Меню

Зарплата вчителя у 2018 році в Україні

Насправді дуже важко сказати, наскільки важливою є професія вчителя. Як відомо, головною метою учителя є не тільки навчання дітей, а ще й підготовка їх до дорослого життя. Таким чином вони виконують неабияку педагогічну функцію. Вони роблять великий вклад у майбутнє держави, бо готують до свідомого дорослого життя маленьких громадян. Відомо, що перші вчителі навіки залишають в пам’яті людей. Професія вчителя дуже необхідна для кожної держави. Україна, звісно, не є виключенням. Проте тут існують певні проблеми. Наразі ситуація склалася так, що вчителі мають одні з найнижчих виплат. Влада нарешті взялася вирішити цю проблему, а тому дуже скоро відбуватиметься підвищення зарплати вчителям у 2018 році в Україні. Однак якими насправді будуть виплати після підвищення сказати поки досить важко.

Мало хто знає через що доводиться педагогам пройти за роки своєї праці. Вони витрачають свій дорогоцінний час аби хоч чогось навчити молоде покоління. Звісно, коли вони тільки починають свій довгий та тернистий шлях у сфері освіти, то ентузіазму достатньо. Однак з часом він кудись зникає. А тому єдиним ситу молом й надалі якісно виконувати свою працю залишається лише заробітна плата. Однак на даний момент зарплати вчителів є дуже маленькими та їм доводиться буквально виживати на ці гроші. В результаті цього нерідко стається так, що люди починають шукати кращі умови та змінюють місце роботи чи взагалі професію. Однак найчастіше зустрічається ситуація,коли висококваліфіковані та добре обізнані вчителі просто їдуть за кордон, де їм пропонують чималі зарплати та гарні умови праці. Якщо такий відтік кадрів не припиниться, то через деякий час Україна зовсім залишиться без вчителів. Реформа освіти, яка потроху вже починає впроваджуватися, була створена з метою хоч трохи змінити ситуацію, що спостерігається вже досить довгий час.наскільки важливою є професія вчителя

Чого варто очікувати

Зарплата вчителя у 2018 році в Україні і це факт. Не дивлячись на те, що зростання передбачено проектом реформи, навіть представники влади неодноразово казали про майбутні зміни. Однак що стосується реформи, то вона торкнеться не тільки питання зарплат. Перш за все, вона передбачає впровадження усього того, що не вдалося впровадити в минулому році. Це, як відомо, той самий процес осучаснення освіти. Все це буде починатися з переходу на дванадцятирічну освітню систему, про яку мова велася вже досить давно. Проте впроваджувати такі зміни для тих, хто вже зараз закінчує навчання – недоцільна справа. А тому буде так, що усі зміни будуть стосуватися виключно тих дітей, які тільки будуть йти до першого класу.

Читайте також:  Начисление минимальной зарплаты в 2020 году

На додачу до підвищення заробітної плати будуть впроваджуватися нові вимоги до вчителів усіх освітніх рівнів. Можна сказати, що реформа системи освіти зачепить майже всі можливі аспекти. Кожен педагог без винятку повинен буде скласти атестацію, за результатами якої він зможе продовжувати свою діяльність або буде звільнений з роботи. Якщо людина продовжуватиме навчати дітей, то її постійно будуть відправляти на якісь освітні курси та курси підвищення кваліфікації. Більш того, з’являться навіть вимоги, що стосуватимуться знань з психології. Згідно з постановою, кожен вчитель повинен на додачу мати гарні педагогічні навички.

Це, звісно, не всі вимоги, які будуть висуватися вже дуже скоро. Тому краще кожному педагогу виділити трохи свого часу на ознайомлення з усіма положеннями реформи. Більш того, обов’язковими до індивідуального ознайомлення х нові положення щодо розподілу навантаження. Відтепер діти будуть навантажуватись трохи інакше. Для початку треба почати з першого класу. Це буде своєрідний адаптаційний період, під час якого дітлахи не отримуватимуть домашнього завдання та будуть звикати до нових умов. Це було зроблено аби уникнути тих випадків стресу та перевантаження, які раніше були дуже частими серед школярів.Зарплата вчителя у 2018 році в Україні

Якими скоро будуть виплати для вчителів

Реформа є дуже великою та планувалася вона на протязі декількох років. Усі положення, що містяться в проекті, є продуманими та мають своє особливе призначення. Однак варто сказати, що підвищення заробітньої плати вчителям в 2018 році – це був свого роду вимушені зміни, які вже не можна було відкладати, бо наразі виплати є дуже й дуже маленькими.

Треба знати, що впровадження змін відбувається вже зараз. Що стосується питання зростання виплат, то говорити про якісь конкретні цифри ще зарано. Річ у тім, що й досі не був опублікований проект бюджету держави на 2018 рік. Більш того, не було ніяких офіційних коментарів та заяв з приводу того, яка сума буде виділена на функціонування системи освіти та впровадження усіх змін. А тому треба очікувати того моменту, коли влада проллє світло на це питання.

Однак влада все ж подекуди згадує про збільшення заробітних плат. Іноді навіть лунали коментарі від представників Міністерства освіти та науки України. Підсумовуючи усе сказане, можна сказати, що зростання відбуватиметься щонайменше на третю частину. Однак це буде лише початок. Проте навіть таке зростання дозволить хоч якось змінити ситуацію та дозволити педагогам України жити трохи краще. Варто розуміти, що не можна одразу взяти та збільшити зарплати вчителям на декілька тисяч гривень. Це створить неабиякий тиск на економічну ситуацію в державі, яка й так є дуже нестабільною. А тому було вирішено впровадити систематичне збільшення зарплат, яке буде відбуватися згідно з графіком. Поки що було визначено, що підвищення відбуватимуться тричі на рік, проте зростання економіки в Україні дозволить робити незаплановані збільшення.

Зміни для викладачів вишів

Усі реформа не буде закінчена на тому, що зміниться в кращу сторону розмір зарплати вчителів у 2018 році в Україні, індексація також буде відбуватися. Більш того, освітня реформа буде стосуватися й викладачів вишів. Як відомо, вони мають більші заробітні плати, ніж звичайні педагоги. А тому влада поки навіть не згадувала про них. Однак деякі політики не проти таких змін. Аби впровадити зміни такого роду треба щоб бува створений відповідний проект. Після цього він починає розглядатися та згодом він виноситься на голосування. Якщо за проект не проголосує необхідна кількість людей, до викладачам виші й надалі доведеться задовольнятися нинішніх рівнем заробітних плат.

Питання нестачі кадрів

Люди хвилюються, що дуже скоро може відбуватися скорочення вчителів в 2018 році в Україні. Однак треба розуміти, що скорочення відбуватиметься виключно за рахунок проведення переатестації. Проте в такому випадку на вільні місця будуть відразу набиратися нові молоді спеціалісти. А тому скорочення не будуть проводитися взагалі. Більш того, оскільки зараз спостерігається дуже суттєва нестача кадрів, це явище не може виникнути, бо робити скорочення буде дуже не доцільно. Врешті решт, вчителі й так працюють за маленьку заробітну плату, а тому їх намагання навчити чогось дітей треба дуже сильно цінувати. Якщо цього не робити, то з часом, мабуть, Україна просто перетвориться у звичайну неосвічену державу, в результаті чого з часом просто відбудеться загибелі нації.розмір зарплати вчителів у 2018 році в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.