Меню

Вихідні та святкові дні у січні 2023 року в Україні

Більшість людей намагаються спланувати свої вихідні та відпустки заздалегідь. Щоб встигнути завершити всі важливі справи і як слід підготуватися. Цілком передбачувано, що вихідні дні в січні 2023 року в Україні досить тривалі. Тому багато людей вирушають у подорожі чи провідують родичів, які далеко живуть. Січень багатий різними святами. Тут і релігійні, і державні, і досить символічні. Тому кожного разу українці з нетерпінням чекають, коли оголосять офіційні вихідні в країні.вихідні дні в січні

Вихідні та свята

Січень – найперший місяць року. Він асоціюється в українців з новим життям. Вважається, що погане можна залишити у старому році, а у новий вступити з позитивним настроєм і впевненістю у майбутнє. Тож чи матимуть жителі країни час на роздуми, чи одразу після Нового року попрямують на свої робочі місця.

Отже, на 31 робочий день припадає 10 вихідних. Святковими вважаються 1 та 7 січня. І відпрацювати прийдеться 21 день. Вихідні та святкові дні у січні 2023 року в Україні не такі тривалі як минулі роки. Але не варто забувати, що кожна організація чи підприємство може влаштувати своїм робітникам новорічні та різдвяні канікули.

Новий рік

У ніч з 31 грудня на 1 січня більша частина світу проводжає старий та зустрічає новий рік. Це гучне і веселе свято полюбляють не лише дорослі, але й діти. Ще задовго до свята більшість створює передсвяткову атмосферу. У повітрі відчувається наближення свята. Кожен магазин, вуличка, квартира чи будинок прикрашаються, у дім приносять зелену гостю – ароматну ялинку. Неймовірно хочеться мандаринів та ароматного чаю.

Діти теж чекають цього свята, адже в цей день збуваються найзаповітніші мрії малят. Вони з нетерпінням перевіряють ялинку чи бува нема там подарунка. Зазирають у вікно, щоб розгледіти сивого старого з мішком.

Читайте також:  Природный и сжиженный газ и их основные отличия


Новий рік

Святвечір

Це дуже символічне свято для кожної віруючої людини. 6 січня припадає на суботу, тому більшість українців матиме звичайний вихідний. На Святвечір збирається уся родина. Навіть ті члени сім’ї, які проживають далеко, намагаються приїхати до батьківського дому. Голова родини ставить на стіл кутю, яка складається з варених зерен пшениці і здобрених маком, медом та сухофруктами.

Господині готують 12 пісних страв і всі з нетерпінням очікують появи першої зорі – Син Божий народився. Тепер можна скуштувати усі страви. Особливо смачними вони видаються тим, хто дотримувався різдвяного посту.

Різдво

7 числа у неділю усі православні християни святкують народження Христа. Він спокутував гріх усіх людей і подарував віру у вічне життя. Піст скінчився і господині починають частувати усіх гостей дому та членів родини смачними ковбасами, холодцем та м’ясними стравами.

По вулиці ходить Вертепом переодягнена молодь. У цей день також вважається, що можна дізнатися про свою долю. Тому незаміжні дівчата збираються разом і влаштовують гадання.

Так як 7 січня припадає на вихідний день, то він переноситься на понеділок 8 числа. Таким чином вихідні дні у січні 2023 року подовжуються.Різдво

Старий Новий рік

Більшість навіть не розуміє походження цього свята, але ще один привід посвяткувати пропустити не можуть. Жовтнева революція свого часу вплинула не лише на склад уряду, але й на літочислення. Але українці вирішили, що не потрібно забувати старого свята, його теж можна святкувати, можливо, лише трохи тихіше. Припадає воно на 14 січня і додаткових вихідних для цього свята не передбачено.

Читайте також:  Вихідні дні у лютому 2023 року

Водохреща

Близько двох тисяч років тому Ісус Христос був хрещеним у річці Йордан. Відтоді і святкує весь православний люд це свято, яке припадає щороку на 19 число. Останнім часом все більше і більше українців мають бажання зануритися в ополонку, щоб змити із себе весь негатив та хвороби.

День Соборності

Святкові вихідні дні в січні 2023 р доповнюють свята, які мають глибоке історичне коріння та неймовірний вплив на сучасність. Майже століття тому, саме 22 січня, було проголошено Акт про з’єднання УНР і ЗУНР.

Цю дату деякий час не святкували, але зараз, враховуючи усі події, про нього згадали, та святкувати стали щиріше і з глибшим розумінням. Вже не один рік люди, тримаючись за руки, утворюють «живий» ланцюг. Це дуже символічно, адже Україна – єдина і неподільна.

Тетянин день

У цей день, 25 січня, не лише усіх Тетянок вітають із Днем ангела, але й усіх студентів. Як колись, так і тепер, студенти радо відзначають це свято, можливо, трохи з меншим розмахом. Офіційного вихідного на це свято великої частини молоді не передбачено.

Бій під Крутами

Були в історії України й сумні дати. 29 січня юнаки-курсанти пожертвували своїм життям. Цей патріотичний подвиг не можна викреслити з пам’яті та календаря. Тому щороку цього дня проходять поминальні служби за померлими. Вихідного дня не передбачено.Бій під Крутами

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.