Меню

КПК України станом на 2018 рік

Кримінально-процесуальний кодекс України – це закон, яким визначається порядок кримінального провадження в нашій раїні. Він неодноразово змінювався, і наразі важко сказати, як скоро можна буде ознайомитися із КПК України зі змінами за 2018 рік. Кодекс було ухвалено у квітні 2012 року, а вступив в дії наприкінці осені того ж року.Кримінально-процесуальний кодекс України

Структура кодексу

На початку створення кримінального процесуального кодексу він включав в себе понад шість сотень статей, два кінцевих положення, а також двадцять шість перехідних. Усі вони були об’єднані у сорок шість глав та дванадцять розділів. З плином часу кодекс зазнав змін, а кількість норм, які включав в себе КПК Україні невпинно зростала.

Кодекс відображає процедуру кримінального провадження. У ньому знайшли своє відображення процедури судового та досудового розслідувань, а також основні моменти розслідування в період воєнного та надзвичайного стані та в зоні проведення антитерористичних операцій.

Характерні риси та інновації кримінально-процесуального кодексу України

Першим, що потрібно відмітите, є поява окремої глави, яка націлена на регулювання кримінального провадження. В главі відображені основні принципі, на яких повинно базуватися законне судочинство, щоб процес провадження на території України був якнайбільш ефективним.

Також потрібно відзначити структурованість всього кодексу, не дивлячись на те, що було додано ряд нових понять та суб’єктів провадження. До суб’єктів, які були додані в КПКУ можна віднести суд присяжних, а також слідчого суддю.

Більше того, одним із нововведень стало створення нової форми діяльності для прокурорів, а саме нагляд у вигляді процесуального керівництва. Для зручності було зменшено кількість бюрократичних моментів. Зокрема, зменшилась кількість процесуальних документів.

Важливі зміни кримінального процесуального кодексу

Інтенсивне вдосконалення КПКУ почалось ще у 2014 році після гучних подій на Майдані Незалежності в Києві. Зміни у житті українського суспільства спровокували необхідність до покращення кримінально-процесуального кодексу країни, оголивши його слабкі сторони. І ця тенденція продовжиться та буде відображена у КПК України 2018 року.

Читайте також:  Характеристики телефона и цена Meizu m6

В середині серпня 2014 року були внесені зміни щодо процесу судового розслідування на територія, де проводиться антитерористична операція, а також під час воєнного часу та надзвичайного стану. Ці оновлення до кодексу знайшли своє відображення у дев’ятому розділі кодексу.

Подальші зміни кодексу стосувалися колишнього президента України Віктора Януковича та його соратників, які втекли до Російської Федерації після подій Євромайдану. Було введено порядок досудового розслідування щодо людей, яких підозрюють у скоєнні злочинів, але які перебувають за межами території України, намагаючись ухилитися від покарання. Ці доповнення не стосуються громадян України, яким не виповнилось вісімнадцяти років. Підозрювані у скоєнні злочинів особи, які не знаходяться в Україні, будуть отримувати повістки, яка буде надсилатися до останнього відомого місця перебування підозрюваного. Крім того, інформація про надсилання повістки буде опублікована на веб-сайті органу, який її відправляє. Все це робиться задля того, аби здійснити належне ознайомлення особи.зміни кримінального процесуального кодексу

Незначні поправки у кримінально-процесуальному кодексі

Відтепер сторони кримінального провадження зобов’язані ознайомитися з матеріалами розслідування на досудовому етапі, але строк ознайомлення не буде включений до строку розслідування. Це передбачає стаття 290 КПК України.

Вісімнадцять місяців. Саме стільки тепер буде складати максимальна тривалість утримання під вартою осіб, які вчинили тяжкі злочини. Крім того, це строк може бути продовжений ще на вісімнадцять місяців. Дані зміни відображені у четвертій частини статті 290 кодексу.

Отже, у нашій країні ніщо не залишається сталим. Все постійно удосконалюється, навіть якщо воно того не потребує. Не є виключенням з даного правила і чинний КПК України. 2018 року зміни, скоріш за все, не будуть припинені. Адже навіть якщо сильно не любити на владу, чинний кримінально-процесуальний кодекс далекий від ідеалу та потребую великої кількості доопрацювань.З нового року набувають чинності положення про застосування пробаційних програм

Зміни КПКУ в 2018 році

З нового року набувають чинності положення про застосування пробаційних програм. Змін зазнає перша частина статті 3, пункти 25 та 26; перша частина статті 41; четверта частина статті 42, куди будуть внесені пункти 7 та 8; сьома частина статті 41 буде доповнена четвертим пунктом.

Читайте також:  Кадастрова карта України на 2022 рік

Наразі достеменно невідому, які ще зміни та доопрацювання будуть внесені, і яким буде КПК України станом на 2018 рік, але точно відомо, що зміни будуть. Уже зараз Рада Європи вважає, що український кримінально-процесуальний кодекс є найкращим з-поміж всіх кодексів, які мають європейські держави.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.