Меню

Навчальний календар на 2020-2021 навчальний рік

Український навчальний процес у наступному періоді різко відрізняється від інших країн. Дати канікул, зокрема, початок і кінець не збігаються через святкування в Україні католицького Різдва.

З цих причин навчальний календар на 2020-2021 навчальний рік в Україні має кардинальні відмінності. Другу чверть навчального процесу можна вважати розірваною. Пропонуємо познайомитися з нюансами навчання дітей в шкільних установах прямо зараз.

Навчальний календар в 2021 році

Особливості навчання в українських школах

Останні дані Міністерства освіти підтвердили факт перегляду важливих для учнів подій у новому навчальному сезоні:

  • зимові канікули в школах стануть починатися раніше звичайного, а саме, 25 грудня;
  • останній дзвоник для випускників прозвучить пізніше – 29 травня.

Структура навчального процесу майбутнього року переглядається регулярно, в новому навчальному році 2020-2021 будуть дотримані вимоги, передбачені Міністерством освіти.

Важливо! Велика частина навчальних закладів навчається за семестровою системою, де рік розділений на 2 семестри, в кожному з яких по 2 чверті. У деяких школах в журналах будуть присутні тільки тематичні або семестрові оцінки, що є новиною для батьків.

Поряд з цим, в коледжах, гімназіях та інших спеціалізованих установах позначки виставляються за домовленістю батьків з педагогічним колективом, що дозволяє контролювати процес отримання знань дитиною.

Графік вибирається шкільними закладами самостійно. На відміну від звичайних шкіл, в спеціалізованих відсутні проміжні канікули.

Канікули в школах 2020-2021

Згідно із затвердженим планом навчального процесу на цей рік стало відомо про нововведення. У новому навчальному році першокласники мають вступити до освітніх закладів України до середини серпня 2020 року.

Читайте також:  Календар професійних свят на 2022 рік в Україні

На даний момент відомий проект канікул і навчального процесу на 2021 рік. Він полягає в наступному:

  • 1 чверть-почнеться з 1 вересня і закінчиться 23 жовтня;
  • 2 чверть-з 22 листопада по 24 грудня;
  • 3 чверть – з 11 січня по 26 березня;
  • 4 чверть-з 5 квітня по 28 травня.

Аналізуючи графік відпочинку російських і українських дітей можна зробити висновок, що Зимовий відпочинок співпаде частково, а літні канікули в 2021 році будуть такими ж тривалими, як і у росіян.

Календарні канікули охоплюють 4 періоди часу року:

  • осінні канікули в навчальному році почнуться з 26 жовтня і закінчаться 1 листопада;
  • зимові порадують школярів з 25 грудня і закінчаться після Різдвяних свят 12 січня;
  • весняні канікули в 2020-2021 навчальному році дозволять відпочити з 23 березня по 4 квітня;
  • літні стануть найтривалішими, оскільки відпочинок почнеться з 29 травня і продовжиться аж по 31 Серпня.

Увага! Діти, які навчаються на шестиденці будуть навчатися і відпочивати за іншим графіком. Останнім днем навчання для них є субота. Перша чверть навчального процесу складе 8 тижнів, з яких одна буде перерваною (причиною тому є святкування Дня захисника України). Осінні канікули дітей порадують на тиждень пізніше звичайної школи і почнуться з 2 листопада.

Друга чверть, як і перша за тривалістю складе 8 навчальних тижнів. На зимові канікули діти, які навчаються на шестиденці, як і звичайні школярі підуть 25 грудня.

Третя чверть за традицією є найдовшою. Процес навчання складе 11 навчальних тижнів, остання з яких буде скороченою через святкування 8 березня. Незважаючи на тривалість навчання не виключена поява невеликих відпочинків у вигляді лютневих карантинів.

Остання чверть розпочнеться з 5 квітня і триватиме 8 тижнів. Зазначений процес вважається найвідповідальнішим, оскільки за цей період можна підтягнутися в навчанні і отримати хороший атестат.

Читайте також:  Місячний посівний календар на вересень 2021 року

Відвідування школи під час канікул

Керівники шкільних закладів вважають за краще, щоб школярі під час відпочинку відвідували школу з метою вдосконалення знання, участі в гуртках, тематичних конференціях та інших заходах.

Календар для вчителя в Україні

Деяка категорія батьків цікавиться правомірністю зазначених вимог. Міністерство освіти відповідають, що відвідування школи протягом 2020-2021 навчального року є обов’язковим, в дні відпочинку батьки з дітьми роблять самостійний вибір, займатися ним особистим вдосконаленням чи ні.

Досвід педагогів підказує, що участь в гуртках, секціях, факультативах і олімпіадах позитивно позначається на освіті, розширює кругозір, дозволяє заповнити знання, втрачені в період хвороби. Наскільки часто можуть діти відвідувати подібні заходи батьки вирішують самостійно.

Літня практика

Представники попереднього покоління як ніхто інший пам’ятають, що таке літня практика. Це відвідування літніх таборів, збирання врожаю, миття і прибирання класів, збір трави, макулатури і металобрухту.

Сучасна практика являє собою прибирання класу і миття парт. Урізноманітнити відпочинок допомагають літні табори.

У цей період діти України зможуть відвідати визначні пам’ятки міста, дізнатися про подвиги прославлених людей, відвідати культурні заклади. Для першокласників і дітей старшого віку будуть відкриті тематичні гуртки, які дозволяють розкрити приховані здібності.

Відвідування дітьми літніх пришкільних таборів дозволить убезпечити життя дитини, мінімізувати його перебування на самоті. Участь у суспільному та шкільному житті згуртує з однокласниками, дозволить проявитися особистісним характеристикам. Досвід попередніх поколінь показує, що відвідування шкільних таборів в літній період на багато років запам’ятається в житті дитини.

Резюме

Графік навчального процесу на 2020-2021 рік на сьогоднішній день виглядає у вигляді проекту. Яким він буде насправді, можна дізнатися трохи пізніше. Поки Міністерство освіти дотримується планів, затверджених на 2019-2020 навчальні роки. Таким чином графік навчального процесу буде на кілька позицій відрізнятися від навчання дітей в російських школах.

Читайте також:  Знаменні дати листопада 2021 року

За іншим планом навчатимуться діти спеціалізованих шкіл та закладів на шестиденці. Дізнатися порядок навчання можна за допомогою вивчення законодавчих актів і спілкування на тематичних сайтах

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.