Меню

Якою буде погода у грудні 2021 року?

Грудень, як відомо, перший місяць зими, однак для багатьох українців він часто стає найбільш очікуваним та найбільш щасливим. В грудні, як правило, вже можна покататись на лижах, отримати подарунок на свято Миколая, відгуляти на зимовому корпоративні та зустріти Новий рік. Плануюючи поїздку у Карпати чи інші регіони країни, варто заздалегідь поцікавитись яка буде погода в грудні 2021 року в Україні.

Якою буде погода у грудні 2021 року

Характеристика місяця

Грудень, як показують синоптичні спостереження протягом багатьох років, є найбільш теплим місяцем року. Його тривалість  становить 31 день. В українській мові назва походить від слова «грудки» – тобто замерзлі частини землі, що замерзають на полях та дорогах з приходом зими.

Середня місячна температура фактично по усій країні становить 0-5℃, а в південних регіонах дещо більше – 1-6 градусів із позначкою плюс.

Протягом місяця випадає приблизно 35-70 мм опадів, і тільки в Карпатах та гірській місцевості поблизу них – 70-145 мм. В грудні може як випадати сніг, так і падати дощ. Досить часто ранки туманні.

Місяць вирізняється коротким днем та довгими ночами, порівняно з листопадом, сильнішими та холоднішими вітрами.

Абсолютний мінімум для нашої країна на грудень місяць становить -38℃, абсолютний максимум – +18℃.


Чого чекати зимою 2021 року?

Ще на початку осені синоптики дали свої передбачення щодо того, якою буде зима 2021 в Україні. Якщо їм довіряти, то багато витрачати на опалення жила не доведеться. Зима прийде наприкінці листопада і протриває до середини березня.

Найбільших морозів, традиційно для країни, варто очікувати в 20-х числах січня. До -10-15℃ може опуститись температура в денний час. В ночі, звісно, ще нижче – до -20-22℃. Проте тривати такий період довго не буде – всього лише 3-5 днів.

Читайте також:  Прогноз погоди на квітень 2021 року

Загалом же плюсова та мінусова температура постійно змінюватимуться. В день частенько буде з’являтись на небосхилі сонечко, і може здатись, що на дворі осінь чи рання весна. Метеорологи вже встигли охрестити зиму сезону 2020-2021 найбільш теплою за останні 5 років.

Чого чекати зимою 2020-2021

Прогноз на грудень

Вже зараз синоптики дають свій прогноз погоди на грудень. Як стає зрозуміло з їхніх передбачень, перший зимовий місяць не повинен бути надто холодним.

Незважаючи на те, що ще з кінця листопада на Україну прийшов сніг та перші морози, перший зимовий день буде доволі теплим. Температура повітря в день прогріється аж до +4-5℃ в західних областях, та до +1-2℃ – на півночі та сході. В ночі на кілька градусів ставатиме холодніше. Така погода протримається приблизно до 5-го грудня.

Другий та третій тиждень стануть порівняно холодними. В день можна буде помітити -2-5 градусів морозу на заході країни, -3-6 – в центральній частині, та до -5-9℃ опуститься температура в інших частинах України. Сніжок періодично випадатиме, але, швидше за все, буде сухим.

Поривчаті вітри в грудні 2021-го – не будуть частими. Очікувати їх варто в період з 10-го по 12-те грудня.

В останній тиждень знову потепліє. Фактично, по усіх регіонах України температура у грудні 2021 року в Україні становитиме -1-3℃ в день. В обідній (найтепліший час) на позначках термометра можна буде зафіксувати 0 – (+)2℃.

Новий рік, з великою ймовірністю, доведеться святкувати із короткотривалими снігопадами, або й навіть із нерясними дощами.


Передбачення народного синоптика

Дізнатись про те якою буде погода у грудні 2019 року можна і самостійно. Багаторічні спостереження за живою та неживою природою напередодні погодних змін, вказують на деякі закономірності.

  • Якщо в грудні місяці хмари набігають з північної сторони – варто очікувати потепління.
  • Дуже сніжний з перших днів грудень, дає зрозуміти, що перший літній місяць (червень) також повинен бути із численними опадами-дощами.
  • Звернути увагу потрібно на перший сніг грудня. Якщо він сухий, тоді й літо також повинно бути сухим та теплим. Якщо ж він мокрий та щільний (такий, що можна снігову бабу та сніжки ліпити), тоді й літня пора також буде волога, але врожайна.

  • Снігур, котрий прогулюється під вікном, вказує, що погода на грудень буде теплою, варто очікувати відлиги.
  • Яскраво світять на небосхилі небесні світила, якщо усю ніч і в наступний день триматиметься мороз.
  • Кіт розпускає свої кігті та починає шкрябати підлогу, м’які меблі чи мітлу, якщо незабаром розпочнеться сильна завірюха і з дому краще не виходити. Якщо ж хатній улюбленець в грудні лежить, простягтись, тоді невдовзі відбудеться відлига. Якщо ж він згортається в клубочок та закриває мордочку лапками – до похолодання та сильного морозу.
  • В зграї збираються галки та сильно галасують, коли відчувають, що незабаром стане дуже холодно.
  • На заметіль та морози горобці намагаються сховатись від стріху чи в інше укриття
  • Сміливо починають бігати миші по снігу, коли віщують відлигу.
  • Граки збираються в небі зграєю та стрімко летіть до низу, показуючи, що скоро розпочнеться снігопад. Перед різкою зміною погоди ці птахи не знаходять собі місця: несподівано злітають та швидко повертаються до гнізда.
погода на грудень буде теплою, варто очікувати відлиги


Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *