Меню

Зарплата вихователя дитячого садка з січня 2020 роцу в Україні

Займатися вихованням дітей і своїх, і чужих досить нелегка справа, особливо якщо це стосується виховання дітей в дошкільних установах.

зарплата вихователя дитячого садка

Вихователі в дитячих садах, яслах – це ті люди, які щодня контактують з дітьми, вчать підростаюче покоління розрізняти добро і зло, прищеплюють любов, розуміння і турботу. У групах дитячих садів багато учнів, і кожен з них має свою сім’ю, погляди на світ, особливі риси характеру. Нерідко це дітки з неблагополучних або неповних сімей. Тому саме вихователі дитячих садів навчають тримати олівець в руці, правильно їсти, вести себе з дорослими, і в громадському місці.

Сьогодні багато хто знає і розуміють, що фінансове державне забезпечення даних установ залишає бажати кращого, а зарплата вихователя дитячого садка з січня 2020 році в Україні знаходиться на дуже низькому рівні, і тому щоденному стає актуальним питання, як вихователь повинен прищеплювати дітям любов, якщо він думає, як нагодувати свою сім’ю?

Актуальність підвищення заробітних плат

Протягом останнього десятиліття в Україні кількість дитячих садків різко знизилося, навчальні заклади закриваються, дітей в групах стає все менше. Це призводить до того, що вихователі звільняються і змінюють рід діяльності, виконується скорочення вихователів дитячого садка в 2020 році в Україні.

Колишні співробітники даних установ віддають перевагу роботі в іншій сфері більш високооплачуваної, або вибирають міграцію за кордон, влаштовуючись нянями, гувернантками, доглядальницями.

Багато няні, вихователі їдуть в країни колишнього пострадянського, простору підтверджують, свою кваліфікацію і працюють за фахом, отримуючи більш гідну заробітну плату в 2-3 рази перевищує оплату в Україні. Ситуацію необхідно докорінно змінювати, для цього влада в 2020 році розробили механізм підвищення заробітної плати вихователям садочків, педагогів профільних предметів, няням.

Сьогодні заробітна плата вихователів дитячих садків і ясел в порівнянні з іншими бюджетниками є найнижчою в країні.

Процедура підвищення буде проводитися для всіх співробітників в установленому законом порядку без будь-яких винятків. Не можна приховувати, що сьогодні питання збільшення заробітної плати відноситься не тільки до вихователям дитячих садків, це стосується практично кожного співробітника сфери освіти.

Завдяки новій розробленій схемі розрахунку заробітної плати, грошова компенсація праці вихователям істотно збільшиться, влада припускає, як мінімум в 2-2,5 рази. Даний законопроект вселяє надію, тому що ситуація з дитячими садами і вихователями в країні істотно зміниться.

 вихователь дитячого садка

Яким буде мінімальний оклад вихователя в Україні?

Няньки, вихователі та інші педагоги дошкільних установ числяться працівниками на державній основі, за рахунок цього їх заробітна плата безпосередньо пов’язана з категорією, для «бюджетників» передбачена тарифна сітка від 9 до 16 категорій.

Кожній категорії присвоюється цифра мінімального окладу і спеціальний коефіцієнт підвищення заробітної плати. Отже, в 2020 році для передбачаються наступний розмір зарплати вихователя дитячого садка у 2020 році в Україні, індексація сум вихователям-методистам:

  1. Вихователі без категорії – 10 розряд і мінімальний оклад становитиме 3496 гривень.
  2. Співробітники без категорії, але мають мінімальний досвід роботи прирівнюються до 11 розряду і отримуватимуть 3784 гривень.
  3. Вихователі з утворенням отримують 12 розряд і 4073 гривень.
  4. Вихователі з освітою та досвідом роботи відносяться до 13 розряду, їх зарплата становитиме 4361 гривень.
  5. Фахівці вищої категорії прирівнюються до 14 розряду їх мінімальний оклад – 4649 гривень.

Також в дошкільних навчальних закладах працюють і інші представники освіти:

Читайте також:  Підвищення зарплати сімейного лікаря у 2021 році в Україні

•      Музичні керівники, вчителі вокалу отримуватимуть від 3323 гривень до 4073 гривень.

•      Інструктори з плавання, вчителі з фізкультури та спорту отримують від 3323 гривень до 4073 гривень.

•      Логопеди можуть претендувати на заробітну плату від 3496 до 4649 гривень.

Найбільша зарплата звичайно у завідувачів дитячою дошкільною установою – 5360 гривень.

Варто відзначити, що в дитячих садах також є така посада, як помічник вихователя. Це ті люди, які допомагають малюкам:

•      Перевдягатися.

•      Збиратися на прогулянку.

•      Надають допомогу в прийомі їжі.

•      У дотримання особистої гігієни.

Зарплата помічника вихователя в 2020 році розраховується за 5 тарифного розряду, і в 2020 році їх оклад мінімальний становитиме 2613 гривень. За рахунок того, що вони постійно працюють з дезінфікуючими засобами, їм випадає більше фізичної роботи, від держави передбачена доплата в розмірі 50% від окладу. Таким чином, до попереднього значення необхідно додати 1307 гривень і 261 гривень.

гроші

Додаткові оплати і надбавки

Варто розуміти, що мінімальні суми окладу вихователям дитячого саду це не остаточні щомісячні виплати, влада стверджує, що протягом року сума буде збільшуватися як мінімум в 1,5-2 рази.

Це обумовлено тим, що щорічно в кілька етапів підвищується прожитковий мінімум, уряд вже заклало в бюджет конкретні цифри збільшення окладу вихователям дитячого саду. Саме за рахунок того, що оклад працівників залежить від прожиткового мінімуму його збільшення варто очікувати з середини року червня – липня 2020 року.

Важливо розуміти, що мінімальний оклад це не зовсім та сума, яку вихователь отримує на руки, також за досвід, кваліфікацію, виконання суміжних додаткових робіт розроблені спеціальні надбавки, які сплачуються до мінімальної заробітної плати.

Серед факторів, що впливають на підвищення заробітньої плати вихователів ДНЗ, виділяють:

Читайте також:  Річний план роботи сільської бібліотеки на 2021 рік

•      Категорія.

•      Стаж роботи.

•      Використання іноземних мов в роботі.

•      Застосування додаткових навичок, знань.

•      Поєднання робіт.

•      Більша кількість дітей в групах.

•      Вихід на заміни, у вихідні та святкові дні.

Також в бюджет дошкільних установ України включені щоквартальні і річні премії при проведення розважальних, концертних заходів, перемоги або участі в конкурсах, проведення відкритих уроків і т.д.

Хороший вихователь завжди зможе знайти гідну, високооплачувану роботу, але в такому випадку до досвіду і кваліфікації необхідні такі якості, як:

•      Доброта, чесність.

•      Любов до дітей.

•      Турбота, опіка.

Нерідко вихователі поєднують посаду педагогів, беручи на себе індивідуальні уроки з підготовки малюків до школи, якщо є освіту, займаючись підготовкою з танців, англійської мови і т.д.

У садочках часто влаштовують продовжену групу, для тих батьків, хто до вечора працює – понаднормова робота вихователів також повинна окремо оплачуватися. Є для кваліфікованих педагогів можливість заробітку в 2-3 рази більше, за індивідуальною домовленістю з батьками. В такому випадку в обов’язок педагога буде входити супроводжувати малюка після садка додому або на всілякі розвиваючі гуртки, може додаватися годівля і т.д.

Розмір виплати при народженні дитини в 2020 році

Очікується, що підвищення зарплати вихователів дитячого садка в Україні буде сприяти розвитку ДНЗ та дозволить облагородити ясла, садки і надалі для малюків будуть створені максимально комфортні і сприятливі умови.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.