичайні співробітники про це навіть не знають. Більш того, іноді роботодавці ігнорують можливість отримання співробітниками відповідних до їх положення та статусу пільг й не повідомляють їх про це. В такому випадку співробітникам потрібно самостійно звертатися до роботодавця з завою. Якщо заява ігноруватиметься, то потрібно звертатися до вищих інстанцій зі скаргами.

Шахрайство

Отже, можливе лише одне застосування податкової соціальної пільги. Але буває так, що люди вирішують обманути владу та інстанції. В такому випадку вони починають отримувати пільги одразу за декількома місцями праці, використовуючи своє скрутне становище. Якщо цей обман викривається, то людина позбавляється права на отримання пільги взагалі. Більш того, в такому випадку накладається чималий штраф. Людина може відновити право на отримання субсидії відповідним зверненням.користуватися одразу декількома пільгами

 

Читайте також:  Виплата при народженні другої дитини в 2020 році в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.