Меню

Знаменні дати жовтня 2021 року

Уся історія людства насичена різними важливими подіями, торжествами та святкуваннями, які мають своє особливе значення. Сьогодні знаменні дати нагадують не тільки українцям, а жителям багатьох інших країн про події, які мали важливе значення для соціальної сфери, економіки, історії, літератури, тощо. Деякі такі дати нагадують про страшні війни, приклади не людського ставлення до інших жителів планети, страшні техногенні катастрофи, яких в майбутньому треба уникати. Звісно, жовтень, як і усі інші місяці, сповнений такими датами. Саме календар знаменних дат на жовтень 2021 в Україні розкаже, коли будуть події, які дійсно варті уваги з боку людства.Знаменні дати жовтня 2021 року

Що це взагалі за дати?

Ці дати мають різний характер та мають різне значення. Деякі з них нагадують про народження славетного діяча, письменника, а інші розповідають новим поколінням про страшні трагедії та війни, інші ж просто привертають увагу до важливих й актуальних соціальних проблем. Деякі знаменні дати святкуються, а в інші проводяться різні інформування, підношення квітів, культурні заходи та освітні вечори. В будь-якому випадку подібні дати мають освітній характер та дозволяють розширити кругозір, дізнатися дещо нове та цікаве. Тож варто дізнатися, на які визначні дати жовтня українцям варто розраховувати.

Перша половина жовтня

 • Перелік знаменних та важливих подій жовтня розпочинається з Дня ветерана, що святкується першого числа. Подія була створена саме з метою привернення уваги то потреб та проблем представників старшого покоління та для забезпечення гідного й належного соціального захисту ветеранів, адже їх залишилося вже не так багато та багато хто забув, через що саме цим людям довелося пройти для захисту своєї держави.
 • 2 жовтня – Міжнародний день ненасильства. Саме представники ООН стали засновниками цього святкування. Воно нагадує, що досягти будь-якої мети можна виключно мирним шляхом та не обов’язково застосовувати насильницькі методи. Життя треба цінувати, а насильство повинно бути забуте як страшний сон.Міжнародний день ненасильства
 • Далі святкуватиметься Всесвітній день тварин, який припадає на 4 жовтня. Це одна з декількох дат, що покликані привернути увагу людства до проблем братів наших менших. Щодня з лиця Землі зникають тисячі тварин, а біологічне різноманіття планети невпинно зменшується. А тому тварини потребують не жорстокого ставлення, а допомоги з боку людства. Звісно, на цьому пам’ятні дати жовтня 2021 року в Україні не закінчуються.
 • Всесвітній день вчителя заведено святкувати 5 жовтня. Дехто вважає, що це усього лише професійне свято представників галузі освіти. Але ця подія також покликана привернути увагу людства до питань навчання, а також самого освітнього періоду.
 • 10 число – Всесвітній день психічного здоров’я. Ця подія відзначається вже понад 20 років та супроводжується справжнім міжнародним рухом. На сьогодні у всіх країнах світу проживає чимало людей, які страждають від психічних захворювань. Вони потребують допомоги та особливого відношення, бо від таких хвороб ніхто не застрахований.
 • Всесвітній день боротьби з раком грудей традиційно випадає на 15 жовтня. Заходи з нагоди цієї події проводяться у понад 40 державах планети. Їх основна мета полягає у тому, щоб привернути увагу людства до важливості проблеми виникнення раку грудей, дати важливу інформацію з цього питання, щоб можна було діагностувати це захворювання на ранній стадії. На цьому знаменні дати жовтня 2021 року, а саме першої половини місяця завершуються, але це ще далеко не все.

Друга половина жовтня

 • 16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування, який розповідає про один з найбільш значущих аспектів способу життя кожного жителя Землі. Саме те, як людина харчується, здебільшого впливає на стан її здоров’я. Саме тому лікарі рекомендують кожному пильно слідкувати за своїм раціоном, що посприяє поліпшенню самопочуття та швидко знизить ризик виникнення багатьох захворювань.
 • 22 жовтня – Всесвітній день людей з вадами мовлення. Станом на сьогодні чимала кількість людей страждає від заїкання та інших вад мови. Нерідко це призводить до знущань з таких людей. Але вади можуть виникнути в будь-якому віці внаслідок певних хвороб чи подій. На щастя зараз існує чимало методів лікування цих вад.
 • 28 числа було визволено Україну від фашистських загарбників. З того часу ця перемога стала визначною подією для багатьох жителів держави. Саме тому її було вписано до національного календаря. Зараз цей день сповнений різними інформуваннями та культурними подіями, що нагадують про жахіття війни та славетну перемогу, що не можна забувати.
 • Як вже можна було побачити, є такі пам’ятні дати на жовтень, що призначені різним важким та небезпечним захворюванням. Наступним святкуванням є Міжнародний день псоріазу, який випадає на 29 число. Засновники цієї події називають її дійсно глобальною, адже це шкірне захворювання є дуже й дуже розповсюдженим. Згідно зі статистикою, близько 7% жителів планети хворі на псоріаз. На жаль, причини виникнення цього захворювання ще й досі не встановлені, але лікарі вважають, що найбільшу роль грає саме генетична спадщина. Більш того, повністю вилікувати псоріаз наразі неможливо, а також завжди зберігається певний ризик рецидиву. Ця подія має на меті підвищення проінформованості населення про дану хворобу, а також сприяє підтримці людей, що вже страждають від неї.
 • В останній день жовтня святкується міжнародний день економії. Насправді засновники цього свята хотіли не лише привернути увагу людей до питання дбайливого ставлення до коштів. Вони також присвячували це святкування питанню економії часу, сил та природних ресурсів, тощо. А тому ця подія, що була офіційно закріплена директивою ООН нагадує про економію у широкому її сенсі.

Саме на цьому і завершується календар знаменних дат жовтня. Детальніше дізнатися про них можна завантаживши цей в мережі Інтернет або знайшовши його в одному з друкованих видань.Міжнародний день псоріазу

Читайте також:  Навчальні програми на 2019/2020 навчальний рік

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.