Меню

Розмір зоробітної плати працівників ДСНС в 2019 році в Україні

Одним із центральних органів виконавчої влади та однією із найбільш необхідних для населення структур країни сьогодні справедливо вважається Державна служба з надзвичайних ситуацій. З’явилась така ще наприкінці грудня 2012-го року і сьогодні координується та контролюється урядом через міністра внутрішніх справ. Між тим, заробітна плата у рятувальників та поліцейських суттєво відрізняється. Неодноразово в пресі з’являлись обіцянки Президента зрівняти оклади для рятувальників та військових, однак і досі ніхто не знає якою ж буде зарплата ДСНС у 2019 році в Україні.Розмір зоробітної плати працівників ДСНС

Реформування системи цивільного захисту

Уряд вже повідомив про те, що приступає до активного реформування органу ДСНС. Детальний план змін вже розроблено та затверджено, однак в процесі роботи можуть бути додані і деякі зміни. За основу реформування було взято схеми роботи пожежних в інших країнах. За один рік зміни все точно не вдасться, на цю роботу відводиться 3 роки.

Серед основних завдань, котрі будуть реалізовані вже найближчим часом, урядовці називають:

 • повне оновлення автопарку – чимало пожежних частин до сьогодні використовує автомобілі, закуплені років 20 тому;
 • закупівля сучасного обладнання – це стосується і самих рукавів, кранів, вогнегасників, і обладнання для захисту самого працівника – захисні костюми, дихальні апарати, панорамні маски;
 • ретельна перевірка відділків пожежної інспекції та нові правила їхньої роботи;
 • зміна умов прийому на роботу;
 • підвищення зарплати рятувальникам;
 • створення волонтерських рухів для вирішення надзвичайних проблем в місті чи регіоні;
 • покращення рівня соціального захисту працівників служби.акупівля сучасного обладнання

Скільки будуть заробляти рятівники?

Як обіцяє Гройсман та Аваков розмір зоробітної плати працівників ДСНС в 2019 році в Україні суттєво збільшиться. Країна зацікавлена в професійних кадрах, а тому, щоб вони залишились на своїх робочих місцях вони повинні бути фінансово задоволеними своєю роботою. Окрім цього наказ про підвищення зарплати ДСНС в Україні допоможе зменшити прояви корупції в структурі.

Якщо схема нарахувань не зміниться, тоді, як і раніше, в 2019-му році посадові оклади рятувальників будуть залежати від їхньої посади і, відповідно, тарифного коефіцієнту та прожиткового мінімумум, що кожного року визначається урядом.

Так, якщо запланований Кабінетом міністрів ПМ у 2019-му році становитиме 1921 гривню, тоді спеціалісти галузі зможуть розраховувати на такі оклади:

 • провідні спеціалісти (зокрема: інспектори, фахівці, інженери та ревізори) – 5993 грн. (їхній коефіцієнт 3,12);
 • головні спеціалісти (інспектори, ревізори та фахівці) – від 6608 грн. (відповідний коефіцієнт – 3,44);
 • начальник зміни, начальник служби, зав. сектору – від 7530 (коефіцієнт – 3,92);
 • начальник відділу департаменту чи управління – від 9067 грн. (коефіцієнт – 4,72);
 • начальник самостійного управління – від 10142 грн. (коефіцієнт для цього чиновника – 5,28);
 • начальник усього департаменту – 10757 грн. (адже коефіцієнт для цієї посади (5,6).

Відповідно до нових правил, різниця в окладі керівника та його заступника становить всього лише 2%.Реформування системи цивільного захисту

Складові зарплати

Названі суми окладів не є повними. До них також додаються й інші частини. Так, зарплата пожежника окрім самого (сухого, як його інколи називають) окладу також містить так звану додаткову зарплату, тобто надбавки, доплати та премії. Такі працівник може отримати за:

 • роботу у святкові дні;
 • успішне виконання певного проекту чи роботи;
 • стаж;
 • виконання роботи замість співпрацівника, котрий тимчасово відсутній;
 • сумісництво посад;
 • роботу на території, що вважається як радіоактивна;
 • оплату за понаднормову роботу

тощо.

Чи матиме місце індексація?

Індексація зарплати працівників державної служби з надзвичайних ситуацій в Україні відбувається за тим ж правилами, що і для працівників інших бюджетних установ та організацій. Чи відбудеться така прямо залежить від економічної ситуації в Україні, міцності національної валюти. Кожного року уряд закладає в бюджет очікуваний рівень інфляції, а, відтак і індексації заробітних плат. Звісно за один рік зупинити таке негативне для країни економічне явище, як інфляція за один рік просто нереально. Міністри обіцяють, що в 2019-му році гривня не знеціниться більше, аніж на 11%.Індексація зарплати працівників державної служби з надзвичайних ситуацій в Україні

Додаткові матеріальні блага

Окрім витрат на нові авто для оснащення частин та заробітної плати для працівників, бюджет ДСНС містить окремі статті видатків на будівництво житла для працівників. Ймовірніше за все, в 2019-му році буде виділено на ці цілі таку ж суму, як і попереднього року – 90 мільйонів гривень. Не усіх, але багатьох офіцерів рятувальної служби МВС поставило у чергу на отримання квартири від держави. Так, в одній лише Хмельницькій області за 2018-й рік нове житло отримали 39 родин рятувальників. Не меншими темпами обіцяє працювати уряд і в 2019-му році.

Читайте також:  Реформування ДСНС в Україні

Хорошою звісткою для служби ДНС стала також інформація про підвищення їм пенсії на рівні військовослужбовців. З державного бюджету на ці цілі в 2019-му році вже виділено 17 мільярдів гривень.

Можливі скорочення в структурі ДСНС

Оскільки витрат на рятувальну службу протягом 2019-го року планується багато, то існує велика ймовірність, що уряд вдасться до скорочення працівників ДСНС в 2019 році в Україні. Це б допомогло вдало оптимізувати видатки.

Одним із фактів, що може підтверджувати такі наміри кабінету міністрів, є створення волонтерського руху за прикладом європейських країн. Замінити частину рятувальників на місцях можуть учасники рятувальних бригад. Такі будуть створюватись виключно на добровільній основі. Їхню кількість можна буде регулювати відповідно до потреб населення. Відтак, відпаде потреба в утриманні великого штату працівників.

Окрім цього, скорочення можуть трапитись і у відділах пожежних інспекторів. Замість них перевіряти підприємства на предмет дотримання норм пожежної безпеки будуть страхові компанії. Звісно, підкупити таких вже буде неможливо. У разі настання страхового випадку саме страховим компаніям доведеться понести збитки та покрити витрати підприємства. Саме тому перевірка підприємців відтепер буде ще серйознішою.

Такий крок, як вказують в міністерстві, допоможе побороти корупцію в лавах ДСНС.

Скільки заробляють рятівники в інших країнах?

Дати належну оцінку матеріальному забезпеченню українських рятівників можна, тільки порівнявши її із заробітними платами іноземних пожежних.

В США. Заробітна плата рятівника в США становить в середньому 6-7 тисяч доларів на місяць. Начальники зміни та керівники відділення отримують ще на кілька тисяч доларів більше.

На відміну від українських, американські рятівники мають змогу користуватись під час роботи спеціально облаштованим тренажерним залом. Суттєво відрізняється і вигляд їхніх кухонь та спальних місць.

Читайте також:  Розрахунок відпускних у 2022 році в Україні

Безумовною перевагою американської системи є залучення до спільної роботи разом із рятівниками і парамедиками. Виїжджають на виклик такі в одній машині.

На вулицях кожного американського міста розташована велика кількість пожежних гідрантів, що суттєво полегшує роботу працівника.

У Великій Британії. Залежно від посади, середньостатистичний пожежний тут отримує від 2-х до 4-х тисяч євро на місяць. Керівники, звісно, отримують більше. На найбільшу зарплату можуть розраховувати працівники об’єктів із підвищеним рівнем безпеки. До таких, зокрема, відносяться й аеропорти.

Успішною у Великій Британії вважається робота рятівного загону в тому разі, якщо він прибуває на місце виклику протягом 8 хвилин в міській місцевості та протягом 20 хвилин – у сільській.

В Німеччині. Зарплата пожежного в Німеччині стартує від 3 тисяч євро. Окрім цього, він отримує спеціальні умови страхування, безкоштовне харчування та доплату до пенсії. Враховуючи, що робота рятівника позмінна, така сума є цілком достатньою для нормально самозабезпечення.

В Польщі. Рятівники в цій країні можуть розраховувати щонайменше на 1,5 тисяч євро. Оскільки ціни на продукти харчування, одяг, житло та автомобілі, комунальні послуги в країні в рази доступніші, аніж в Україні, такої суми рятівнику достатньо для повного задоволення своїх основних потреб та відпочинку.

Зміни, котрі розпочав в ДСНС український уряд, як запевняють аналітики, також дадуть чимало корисних зрушень. Хоча дуже повільно, однак, все більш впевнено українці прямують до європейського варіанту будівництва держави.належну оцінку матеріальному забезпеченню українських рятівників

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.