Меню

Знаменні дати грудня 2021 року

Святкувати, як відомо, завжди приємно. Однак, ще приємніше відзначати важливі для своєї батьківщини, або й усього світу дні, зокрема й професійні свята, дні боротьби із якимось проблемами чи дати, котрі мали особливе значення для розвитку науки, історії, культури. Не забувати про такі допоможе календар знаменних дат на грудень 2021 в Україні.

Знаменні дати грудня 2021 року

Перша декада місяця

01.12. В перший день грудня в Україні, та й у світі прийнято згадувати про усіх тих людей, котрі страждають на СНІД. Щорічно з ініціативи ВОЗ відбуваються різноманітні флешмоби, конференції, ток-шоу, присвячені цій глобальній проблемі сьогодення.

Українці будуть мати нагоду пригадати неймовірний вклад в українську культуру відомого поета Платона Воронька та композитора Платона Майбороди. Обидвом першого числа виповнилось би по 105 років.

02.12. В музичних школах в цей день твори Григорія Ходоровського. 2-го грудня виповнюється 165 років з дня народження цього талановитого піаніста та композитора.

03.12. Кожного року за пропозицією Генеральної Асамблеї світ згадує про людей із особливими потребами – про інвалідів. Звернути увагу на проблеми цих людей в країні та продумати шляхи покращення їхнього життя варто в такий день і усім чиновникам та громадським активістам.

04.12. Велике релігійне свято, що пов’язане із введенням в храм Пресвятої Діви Марії.

145 років виповнюється з дня народження вітчизняного публіциста та літературознавця Михайла Могилянського.

05.12. Називаючи знаменні дати грудня 2021 року, не можна не згадати і п’яте число, адже в цю дату виповнюється 140 років з моменту появи на світ відомого поета Олександра Олеся.

У світі також обговорюватимуть питання та проблеми волонтерстава.

Читайте також:  Календар фарбування волосся в жовтні 2021 року

06.12. З професійним святом потрібно привітати усіх тих, хто має відношення до Збройних Сил. Відзначається їхнє свято відповідно до Постанови парламенту ще з 1993-го року.

115 років виповнюється з того часу, коли народився композитор та заслужений педагог Микола Колесса.

07.12. Привітати з Днем ангела варто усіх жінок та дівчаток, названих на честь великомучениці Катерини.

В світі вітають представників цивільної авіації та усіх, хто працює в органах місцевого самоврядування.

Ювілеєм дня варто назвати Левка Лепкого – композитора та письменника. Йому б могло виповнитись 130 років.

09.12. В таку дату варто зробити щось добре для інших, адже це всесвітній день благодійності. Відвідати будинки пристарілих, інтернати чи хоспіси варто кожному українцю. Окрім цього, здарувати будуть про усіх жертв геноциду, а також обговорюватимуть шляхи подолання однієї із найбільш серйозних проблем сьогоднішнього суспільства – корупції.

Ювіляром дня вважається Борис Грінченко. Йому б було 150 років.

10.12. Як дає зрозуміти календар знаменних дат грудня, про творчість відразу двох ювілярів згадуватимуть українці. З моменту народження Всеволода Цимпакова (живописень) виповнюється 115 років, а Степана Гаєвського (письменник) – 205.

дає зрозуміти календар знаменних дат грудня


Друга декада

11.12. Найкраща дата для того, щоб відправитись на відпочинок в Карпати, адже 11-те число визнане міжнародним днем гір. Українцям і справді є чим пишатись, та що оберігати, адже не кожна країна може похизуватись таким чудовим природним явищем.

12.12. Дві визначні дати грудня припадають на цей день. Перша – професійне свято усіх, хто служить у вітчизняних сухопутних військах. Традиція відзначення триває з 1997-го року.

Друга подія пов’язана з ім’ям Леоніда Бикова. Актор театру та кіно та один із найвідоміших вітчизняних композиторів міг би відзначити 90 років, але, на жаль, відійшов у вічність ще в 1979-му році.

Читайте також:  Разновидности и особенности оформления страховки на жилые дома

13.12. Увесь християнський світ молитиметься на честь одного із постолів – Андрія Первозванного.

В школах, навчальних закладах неодмінно будуть виступи на честь літературного критика, літературознавця та письменника Миколи Хвильового. Виповнюється 125 років з того дня, коли він народився.

14.12. Щиро подякувати потрібно усім, хто свого часу не покинув співвітчизників у біді та став учасником ліквідації наслідків страшної Катастрофи в Чорнобилі.

16.12. 165 років минає з появи на світ літературознавця та славіста Романа Брандта.

Знаменні дати грудня

17.12. Релігійне свято великомучениці Варвари.

Також  85 років минає з моменту народження письменника Дмитра Головка.

19.12. Одне із найулюбленіших свят усіх українських дітлахів, та й дорослих також. На землю раз у рік приходить Святий Миколай. Він обдаровує не тільки матеріальними подарунками, але, в першу чергу, здоров’ям та душевним спокоєм.

105 років минає з часу появи на світ одного із найвідоміших лікарів України та світу зокрема – Миколи Амосова.

20.12. Українському перекладачу та письменнику Богдану Чайковському минає 95 років.

https://www.youtube.com/watch?v=GHl5P2lNpNA&ab_channel=Enn


Третя (остання) декада грудня

21.12. Називаючи пам’ятні дати на грудень, варто також згадати і про двох ювілярів-сучасникі: майстриню художнього ткацтва Ганни Верес та письменника-фантаста Миколи Білкуна. Двом по 90 років.

22.12. В кожній бібліотеці, кожній школі та на усіх факультетах літературознавства та української мови будуть обговорювати величезний вклад у вітчизняну історію та літературі Марка Вовчка. 185 років минає з появи на світ цієї великої українки, перекладача та письменниці.

24.12. Професійне свято у всіх, хто працює в архівних установах.

25.12. Державне свято – Католицьке Різдво. 170 років минає з народження Ореста Левицького.

26.12. Минає 120 років від народження письменника Євгена Плужника та 120 років – композиторки Марії Завалишиної.

28.12. З п’ятдесятиліттям варто привітати сучасного прозаїка, літературного критика, перекладача та дитячого поета Вана Андрусяка.

Читайте також:  Календар місячний на 2021 рік

29.12. Вітчизняному етнографу та письменнику Данилу Лепкому могло б виповнитись 160 років.

31.12. 130 років минає з моменту появи на світ художника Михайла Степанова.

Українці відзначають завершення 2021-го року та переходять в новий – 2021-й.

Звісно це ще не всі пам’ятні дати грудня 2021 року в Україні, адже країна має ще багато відомих синів та дочок, котрими варто пишатись, по котрих неодмінно варто згадувати та ставити за приклад.

Католицьке Різдво
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *