Меню

Реформування ДСНС в Україні 2018

Уже в 2018 році Державна служба надзвичайних ситуацій зазнає значних змін, які відбудуться у рамках реформування  цього органу. Реформа ДСНС України 2018 останні новини про яку проводжують поширюватися у ЗМІ, була запроваджена Арсеном Аваковим. Згідно з заявою міністра внутрішніх справ України, реформування ДСНС допоможе досягти європейських стандартів. Нова ініціатива уже встигла стати достатньо скандальною, оскільки багато експертів, а також звичайних громадян вважають, що вона лише стане підґрунтям для того, щоб реалізувати свої бізнес-інтереси та заробити додаткові кошти.Державна служба надзвичайних ситуацій

Ліквідація пожежної інспекції

Зважаючи на високий рівень корупції, автори реформи ДСНС прийшли до висновку, що пожежних інспекторів потрібно зовсім залишити без роботи. Від інспекторів, які часто беруть хабарі, страждає авторитет добросовісних рятівників. Тепер підприємцю не потрібно відкуплятися від пожежника-корупціонера, оскільки йому будуть запропоновані інші способи профілактики. На заміну інспекції прийде «нова система попередження», яка буде активно сприяти запобіганню надзвичайних ситуацій з вогнем.

Три етапи

Проект реформи ДСНС в Україні 2018, як зазначає А. Аваков, передбачає три етапи. Перш за все, будуть докладені зусилля, щоб позбавитися від пожежних інспекцій. Щоб не «псувати підприємцям настрій» та зменшити рівень корупції у малому та середньому бізнесі, пропонуються альтернативні підходи (наприклад, добровільне страхування), що допоможе досягнути консенсусу між пожежною безпекою та ефективною роботою підприємства. Варто зазначити, що А. Аваков у своїх соціальних мережах закликає страхові компанії до подільної співпраці.

На наступному етапі  проект реформи ДСНС в Україні 2018 передбачає збільшенні кількості місцевих пожежних команд. Там, де кадрів не вистачає, будуть запрошувати добровольців. Що стосується вимог до добровольця, який бажає долучитися до ДСНС, то ним може бути будь-який громадянин України у віці від 18 до 65 років. Під час призову потрібно також довести, що ви знаходитися у потрібній фізичній формі, щоб виконувати доручення.

Нарешті, третій крок передбачає докорінні зміну системи функціонування ДСНС. Вони будуть включати:

  • купівлю сучасного обладнання;
  • оновлення матеріальної бази;
  • підвищення зарплати рятівників

Таким чином, можна зробити висновок, що українські парламентарі вирішили перейняти європейський досвід, щоб підвищити рівень безпеки в країні та суттєво знизити рівень корупції у сфері пожежної безпеки.

Читайте також:  Амністія в Україні 2019 року

Допомога НАТО

Недавно, за ініціативою прем’єра Володимира Гройсмана, до України завітали представники НАТО, які обговорили з українськими парламентарями особливості реформування ДСНС. НАТО важливо впевнитися у тому, що в Україні забезпечується ефективна внутрішня безпека, особливо, у час військової агресії Кремля.

Заступник генсекретаря НАТО достатньо позитивно сприйняв звістку про реформування ДСНС та пообіцяв усіляко сприяти цьому. Також була укладена домовленість про наступний візит представників НАТО, який має відбутися вже у 2018 році.Допомога НАТО

Головні проблеми ДСНС

Ті, хто розробляв проект закону стверджують, що на даний момент система реагування в Україні є не досить злагодженою, саме тому потрібна негайна реорганізація ДСНС України 2018 для забезпечення внутрішньою безпеки в країні.  

Серед причин, які призводять до неефективної роботи ДСНС можна відзначити:

  • недостатнє фінансування;  
  • погане матеріально-технічне забезпечення;
  • високий рівень корупції.

Мабуть, більше всього проблем буде саме з матеріальною базою, оскільки економічне становище в Україні є не самим кращим. За словами Арсена Авакова, на повноцінне проведення реформи буде витрачено не менше 15 мільярдів гривень. Ці гроші будуть направлені не тільки на покупку нового обладнання, але й на збільшення заробітних плат рятівників. Якщо звернути увагу на статистику, то працівники служби надзвичайних ситуацій отримують дуже малу заробітну платню, що створює дефіцит кадрів. Очевидно, що у влади буде проблема с пошуком добровольців, які в хотіли працювати на досить небезпечній роботі за таку мізерну оплату.

Читайте також:  Закон України про звернення громадян станом на 2020 рік

Також не можна обійти стороною і покупку обладнання, що також передбачає реформування ДСНС в Україні 2018. Як зазначають автори реформи, майже 85% обладнання, що використовується в ДСНС, є неприродним для використання. У рамках реформування, більша частина цього обладнання буде списана, при цьому будуть виділені державні кошти на покупку сучасної техніки. Пілотні проекти уже були запущені у декількох областях України, при цьому до фінансування проекту також долучаються Канада, США та інші держави, що надають фінансову допомогу Україні.Головні проблеми ДСНС

Критика реформи

Незважаючи на те, що те, що Арсен Аваков заявив про реформу ще в 2017 році, при цьому чутки про це почали поширюватися ще в 2016 році, багатьох насторожило те, що реформа не буде закладена в бюджет 2018 року. За словами голови Українського інституту аналізу Руслана Бортика, якщо реформа не буде розглядатися при складанні бюджету, то ніякої мови про її втілення йти не може. Цілком можливо, що вона буде лише на регіональному рівні (вона уже була частково втілена у Вінницькій області, але відгуки були досить змішаними). Реформа почала впроваджуватися у Донецькій області, де ще наприкінці 2016 року було об’явлено про «центр безпеки громади».
Бортник зазначає, що реформа, яка не передбачена в бюджеті, буде чудовим способом «викачувати» гроші та імітувати активну діяльність, що б відволікала від корупції та інших нагальних проблем.
Накази ДСНС України за 2018 рік, за попередніми даними, уже передбачають скорочення в системі служби. У ДСНС працюють приблизно 70 тисяч чоловік, тому повинна відбуватися реструктуризація. Перш за все, скорочення торкнеться управлінського сектора, а от звичайним рятувальникам заробітна плата буде підвищена. Та також слід звернути увагу на те, що ДСНС планує передавати частину функцій страховим компаніям.

Читайте також:  Населення України на 2021 рік

Подолання корупції все же знаходиться під загрозою, оскільки, як відомо, з 2014 року ДСНС було передано в управління МВС, яке тоді очолив А. Авакова. В 2015 році українські ЗМІ сколихнув скандал, в центрі якого був голова ДСНС Серій Бочковський, якого обвинувачували в корупції на 7,6 мільйонів гривень. За цей час уже у вищих ешелонах ДСНС уже декілька років відбувалися перестановки, а справа Бочковського все ще розглядається у суді. А от в листопаді попереднього року у ДСНС вибухнув черговий скандал – на тендер, що передбачав покупку пожежних машин та обладнання, 60 мільйонів було виділено на фінансування приватних компаній.Критика реформи

Як багато українців уже побачили на прикладі Нової поліції, далеко не всі реформи в Україні приносять позитивний результат. Залишається лише сподіватися, що реформа ДСНС України в 2018 році буде корисною як для рятувальників, так і для звичайних українців, яким потрібна їх допомога. Та слід зазначити, що на сьогодні уже знайшлося достатньо багато критиків, які, як було уже зазначено на початку статті, вбачають у цій реформі лише шлях для реалізації бізнес-інтересів у вищих ешелонах влади, а також для отримання додаткових фінансів з державного бюджету.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.