Меню

Репозитарій підручників для 9 класу на 2018 рік

Ефективним, на переконання українських та зарубіжних спеціалістів в області науки, в рамках освітньої реформи в України стала  реєстрація в репозитарій підручників для 9 класу 2018. Розміщення проектів на електронному сайту дасть змогу усім охочим методистам, вчителям, директорам освітніх закладів, а також батькам та усім зацікавленим громадянам безпроблемно та швидко, у зручний час переглянути варіанти пропонованих книг. Інститут модернізації освіти пропонує ухвалювати рішення щодо використання тих чи інших шкільних матеріалів лише після активного обговорення спеціалістами. Чим більше людей побачить та оцінить  репозитарій підручників для 9 класу на 2018 рік, самі проекти, тим вищою буде і якість вітчизняного навчання.в рамках освітньої реформи в України

Особливості відбору

Передбачено, що відбір книг відбувається у два етапи. Минулорічний досвід (2017) такого показав, що репозитарій є особливо корисним, дає змогу отримати дітям не тільки пізнавальні, але й цікаві для них самих підручники. Вперше до розробки методичних матеріалів було долучено фахівців не тільки Києва, але й з інших областей України. Найбільше в 2017-му до обговорення проектів долучились вчителі із Черкаської та Полтавської областей. Загальна ж кількість шкіл, котрі долучились до конкурсу, склала 15 тисяч. Тобто, не прийняли участь, менше, аніж 1% шкіл.

На гарячу лінію протягом перших місяців роботи репозитарію надійшло понад 3 тисячі телефонних дзвінків. Окрім цього, ще близько 2 тисяч було зареєстровано завдяки сервісу “онлайн-консультант”. Ще 600 листів було надіслано на електронну пошту.

Сьогодні належну роботу репозитарію забезпечує технічна служба інституту. Усі, хто звертались з приводу вибору підручників чи реєстрації проекту, мають змогу оцінити роботу сайту та технічної служби. Позитивні відгуки на сьогодні складають 88% з усіх залишених.

Вхід в репозитарій підручників для 9 класу на 2018 рік не гарантує позитивного голосу для книги. Бали зараховуються лише після офіційного підтвердження адміністрацією навчального закладу.

Читайте також:  Сайт для бухгалтерів бюджетних установ України 2018

На сайті інституту можна отримати й інформацію з приводу того в яку школу, коли та які саме підручники будуть доставлятись.

Перевагою для навчального процесу стане видання книг спеціально для національних меншин. По суті, це будуть ті самі підручники, що й для українців, однак, переведені на мову національної меншини. Таке нововведення, вказують освітяни, допоможе дітям краще зрозуміти матеріал, а вчителям полегшить ведення уроку.

Видавництва, відібрані з допомогою тендера, матимуть змогу друкувати книги шрифтом Брайля, для того, щоб необхідними підручниками були забезпечені й дев’ятикласники із вадами зору.

Розробники проектів, котрі не змогли подолати конкурсного балу, мають змогу оскаржити результат. Засідання, котре буде здійснювати розгляд включатиме членів Міністерства освіти і гарантує   максимальну прозорість та справедливість розгляду.Особливості відбору

Підручники в репозитарію

На сайті репозитарію вже представлена електронна версія підручника з історії України. Сьогодні цей предмет, в ряду з українською мовою та математикою, входить в трійку профільних. Високий бал з історії стане корисним під час вступу на будь-який гуманітарний напрямок.

Відповідно до нової освітньої системи, дев’ятикласники будуть вивчати правознавство. Перший розділ обраного підручника з 2018-го повинен розповісти учням що таке держава загалом, дати пояснення її природі та сумі. З такого підручника діти також дізнаються про те які можуть бути гілки влади, що таке фінансова система країни та яку роль вона відіграє для кожного громадянина, що таке державний устрій, суверенітет, Конституція та багато іншого.

Читайте також:  Мораторій на проведення перевірок до кінця 2019 року

Книги із особливо популярного протягом останніх років предмету — інформатики, можна знайти в депозитарії. Основи інформаційної безпеки, мультимедійні програми, мови програмування — основні теми обраного підручника. Наприкінці кожного розділу буде перелік питань. З їхньою допомогою учень зможе здійснити для себе самостійну перевірку засвоєного матеріалу.

Нова освітня програма пропонує перенести для вивчення в дев’ятих класах на уроках української літератури “Повість минулих літ”, а також ознайомитись із творчістю Лесі Українки, Івана Франко, Григорія Сковороди, Тараса Шевченко, Марко-Вовчка, Івана Котляревського, Івана Багряного та деяких інших відомих вітчизняних письменників та поетів.

Безумовною перевагою, вважає більшість батьків та учнів, стане те, що на вивчення кожного окремого твору відповідно до освітньої реформи буде відводитись більше часу.

Квадратичні функції, послідовності та числові нерівності учні освоюють на уроках алгебри. Окрім цього, вже в 9-му класі діти дізнаються, відповідно до нової програми, і про основи прикладної математики.електронна версія підручника з історії України

Книги з географії

Особливо схвальні оцінювання як з боку вчителів, так і з боку самих учнів отримав репозитарій підручників для 9 класу на 2018 рік з географії. Перший розділ найкращого проекту присвячується самій Україні. Діти отримують знання щодо географічного розташування та меж країни протягом різних років. Таким чином, учні можуть оцінити масштаби України в різні роки,  паралельно отримувати й історичні відомості.

В наступних розділах вдасться ознайомитись із статистичними показниками щодо областей країни, кількості населення, національного та релігійного складу. Окрім цього, вже в дев’ятому класі учням пропонується дізнатись про основні галузі вітчизняної промисловості, найбільші підприємства з машинобудівної, легкої, деревообробної та інших галузей.

На уроках географії школярі більше пізнають економіку власного краю, а також значимість його для розвитку країни.

Читайте також:  Розклад електропоїздів Київ-Фастів на 2022 рік

Репозитарій з фізики

Найбільше складнощів, як вказують і Інституті модернізації освіти, зазнав репозитарій підручників для 9 класу на 2018 рік з фізики. Ані батьки, ані школярі, ані самі вчителі не задоволені жодним із пропонованих проектів. Відібраний, найкращий на переконання методистів, варіант школярі назвали надто складним для сприйняття. Фізика — складний природничий і водночас технічний предмет. Він потребує максимальної зосередженості та повного включення в навчальний процес.

Серед тем, котрі повинні будуть в 2018-му засвоїти дев’ятикласники, варто назвати й такі:

  • магнітне та електричне поля;
  • ядерна модель атому;
  • провідники;
  • діелектрики;
  • радіоактивність, її використання для лікування людей та негативний вплив при надмірних дозах;
  • випромінювання та його різні види;
  • дослідження Резерфорда.

Робота репозитарію ще не завершена. Розробники мають нагоду надсилати Інституту свої варіанти примірників, а усі охочі громадяни мають можливість оцінити роботу методистів та вчителів, зробити свій внесок у вибір кращих підручників для навчання наступних поколінь.

Для того, щоб долучити свій варіант кращої книги, потрібно пройти передбачену Міністерством процедуру. Детальніше ознайомитись із вимогами можна на сайті Міністерства чи Інституту модернізації освіти. Що ж стосується самого голосування, то обирати потрібно лише один із запропонованих з конкретного предмету підручників.Репозитарій з фізики

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.