Меню

Православний календар на грудень 2021 року

Безумовно, для кожного православного, католика чи греко-католика кожен прожитий день – це вияв милосердя Господнього, а також шанс виправити свої помилки, краще пізнати Бога, задуматись над людською природою та поведінкою. Дізнатись більше про достойних для наслідування святих, а також важливі для християнського світу дати допомагає церковний календар на грудень 2021 року в Україні.

кожен прожитий день – це вияв милосердя Господнього


Різдвяний піст

Фактично, протягом всього першого зимового місяця буде тривати Різдвяний піст. За давньою традицією він триває 40 днів. Оскільки щорічно Різдво в Україні відзначається 7-го січня, то початок Різдвяного посту – це 28 листопада.

Він не настільки строгий, як Великодній, однак, також передбачає обмеження в їжі, гучних забавах. Віряни співчуватимуть Матері Божій, котра виношуватиме малюка – спасителя, але й одночасно радітимуть з нею, адже отримують шанс на спасіння.

До народження Христа (07.01) більшість українців стараються висповідатись, очиститись духовно та тілесно. Особлива увага під час цього посту приділяється молитві.

Різдвяний піст


Церковний календар

01.12. Усі православні згадуватимуть про життя чотирьох мучеників:

 • Платона;
 • Романа;
 • Закхея;
 • Алфея.

Привітати з Днем ангела варто усіх хлопчиків та чоловіків, що носять якесь із названих імен.

02.12. В церковній проповіді будуть згадуватись долі та діяння: святої Варвари, Авдія, митрополита Фвларета. Молитись в цей день корисно до ікони «У скорботах і печалях…», що присвячена Божій Матері.

03.12. Привітати з іменинами потрібно усіх чоловіків, що отримати ім’я на честь мученика Анатолія. Молитви також у цей день будуть звучати на честь Константинопольського Прокла, мучеників Іосифа та Нирси.

Читайте також:  Про структуру 2019/2020 навчального року

04.12. Як дає зрозуміти православний календар на грудень 2021 року, це один із найважливіших дів місяця, адже відведений він для відзначення Введення Діви Марії в храм.

Введення Діви Марії в храм

05.12. Дата присвячена молитвам за:

 • мученика Прокопія;
 • Михайла Тверського (був князем);
 • Володимира-Волинського (був князем);
 • Ярополка благоірного.

06.12. Про життя та доброчинність відомого князя Невського Олександра будуть розповідати священнослужителі. Не забудуть приділити увагу також і святим: Григорію та Амфілохію.

07.12. Порфірія Стратілата, а разом із ним і 200 воїнів будуть згадувати в православних церквах. Українці матимуть нагоду привітати із Днем ангела усіх тих жінок та дівчаток, що носять ім’я Катерина. Інша свята цього дня – Августа.

08.12. Свято папи римського Климента, а також архієпископа Олександрійського на ім’я Петро.

09.12. Свято преподобного Іакова та стовпника Аліпія. В цей день своє свято відзначає київська церква, що названа на честь великомученика Георія. Саме 9-го грудня її освятили.

10.12. Називаючи православні свята у грудні 2021 року, неодмінно варто згадати і про свято двох Іаковів: Персянина та Ростовського. Молитись потрібно до ікони «Знамення», що присвячена Богородиці.

11.12. Про жертовність та віру сповідника Стефана Нового будуть розповідати священники в православних храмах. Разом із ним неодмінно будуть згадуватись:

 • Іринарх (також мученик);
 • Феодора (був єпископом в Ростові).

12.12. Життя та діяльність мученика Парамона, а з ним і 370 мучеників, буде ставитись за приклад православним.

Київляни мають нагоду прибути в Печерську Лавру та щиро звернутись із проханнями та молитвами до Нектаря Печерського.

13.12. Вказуюючи церковні свята у грудні, обов’язково варто назвати і 13-те число грудня, адже саме воно відводиться для молитов та згадування Андрія Первозванного. Його називають одним із найближчих учнів Христових. Він часто супроводжував свого Вчителя під час проповідей, а також, за даними Євангелії, був присутнім на Святій Вечері, під час Розп’яття та Воскресіння Христового. Після Вознесіння Ісуса на небо, Андрій Первозванний відправився проповідувати в східні  частини Візантійської імперії. Цього святого називають засновником православної української церкви.

Читайте також:  Навчальний календар на 2020-2021 навчальний рік

За давньою легендою, Андрій Первозванний проповідував на теренах сучасної України та свого часу передбачив заснування Києва.

14.12. Згадувати будуть про Філарета Милостивого та пророка Наума.

15.12. Київлянам варто прийти в Печерську Лавру та помолитись на честь Афанасія Печерського.

16.12. В церквах будуть згадувати про:

 • Іоанна преподобного (був мовчальником);
 • Феодора, що був в Олександрії архієпископом;
 • Сторожевського Сави.

17.12. Свої іменини в цей день відзначають усі дівчата та жінки, названі на честь великомучениці Варвари, та усі чоловіки та хлопці, що отримали ім’я на честь святого Геннадія (він був новгородським архієпископом).

18.12. День Анастасія мученика.

19.12. Одне із найулюбленіших свят усіх українців. В таку днину кожного року на землю спускається Святий Миколай. Християни вірять, що 19-го грудня вони можу випросити святого про чудо. Найважливіше вірити, і тоді бажане (чи то народження дитини, чи то зцілення від хвороб, чи то подолання якихось проблем) обов’язково збудиться.

20.12. Розповідати в православних церквах будуть про життя Амвросія (Медіоланського), Нила Столбенського.

21.12. Згадувати християни будуть про Кирила Челморського, Мученицю Анфісу (та, що з Риму).

22.12. Доречно усім жінкам помолитись біля ікони «Несподівана Радість», написаної на честь Богородиці. В цей день, як дає зрозуміти релігійний календар на грудень 2021 року в Україні, відзначається зачаття Діви Марії праведною Анною.

23.12. Трьох сербських святих згадуватиме православна церква в цю дату: Ангелину, Стефана та Іоанна.

24.12. Відсвяткувати свої іменини зможуть хлопці та чоловіки, названі на честь Даниїла Стовпника.

25.12. Про іншого святого чудотворця наприкінці грудня будуть згадувати священнослужителі – Святого Спиридона.

26.12. День ангела у всіх представників чоловічої статі, що названі на честь святого Арсенія.

Читайте також:  Навчальний календар на 2021-2022 навчальний рік

27.12. День присвячується згадуванню відразу кількох мучеників: Апполлонія, Аріана, Левкія, Фірса, Філімона.

28.12. Церковні розмови будуть присвячені Собору святих Кримських.

29.12. День, відведений згадуванню та молитві до цариці блаженної Феофанії.

30.12. День святого Даниїла.

31.12. Поговорити в останній день календарного року варто про життя та діяльність мученика Севастіана, його жони Зони, а також сповідника Михайла.

молитві до цариці блаженної Феофанії
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *