Меню

Розмір стипендії у 2018 році

Починаючи з 2017 року, студенти більшості ВУЗів України почали отримувати стипендію за рейтингом, який складається куратором групи та затверджується куратором ESTC. Якщо раніше було достатньо отримати середній бал не менше 4.0, то тепер орієнтуватися потрібно лише по успішності інших студентів. Такі зміни до стипендійного забезпечення значно скоротили кількість студентів, які можуть отримувати грошову допомогу. Про те, якою буде стипендія в 2018 році в Україні, ви зможете детальніше прочитати далі.

Ще у 2016 році в МОІНУ оприлюднили новий план нарахування стипендій, який базується на рейтинговому підході. Конкретні критерії, а також квота студентів, що можуть отримувати фінансову допомогу від держави затверджується уже безпосередньо у самому університеті. За словами Гриневич, ці критерії також в обов’язковому порядку повинні бути узгоджені з студентською радою ВУЗа. На 90% рейтинг визначається навчальною успішністю, при цьому враховується саме академічний показник, в той час як 10% залишається для додаткових критеріїв учбового закладу (комісія може сама вирішувати, за що можна нараховувати чи не нараховувати додаткові бали). Кількість студентів, які можуть отримувати академічну стипендію, складає 45%, при цьому також існує і соціальна стипендія, яку у 2017 році отримує близько 7% студентів. Розмір стипендії в Україні в 2018 році

Розмір стипендії в Україні в 2018 році залишиться таким же, як і у попередньому році. Варто нагадати, що у 2017-му було незначне підвищення стандартної академічної стипендії – тепер студенти, які змогли зайняти потрібну позицію рейтингу отримують 1100 гривень. Що стосується студентів-відмінників, середній бал яких складає 90 і більше, то вони тепер отримують 1600 гривень. Розмір стипендії залежить і від спеціальності – студенти, які обрали біологічні чи інженерні напрямки, можуть отримувати стипендію у розмірі 1534 гривень (відмінники – 2022 гривень).

Підвищену стипендію у 2018-му продовжуватимуть отримувати не лише студенти вищих навчальних закладів, але й учні професійних училищ. У останніх розмір стипендії виріс у середньому на 30%.

Підвищення стипендій, а також запровадження рейтингової системи, на думку представників Міністерства освіти, допоможе стимулювати студентів до більш активного навчання. Також освітяни мали на меті скасувати «зрівнялівку» та розмежувати академічну стипендію із соціальною.

Якщо у попередньому році деякі виші ще продовжували нараховувати стипендію за старими правилами, то у цьому році у всіх навчальних закладав буде повноцінно інтегрована рейтингова система. Яким буде підвищення стипендії студентам в 2018 році, ще достеменно невідомо, але на даний момент можна зробити висновок, що її розмір залишиться на рівні 2017-го.Рейтинг успішності студенів

Читайте також:  Розпорядження про затвердження інструкції з підготовки бюджетних запитів

Рейтинг успішності студенів

По завершенню сесії студенти, які уже підрахували свій середній бал, думають, чи вони можуть отримати стипендію. Академічний рейтинг кожного студента складається на підставі його навчальних досягнень з конкретного предмету. Важливо зазначити, що при цьому слід враховувати кількість кредитів з конкретного предмету. Профільні предмети мають найбільшу кількість кредитів.

Варто розрізняти академічний та загальний рейтинг. Якщо перший включає лише навчальні досягнення студента, то загальний рейтинг бере до увагу соціальну, наукову та спортивну діяльність студента. Механізм складання рейтингу не може відрізнятися у межах одного курсу чи навіть факультету, а будь-які порушення з боку адміністрації караються законом.

До участі в рейтингу повинні допускатися усі студенти, що навчаються у ВУЗі (дискримінація недопустима). Єдиним виключенням є ті студенти, які мають академічну заборгованість (FX). Принаймні один кредит заборгованості уже не дозволяє студенту отримувати стипендію, в той час як 15 кредитів вже можуть стати підставою для виключення з університету.

Також слід пам’ятати інші правила отримання стипендії, а саме те, що студенти, які навчаються на контрактній формі, не мають права отримувати фінансову допомогу від держави, в той час як всі першокурсники, що вступили на бюджет, на першому курсі можуть розраховувати на отримання стипендії. Те, чи будуть першокурсники отримувати стипендію уже у другому семестрі залежить від їх результатів сесії, при цьому, згідно з новими правилами, враховуються не тільки екзамени та диференційовані заліки, а оцінки з абсолютно всіх предметів, що входять в учбову програму.

Критерії ВУЗа, які впливають на формування рейтингу, повинні бути опубліковані за 7 днів до початку навчального семестру. Що стосується самого рейтингу, то він повинен бути опублікованим куратором групи відразу після завершення зимової чи літньої сесії. Кожен студент має право самостійно вирахувати свої бали та оскаржити своє місце в рейтингу, якщо були виявлені помилки. дайте грошей!

Читайте також:  КЗоТ Украины действует с комментариями 2022

Соціальна стипендія

Розмір стипендії у 2018 році залишиться незмінним, і для її отримання студент матиме написати письмову заяву. Рішення про те, надавити конкретній особі фінансовому допомогу чи ні, приймає окрема стипендіальна комісія, що діє при ВУЗі. Про кінцевий вердикт комісії студент повинен бути сповіщеним протягом трьох днів з моменту подачі заяви.

Варто зазначити, що стипендію не мають права отримувати студенти з академічної заборгованістю, про яку вже було вказано вище. Студенти не можуть отримувати академічну та соціальну стипендії одночасно: вони мають вибирати між ними. При наданні соціальної державної допомоги не береться до уваги місце у рейтингу, але якщо особа спромоглася скласти сесію з балом більше 90-та, то вона має право на отримання додаткової допомоги, яка буде на 45% вище стандартної суми.

Згідно з Постановою КМ, соціальна стипендія 2018 відводиться наступним групам громадян:

  • ​ Сироти, які або виховувались без батьків, або ж втратили їх під час навчання у ВНЗ;
  • ​ Діти з недостатньо забезпечений сімей. У такому разі потрібно подавати довідку про доходи батьків;
  • ​ Громадяни, що постраждали від катастрофи у Чорнобилі;
  • ​ Діти з інвалідністю I-III груп;
  • ​ Громадяни, які уже створили свою сім’ю та мають дітей;
  • ​ Біженці із гарячих точок (у даному випадку йдеться про переселенців із Донецької та Луганської областей).

Яким є розмір соціальної стипендії?

В залежності від рівні акредитації установи, рівня вразливості, а також навчальних досягнень студента (у даному разі йдеться про студентів-відмінників), розмір соціальної допомоги від держави може складати від 800 до 2300 гривень. На даний момент невідомо, чи зросте і соціальна стипендія у 2018 році.

Процедура оформлення соціальної допомоги

  1. ​ Для початку у формі заяви потрібно звернутися до ВУЗу, де проходить ваше навчання. Заява повинна вміщувати такі дані як ПІБ адресата, точна дата його народження, а також місце його прописки. Також обов’язково повинна бути вказана підстава для отримання соцдопомоги.
  2.  Далі потрібно зібрати цілий перелік документів, який повинен складатися з паспорта (на соцстипендії можуть розраховувати лише громадяни України, ІК, студбілет, свідоцтво про народження, довідка із ВПО. Також є необхідність включити у загальний список документ, який би слугував у якості підтвердження рівня вразливості студента (це може бути інвалідність, статус переселенця, жертва Чорнобиля і т.д.).
  3.  Після цього працівниками закладу формується особова справа громадянина, який бажає отримувати соціальну стипендію. ОС повинна бути до місцевого органу соціального захисту не пізніше, ніж через десять днів після подання заяви.
  4. ​ Уже в органі соцзахисту повинні розглянути ОС та протягом п’яти днів прийняти рішення про нарахування стипендії. Персональні дані студента вносяться до ЄДАР.Соціальна стипендія?

Коли нараховується соцстипендія?

Якщо звернутися перед початком начального семестру, то стипендія 2018 для студентів України буде нараховуватися у так же само, як і академічна. Таким чином, пільговики уже з січня 2018 року можуть отримувати стипендію. Якщо ж заява була подана серед навчального семестру (наприклад, у березні), то гроші будуть нараховуватися на банківський рахунок студента уже з місяця подачі заяви. Отже, у такому разі перше нарахування стипендії відбудеться з березня. Важливо зазначити, що отримати гроші за січень та лютий у такому разі не можна, тому потрібно заздалегідь подбати про оформлення соціальної стипендії.

Читайте також:  Как продать серебряные и золотые монеты дорого

Протягом якого терміну можна отримувати соціальну стипендію?

Соцстипендію можна отримувати до завершення навчання у ВУЗі, але при цьому студент повинен бути не старше 23-х років.Чи варто чекати відміни стипендії?

Чи варто чекати відміни стипендії?

Як зазначив Петро Порошенко ще у 2016 році, він не підпише бюджет, у якому не буде стипендії для студентів. Новина про відміну стипендій сколихнула усю студентську спільноту, що спровокувало численні акції протестів. Також головнокомандуючий України спростував чутки про те, що магістратура у найближчі роки стане виключно платною в результаті позбавлення державного фінансування. За словами Порошенко, сьогодні в Україні розвивається інноваційний сектор економіки, тому важливо мотивувати молодих українців до навчання.

Студентам залишається тільки сподіватися, що слова президента – це не лише популізм. Цілком можливо, що уряду доведеться підвищить стипендії в 2018 році, щоб завоювати голоси виборців. Та цікаво, що багато студентів (навіть ті, що навчаються на бюджетній формі) також виступають проти відміни стипендій, оскільки вони вважають це кроком у Європу. Також у студентській спільноті з’являються прихильники платної освіти.на парі

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.