Меню

Розмір виплати при народженні дитини в 2019 році

Демографічна проблема спостерігається в Україні вже багато років. Ситуація лише погіршується, бо через економічну кризу родини просто не можуть дозволити собі витрати на дитину, а бойові дії на сході призводять до загибелі великої кількості дітей. Саме тому переважна більшість родин навіть не замислюється про народження дитини. Водночас держава опинилася 180 місці за рівнем народжуваності у світі. Влада взялася виправляти ситуацію та стимулювати народжуваність виплатою спеціальних допомог та створенням усіх необхідних умов. Ось чому майбутні батьки хочуть знати, якою буде допомога при народженні дитини в 2019 році в Україні.

Навіть на офіційному сайті Адміністрації президента України з’явилася відповідна петиція про підвищення величини грошової допомоги на новонароджену дитину. Річ у тім, що сума допомоги не змінювалося протягом багатьох років, а вартість харчування, одягу для немовлят, іграшок та інших товарів невпинно зростала. А тому грошова допомога потребує обов’язкового перегляду, адже зараз більшість родин не в змозі забезпечити не лише другу, а навіть й першу дитину.Демографічна проблема спостерігається в Україні вже багато років

Як наразі виглядають грошові допомоги на дитину?

Для початку треба зазначити, що державна допомога при народженні дитини залежить від прожиткового мінімуму, який взагалі часто використовується при розрахунку величин тих чи інших допомог, виплат. Оскільки бюджетна резолюція передбачає систематичні зростання прожиткового мінімуму та інших соціальних стандартів, то можна очікувати, що це суттєво вплине на допомогу при народженні немовляти. На момент першого січня 2019 року прожитковий мінімум становитиме лише 1853 гривні, а уже в липні цей стандарт зросте до 1925 гривень. Останнє підвищення відбуватиметься 1 грудня, коли мінімум буде збільшено до 1999 гривень.

Станом на сьогодні допомога при народжені немовляти усе ще залишається незмінною та становить 41280 гривень незалежно від кількості діточок у родині. Четверту частину величини усієї допомоги родина отримує відразу після появи на світ дитини за умови, що органи соціального захисту отримали усі відповідні документи та довідки.

Читайте також:  Социальная помощь инвалидам с детства в 2021 году

Далі ця інстанція займається перевіркою паперів, довідок та документів, перевіряє також правдивість вказаних даних та виносить рішення про надання допомоги. Решта суми буде виплачуватися протягом цілих трьох років. Як показує практика, ця сума не відповідає сьогоднішнім цінам у магазинах та супермаркетах, а саме тому зміни просто вимушені.Які зміни чекатимуть на українців

Які зміни чекатимуть на українців?

Багато хто з майбутніх батьків сподівається, що розмір виплати при народженні дитини в 2019 році нарешті буде збільшений, адже старої суми не вистачає для забезпечення комфортного проживання немовляти та купівлі усіх необхідних речей. Насправді депутати хвилюються не стільки про неактуальність виплат, скільки саме про демографічну проблему, яка наряду з проблемою старіння нації створює серйозну загрозу.

Саме тому до Верховної Ради України надійшов законопроект, який встановлює нарахування допомоги за дитину відповідно до рівня прожиткового мінімуму для осіб віком до шести років. Суми будуть збільшуватися з урахуванням того, скільки дітей у родині. На перше немовля у родині грошова допомога складатиме 52 прожиткових мінімуми. За наступну дитину держава виплачуватиме суму у розмірі 70 прожиткових мінімумів. А за третю виплата зростатиме до рівня 120 прожиткових мінімумів. За кожну наступну дитину грошова допомога не буде змінюватися.

Насправді, це дуже суттєве підвищення у порівнянні з тим, що було, оскільки допомога зросте щонайменше вдвічі. Якщо провести невеличкі підрахунки, то стає відомо, що на момент грудня 2019 року за першу дитину влада виплачуватиме родині 104 тисячі гривень, за другу дитину – 140 тисяч гривень, а за третю – цілих 240 тисяч гривень. Такі суми уже дозволять родинам купити усе найнеобхідніше та створити дійсно комфортні умови для проживання й зростання немовляти.

Читайте також:  Соціальна пільга на 2020 рік в Україні

Поки невідомо, чи будуть збільшені виплати на дитину в 2019 році у вересні в Україні або у десь березні. Конкретних дат взагалі ніхто не озвучував, а тому точні дати реалізації цього законопроекту й досі залишаються невідомими. В одному з положень також йдеться про збільшення величини одноразової допомоги. Ця допомога складатиме приблизно 40% від усієї суми виплати. Також відсоток може змінюватися з урахуванням того, скільки у родині діточок.

Альтернативний законопроект

Був розроблений інший законопроект, який також змінює розмір допомоги при народжені немовляти та увесь механізм нарахувань. Згідно з його положеннями, одноразова допомога складатиме п’ятикратний розмір мінімальної заробітної плати, а потім щомісяця батьки дитини отримуватимуть допомогу у розмірі однієї мінімальної зарплати. Також будуть повернені виплати на дітей віком до трьох років працюючим батькам. Ця версія законопроекту отримала не так багато підтримки, а тому скоріше за все впроваджуватиметься перша версія.

Оформлення допомоги

Часто виникають питання з приводу того, як оформити цю грошову допомогу.  Для цього батьку або матері немовляти потрібно звернутися до органів соціального захисту за місцем проживання. Величина допомоги буде визначатися у момент подання усіх необхідних документів. Насправді сума напряму залежатиме від того, прийме влада відповідний законопроект чи ні.

Звертатися з заявою на отримання допомоги дозволяється не пізніше ніж через дванадцять місяців від моменту народження дитинки. Обов’язково треба знати, які необхідні документи для отримання допомоги в 2019 р. Окрім вже згаданої заяви одному з батьків треба надати наступні папери:

  1. Ксерокопію паспорта та ідентифікаційного коду особи, на яку буде оформлятися грошова допомога від держави (мати чи батько).
  2. Свідоцтво про укладення шлюбу.
  3. Довідка про прописку.
  4. Витяг з реєстру з інформацією про народження немовляти.
  5. Дані банківської карточки, на яку будуть нараховуватися виплати.Оформлення допомоги

Оформлення допомоги онлайн

Іноді трапляється так, що у батьків зовсім немає часу на збирання усіх довідок та документів, а також на їх подання до органів соціального захисту. Для таких випадків була створена процедура оформлення допомоги онлайн. Для цього треба зайти на офіційний сайт Міністерства соціальної політики. Щоб перейти до заповнення форми на надання грошової допомоги, треба мати спеціальний цифровий підпис, який отримується у центрі сертифікації ключів. Для отримання цифрового підпису треба надіслати копії паспорта та ідентифікаційного коду, а також сплатити десь 100 гривень.

Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2021 в Україні

Після цього перед користувачем з’явиться спеціальна форма, в якій вказують стандартні дані для отримання допомоги на дитину. Варто ретельно перевірити вказані дані, зокрема реквізити для отримання виплат. Така процедура дозволяє значно швидше оформити допомогу без зайвих відвідувань різних інстанцій та стояння в чергах.

Звісно, можна втратити право на соціальну допомогу від держави на дитину. Усі ці випадки регламентовані чинним законодавством та більше про них можна дізнатися в органах соціального захисту.допомога на дитину

 

5 комментариев
  1. Оксана 5 ноября, 2018 / Ответить
  2. Ярослав 22 ноября, 2018 / Ответить
  3. Тая 4 декабря, 2018 / Ответить
  4. Віктория 9 декабря, 2018 / Ответить
  5. Мар'яна 13 декабря, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.