Меню

Таблиця загальної кількості робочих годин в 2022 році

З метою розрахунку суми місячного заробітку працівника бухгалтер використовує наступну формулу: погодинна оплата множиться на відпрацьовані години. Важливу роль відіграє встановлення тривалості робочого часу, оскільки роботодавці працюють в різних умовах, що зумовлює необхідність окремо розглядати кожен варіант нарахування.

Нормування робочого часу включає загальну сукупність відпрацьованого періоду конкретним працівником на підприємстві, Норми тривалості робочого часу на 2022 рік в Україні встановлені законодавством.

svyatkovi dni3 - Таблиця загальної кількості робочих годин в 2022 році

Неробочі та визнані святковими дні

На баланс робочого часу впливає кількість державних та інших свят. Уряд щорічно встановлює офіційний перелік неробочих днів:

 • 01.01.2022 – святкування Нового року;
 • 07.01. – Різдвяне свято;
 • 29.04.- свято Великодня;
 • 01.05 – традиційний День праці;
 • 19. 06. – Зелені свята або Трійця;
 • 28.0. – державне свято Конституції;
 • 24.08. – День проголошення Незалежності України;
 • 14.10. – Покрова Богородиці; 
 • 25.12. – католицьке Різдво. 

Усього визначено 10 днів.

Зверніть увагу! З 2022 року 8 березня, яке визнано днем жінок та 2 травня, наступний після Дня праці вже не вважаються офіційними святами, тому працівники в ці дні мають працювати. Дирекція підприємства може зробити вихідні в вказані дати, але в залежності від бюджету роботодавця.Зелені свята

Розрахунок норм робочого часу

Розрахунок норм робочого часу проводиться з урахуванням змін та поправок, внесених до трудового законодавства. КЗпП передбачає, що тиждень роботи працівника повинен бути в межах 40 годин.

Роботодавець має право на встановлення меншої тривалості трудового дня. Але таке рішення необхідно оформити документально, наприклад колективним договором. Оплата за відпрацьований час повинна залишатися на встановленому законом рівні. Тобто скорочення трудового дня на підприємстві не впливає на повноту окладу для кожної штатної одиниці. Не дозволяється встановлювати погодинну оплату нижче мінімального заробітку.

Читайте також:  Учебные программы на 2019-2020 учебный год

Для окремих працівників у зв’язку з віковими особливостями та умовами праці передбачено менший день роботи. До них належать:

 1. Особи у віці від 16 років до досягнення ними повноліття. Трудовий тиждень для такої категорії становить не довше, ніж 36 годин.
 2. Підлітки, які підробляють протягом канікул у навчальних закладах або по завершенні навчального дня. У першому випадку загальна сукупність відпрацьованого періоду впродовж тижня становить 24 години, у другому тиждень роботи дорівнює або менший від половини норми, яка встановлена законом.
 3. Працівників зі списку робіт, які виконуються шкідливих умовах та передбачають значне навантаження. Для них встановлена гранична норма 36 годин щотижня. 
 4. Лікарі, вчителі та інші бюджетні категорії працівників, передбачені вимогами законодавства. 

Підприємство може своїм коштом встановити неповний трудовий день згідно з рішенням керівного складу. Також право на скорочення тривалості норми відпрацьованого періоду мають матері дітей до 14 років та дитини з інвалідністю за умови узгодження з роботодавцем.

Варто врахувати, що у разі якщо дата свята випадає на 3 чи 4 день тижня, то святом вважається наступний день за останнім вихідним. Для забезпечення повного та ефективного відпочинку працівникам підприємство переносить 2 трудові дні на вихідні. Для прикладу: коли свято випадає у четвер, то вихідними вважаються дні з четверга по неділю. А в наступному тижні працівники працюватимуть у суботу замість минулого додаткового вихідного.

Але зазначені рекомендації не мають обов’язковий характер. Кожне підприємство має самостійно узгоджувати з працівниками питання про необхідність перенесення трудових днів та внесення змін до графіків роботи. Дозволяється виділення додаткових вихідних, наприклад для святкування визначних подій у діяльності роботодавця.

Річна норма робочого часу визначається кожним керівником окремо у зв’язку з різними графіками роботи.Розрахунок норм робочого часу

Шестиденний робочий тиждень та загальні особливості обліку робочого часу

Розрахунок норм тривалості робочого часу на 2022 рік при шестиденному робочому тижні проводиться з урахуванням деяких особливостей. Перед офіційними святами та днями, які прийнято як неробочі, тривалість робочого дня повинна скорочуватися на 1 годину, тобто останній робочий день буде становити не більше 5 годин. Переносити святкові дні немає сенсу, оскільки субота вважається робочою, а працювати без відпочинку заборонено з метою захисту прав працівників.

Читайте також:  Сприятливі дні для стрижки у вересні 2022 року

Загальна кількість робочих годин у 2022 році

З метою полегшити відділу бухгалтерії облік робочого часу використовується спеціальна таблиця загальної кількості робочих годин у 2022 році.  Її можна знайти в інтернеті на офіційних сайтах.

Помісячна тривалість робочого часу

У січні, квітні, травні, серпні, вересні, листопаді та грудні кількість робочих днів дорівнює 21. Підприємство, що встановлює норма часу:

 • 40 годин на тиждень – загальна кількість годин не більше 167;
 • 36 годин – не довше 151,2;
 • 24 години – 100,8.

У лютому і березні встановлено 20 робочих днів. Підприємство, яке встановило норму робочого часу:

 • 40 годин на тиждень – загальна тривалість не довше 159;
 • 36 годин – не довше 144;
 • 24 години – 96.

У червні лише 18 робочих днів. Підприємство, на якому встановлена норма праці:

 • 40 годин на тиждень – загальна кількість годин не перевищує 143;
 • 36 – не довше 129,6;
 • 24 – 86,4.

У липні аж 23 робочих дні. Підприємство, яке обрало норму праці:

 • 40 годин на тиждень – загальна кількість годин не перевищує 184 години;
 • 36 – не довше 165,6;
 • 24 – 10,4.

У жовтні – 22 робочих дні. Підприємство, що встановлює норму праці:

 • 40 годин на тиждень – загальна кількість відпрацьованого періоду не більше 176;
 • 36 – не довше 158,4;
 • 24 – 105,6.

2022 рік має 365 днів. З них 114 неробочі, 10 припадає на святкові дні, інші на вихідні. 7 днів будуть з меншою тривалістю робочого дня. Всього виходить 250 трудових днів. Залишилося розрахувати якою буде тривалість робочого часу в залежності від того, скільки робочих днів в тижні. При 5-денному робочому тижні, тобто для тижневої норми 40 годин сумарна річна тривалість робочого часу дорівнює 1 993 години.

Читайте також:  Выбираем двуспальную кровать из дерева в интернет магазинах вместе

Якщо тижнева норма триває не довше 36 годин, то загальнорічна встановлюється в межах 1 800. У випадку 24-годинного робочого тижня загальна тривалість робочого часу протягом року дорівнює 1200.

Зверніть увагу! Розрахунки подані у загальному вигляді та не враховують днів відпустки та лікарняні.

Норми тривалості трудового тижня та перелік святкових днів встановлюються законодавством. Підприємство самостійно обирає порядок роботи та розраховує заробітну плату на основі відпрацьованого періоду. Не існує чітко визначеного нормування праці. Роботодавець з урахуванням особливостей виробництва та за погодженням з колективом встановлює зручний графік.

Офіційні свята в обов’язковому порядку повинні бути неробочими днями. Додаткові вихідні і скорочення трудового дня залежить від рішення керівного складу. Однак з урахуванням законодавчих вимог для деяких осіб передбачається неповний день роботи, який роботодавець не має право збільшувати, так само як і знижувати оплату.Помісячна тривалість робочого часу

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.