Меню

Реформа ДСНС України 2022 останні новини

Реорганізація ДСНС України тривала в 2021 році, триватиме і в цьому. Співробітники ДСНС очікують кардинальних змін у плані реорганізації та оптимізації, зміни оплати та умов праці. Насправді реформа ДСНС України 2022 останні новини доводить, законодавчі зміни відбулися, але не такі, як очікували службовці.

Законодавчі нововведення 2022 для ДСНС

У чинному законі про пожежний нагляд законодавці переглянули категорії ризиків, від яких буде залежить частота контрольних перевірок. Категорія ризику для підприємств буде присвоюватися в персональному порядку (раніше, вона присвоювалася однаково, за видом діяльності об’єкта).

З точки зору законодавців індивідуальний підхід мінімізує кількість пожежонебезпечних і надзвичайних ситуацій, дозволить точково аналізувати і вивчати діяльність підприємства в плані дотримання вимог безпеки. Майбутній проект реформи ДСНС в Україні передбачає 6 категорій ризиків об’єкта. Категорії вищого ступеня ризику перевірятимуться контролюючими органами не рідше 1 разу на рік, найнижча категорія – 1 раз на 6 років.

Про скорочення співробітників ДСНС

У новому документі не йдеться про скорочення співробітників ДСНС. Складна економічна і політична ситуація, відтік чоловіків в західні країни призвели до нестачі кадрів. Уряд цінує працю кожного працівника, зацікавлений у ньому. У 2022 році очікується неодноразове підвищення зарплати службовців. При цьому не варто забувати про підвищення кваліфікації кадрів.

На керівних посадах залишаться співробітники ДСНС, які мають відповідну освіту, досвід роботи в даній сфері, не ігнорують курси підвищення кваліфікації. Складний час вимагає вдосконалення навичок, що дозволяють приймати правильні рішення в непередбачених ситуаціях, виконувати власний обов’язок відповідно до норм і вимог чинного законодавства.

Реорганізація ДСНС України 2022 – Про оптимізацію

Не секрет, що урядом неодноразово обговорювалося питання оптимізації відомства ДСНС. Для утримання відомства необхідно виділення великої грошової суми з державного бюджету. Реорганізація ДСНС України 2022 передбачає модернізацію технічного обладнання, ПЗ, зміни заробітних плат. У минулому році практично прийняли рішення про скорочення діяльності декількох центрів. Цього року майбутні нововведення зупинені через складну політичну ситуацію.

При цьому ліміт на утримання відомств ДСНС був зведений до мінімуму незважаючи на сумні статистичні дані 2021 року. У попередньому періоді через відсутність необхідного матеріально-технічного обладнання та обслуговування в пожежах загинуло 22 співробітники ДСНС, кількість пожеж збільшилася, що завдало збитків українцям у розмірі 4500 грн. за хвилину.

Ситуація складна. На жаль, у державній скарбниці відсутні кошти на купівлю техніки та комплектацію співробітників. Реформа ДСНС України в 2022 році проводиться уповільненими темпами. Основні грошові кошти перекинута на поліпшення обороноздатності України.

Нові накази ДСНС України за 2022 рік

Продовження реформи спричинило за собою нові накази ДСНС України за 2022 рік. Реформування триває. Незважаючи на тимчасове припинення законодавці вважають, в майбутньому співробітників ДСНС очікує серйозна реорганізація. Основні з них торкнуться таких напрямків:

  • планується ліквідовані декількох центрів ДСНС-заходи будуть проводитися згідно зі створеним раніше планом, ліквідованими виявляться центри, ефективність яких виявиться мінімальною, практично марною;
  • під скорочення потраплять дублюючі посади і непотрібні ланки-зайвих грошей на виплату зарплати у країни немає, на чолі ДСНС залишаться корисні для України співробітники;
  • нова пожежна служба стане дієвою та ефективною – в посадові обов’язки співробітників будуть входити не тільки ліквідація пожеж та інших НС, а й контроль за об’єктами з певним ступенем ризику;
  • докомплектація кадрів-очікується, що реформування ДСНС в Україні спричинить за собою скорочення пенсіонерів і співробітників, які ігнорують проходження курсів підвищення кваліфікації, нова служба буде докомплектована корисними пожежниками, здатними приймати правильні рішення в серйозних ситуаціях, що діють згідно з нормами і вимогами сучасного законодавства.

Певна частина вимог пожежної безпеки буде перекладена на плечі органів місцевого самоврядування. У новому проекті передбачено, органи місцевої влади повинні брати безпосередню участь в Організації порядку на підзвітній території.

Читайте також:  Зарплата директора школи у 2020 році в Україні

Грошова винагорода співробітників ДСНС

Зміна умов праці робить актуальним проблему підвищення заробітної плати. В сучасних умовах даний захід дійсно проблемне. У бюджеті на 2022 рік передбачено збільшення грошової допомоги працівників ДСНС на 3%. Перші законодавчі зміни повинні про себе знати в жовтні 2022 року. Підвищення торкнеться працівників усіх категорій / рангів, незалежно від досвіду роботи в ДСНС.

При цьому пожежники розуміють, в сьогоднішній політичній ситуації виконати обіцянку буде проблематично. Україна знаходиться в складному становищі, гроші в бюджеті відсутні. Надходять від податків та інших зборів кошти спрямовуються на поліпшення обороноздатності країни. Поряд з тим службовці сподіваються, що їх праця і цінність для держави не залишаться непоміченими.

Резюме

Реорганізація в ДСНС у 2022 році тривають. Законодавці презентували масу зміни. Вони стосуються умов праці, збільшення заробітної плати, оптимізації центрів, скорочення і докомплектації кадрів. Очікуване збільшення зарплати складе 3%. Наскільки реалістичні обіцянки уряду і чи виправдаються очікування пожежників стане відомо восени. Сьогодні співробітники ДСНС повною мірою виконують службові обов’язки, як і всі українці сподіваються на краще. При цьому не слід забувати, вивчення нововведень в законодавстві дозволить завжди залишатися в курсі подій. Чергові моменти реформування можуть дати про себе знати в самий непередбачуваний момент.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.