Меню

Прогноз погоди на зиму 2021 року

Зима – одна із непередбачуваних пір року. Люті морози зі сніговими заметами уже давно змінилися м’яким помірним кліматом з рідкими снігопадами та ожеледицями. Температурний режим неоднорідний: за приморозками може настати відлига з дощем і навпаки.
Згідно з календарем зима починається 1 грудня, але перші приморозки можуть з’явитися вже у листопаді.

Використання сучасних технологій дозволяє робити точніші прогнози, ніж в минулому. Тому тим українцям, які цікавляться якою буде зима 2020-2021року в Україні, варто звернутися до синоптиків.Прогноз погоди на зиму 2019 року

Як спеціалісти Гідрометцентру роблять прогнози

Сучасні технології дозволяють робити прогнози з більш високим відсотком точності. На відміну від минулих десятиліть зміну погоди і температурні коливання можна спрогнозувати буквально по годинах.

Моделювання за допомогою новітньої апаратури дозволяє навіть передбачити ймовірний час початку зливи чи снігопаду. Короткочасні прогнози майже у всіх випадках справджуються, тоді як ситуація з довгостроковими дещо складніша. Циклони та зміна напрямку руху атмосферних фронтів може кардинально змінити ситуацію.

Метеорологи намагаються відшліфовувати майстерність і постійно працюють над підвищенням точності прогнозу. Головним фактором, який визначатиме погоду взимку називають вплив активності сонця та циклонів.

З початком 2021 року клімат поступово нормалізується. Проте деякі спеціалісти стверджують, що звичні пори року та відповідні їм умови змістяться на пару місяців. Тому фактично зима розпочинатиметься в другій половині січня. Такі змін пов’язують зі зміною кута нахилу земної осі. Чи справдиться передбачення вчених покаже час.спеціалісти Гідрометцентру роблять прогнози

Регіональний прогноз Гідрометцентру

Синоптики за останні десятиліття спостерігають аномальні перепади температур та різку зміну погодних умов, яка зовсім не характерна для конкретної пори року. Такі процесі зумовлені глобальним потеплінням на всій планеті. Спеціалісти, які прогнозують погоду на короткий період, наголошують, що під впливом змін клімату, температура і погодні умови можуть змінюватися. Тому краще складати плани, опираючись на прогнози щонайбільше на 3-4 дні. Для отримання точного прогнозу якою буде зима, потрібно враховувати кліматичні особливості регіонів.

Узимку 2020-2021 року в Україні спостерігатимуться значні коливання температур: від відлиги до сильних морозів. Завдяки циклонам на українців чекає ожеледиця. Подекуди товщина льодового покриву сягатиме понад 10 мм, що негативним чином впливатиме на ґрунт.

Читайте також:  Прогноз погоди в листопаді 2021 року

Зимова погода у кожному регіоні має свої особливості. Мешканцям південних областей варто очікувати вологої теплої зими з незначною кількістю снігу. Сильних морозів не передбачається, втім як і снігопадів. На Заході Україні сильні морози зі значними снігопадами дозволять місцевим жителям відчути силу зимової пори.

Для східних регіонів характерний сухий холодний клімат, майже без опадів, але з дуже низькими температурами. Мешканцям центральних областей варто підготуватися до сильних морозів, великої кількості снігу і холодних пронизливих вітрів.Що обіцяють синоптики

Що обіцяють синоптики?

Спостереження за погодою в останні роки показує, що кардинальних змін чекати не варто. Звична вологість, сіра земля, яка подекуди вкривається тонким шаром снігу, який розтає вже за пару днів. Синоптики не прогнозують точно коли прийде зима, але в одному представники Гідрометцентру дійшли згоди : перший сніг випаде в кінці жовтня.

А на початку листопада сніговий покрив вкриє всю землю. Вже через пару днів розпочнеться відлига, яка триватиме майже до новорічних свят. Зате на Новий Рік українці матимуть змогу насолодитися справжньою зимою: зі снігопадами, морозами та в деяких місцях із заметіллю. Така погода буде тривати аж до другої половини січня. Тобто звичної відлиги чекати доведеться довго.

Детальний щомісячний прогноз погоди надасть уявлення про те якою буде зима 2020-2021 року в Україні. Дані про температурний режим дозволять українцям скласти плани дозвілля, щоб гарно відпочити.

Теплий грудень

Дітвора чи не найбільше прагне дізнатися чого їм чекати у грудні 2018 року. Українці звикли, що початок зими більше нагадує затяжну осінь. Щороку марне очікування снігу змушує людей ще більше розчаровуватися у погоді.

За прогнозами фактично зима розпочнеться ще на початку листопада, але скоро на зміну снігопадам прийдуть дощі. Чекати морозу і заметілі доведеться майже до кінця грудня. Десь за півтора тижня до Нового Року дітлахи зможуть почати кататися на санчатах і грати в сніжки.

Читайте також:  Прогноз погоди на березень 2022 року

Температура буде коливатися від 3 градусів тепла вдень до 6 градусів нижче нуля вночі. Відлига принесе потепління до 10 градусів тепла, навіть вночі буде триматися плюсова температура. І тільки перед грудневими святами вдарять морози: 18 градусів нижче нуля вночі, а вдень буде на 6-8 градусів тепліше.Теплий грудень

Казковий січень

У січні 2021 року сидіти вдома не доведеться. Надворі пануватиме справжня казкова краса: снігові замети, вкриті інеєм дерева, морози. Сонячні дні змусять дітлахів і дорослих більше часу проводити на вулиці та насолоджуватися зимовими забавами. Однак варто подбати про теплий одяг і взуття, щоб не застудитися.

На Водохреща вдарять сильні морози, тому православним християнам важко буде наважитися скупатися в ополонці. В деяких регіонах температура впаде до 25 градусів нижче 0. Але вже за пару днів значно потеплішає. На зміну сильному вітру прийдуть тумани. Сніг потроху розтаватиме, тому варто дістати взуття, в якому не намокнуть ноги. В останні дні січня знову запанують морози.

Для тих, хто захоплюється зимовими видами спорту, якраз найкращий місяць для відпочинку. Можна відвідати українські гірські курорти, щоб покататися на лижах або на сноуборді.

Непередбачуваний Лютий

Останній місяць зими матиме непередбачуваний характер. Погодні умови по всій території Україні вирізнятимуться мінливістю.У лютому на українців чекатимуть різкі перепади температури. Вже наприкінці першого тижня значно потеплішає. Але не встигнуть люди насолодитися теплом, як буквально через пару днів холодний сильний вітер пробиратиме до кісток. Через сильні морози доведеться забути про прогулянки. За морозом прийдуть значні снігопади, але не встигнуть українці звикнути до заметів, як теплий вітер принесе відлигу.

Тобто для лютого характерне зіткнення теплого і холодного циклонів, яке матиме значний вплив на клімат. Через непередбачуваність погоди та коливань температури, у цьому місяці передбачається високий ризик появи простудних захворювань. Українцям варто заздалегідь подбати про власне здоров’я.

Читайте також:  Якою буде погода навесні 2022 року?

Сам собі синоптик

Українці, які не дуже довіряють прогнозам, звикли покладатися на народний досвід.  Українські прикмети говорять:

  • Яка погода буде на 12 грудня, такою буде зима.
  • Якщо до свята Андрія не випаде сніг, то взимку буде тепло, якщо ж снігу багато – очікуйте сильних морозів.
  • Небо на Варвару (17 грудня) зоряне – скоро буде хуртовина і заметіль, коли зірок не видно – прийде відлига. 
  • Іній на дереві пухнастий – до теплої погоди.
  • Грім взимку – до сильних морозів, блискавка – до заметілі. 
  • Ворона вранці каркає, сидячи на верхівці дерева – попереджає про хуртовину. 
  • Морозного дня на товщі льоду виступають краплі води – до відлиги.
  • Сильний сніг вночі за відсутності вітру – скоро буде тиха сонячна погода.

Висновки

На відміну від минулих років погода матиме мінливий характер. Українцям буде важко пристосуватися до різких перепадів: вдень відлига і дощі, а ближче до вечора – мороз. Снігопади, відлига, вітри і морози покажуть неповторну красу зимової пори. Діти частіше буватимуть на свіжому повітрі і зустрінуть Новий Рік зимовими забавами. Однак доведеться подбати про відповідний одяг і взуття. Не зайвим буде проведення профілактичних засобів, щоб уникнути застуди.

На запитання якою очікується зима 2020-2021 року можна однозначно відповісти: неперебачуваною.Сам собі синоптик

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.