Меню

Якого числа день вчителя в Україні 2021?

Однією із найбільш потрібних та найбільш благородних професій в Україні справедливо вважається вчитель. Саме він відкриває перед дітлахам світ природи, біології, історії,літератури, математики. Він навчає правильно тримати ручку, самостійно писати, мріяти, фантазувати та любити. Саме вчитель прививає в серця своїх маленьких підопічних любов до творчості, рідної землі, Бога та всього живого. Тому дуже правильним є використання одного календарного дня року для вшанування усіх представників цієї професії. Щоб наперед підготуватись належним чином та заздалегідь придбати квіти для свого улюбленого педагога, школярі та їхні батьки часто наперед цікавляться коли день вчителя в Україні в 2021 році. найбільш потрібних та найбільш благородних професій

Коли ж цей день?

Традиційно кожного року привітання усіх педагогів відбувається в першу неділю жовтня. Тому, відповідаючи на питання: якого числа день вчителя в Україні 2021, варто сказати: 6-го жовтня, адже саме це перша неділя другого осіннього місяця. Звісно, усі навчальні заклади у вихідний день не будуть працювати, а тому привітати вчителів можна буде або в п’ятницю 4-го жовтня, або вже в понеділок 7-го.

Історія свята

Історія святкування дня вчителя в Україні офіційно розпочалась 11 вересня 1994-го року. Рішення про його відзначення було підписано відповідним указом Президента. Варто наголосити, що в офіційній документації це свято вказується, як «День працівника освіти».

Передісторія привітань вчителів розпочалась ще в радянські часи. В СРСР дітлахи почали вітати своїх педагогів з 1965-го року.

Сьогодні День вчителя вважається міжнародним днем і з ініціативи ЮНЕСКО, починаючи з 1994-го року, відзначається більше, аніж у 100 країнах світу. Історична подія, що передувала цьому, стала Спеціальна міжурядова конференція, що відбулась в 1966-му році в Парижі. Тоді спеціальним документом усім вчителям було надано особливу соціальний статус.Коли ж цей день?

Як відбувається святкування?

Звісно, основні святкування традиційно відбуваються в стінах школи. Не обходиться в цю дату без квітів. Учні наперед придумують привітання на свято та цікавий спосіб підняти своїм улюбленим вчителям свято. Звісно, найкращим подарунком для кожного вчителя стануть хороші результати навчання їхніх підопічних, а тому усі школярі намагаються не підвести своїх педагогів та максимально вдало підготуватись до занять.

Читайте також:  Прогноз погоди на Паску 2021 року

Оригінальним способом привітати свого вчителя є дарування повітряних кульок. Так, в багатьох класах батьки заздалегідь до свята закуповують повітряні кульки, наповнені гелієм. На День вчителя кожна дитина підходить до свого педагога, вручає йому кульку та каже слова подяки чи коротеньке привітання.

Цікаво, що в першу неділю жовтня також традиційно відзначають День шкільного самоврядування. Це чудова нагода для проведення соціального експерименту: школярі та вчителі на один день, або, принаймні, на один урок, повністю міняються ролями. Таким чином, самі педагоги мають шанс трохи відпочити та душею помолодіти, а самі учні – не просто відчути себе в ролі дорослих, але й вповні оцінити нелегку, але наповнену щирістю та емоціями, вчительську працю.

Не забувають привітати своїх колег і керівники навчальних закладів. Фуршет із фруктів та солодощів – практика багатьох шкіл на День вчителя.

Міські клуби культури пропонують свої програми святкування. Найчастіше за участі дітей вони підготовлюють кумедний, або ж навпаки, драматичний сценарій на день вчителя в Україні.

Органи міського самоуправління, а також адміністрації мають чудову нагоду провести конкурси до свята, а також урочисто нагородити грамотами, квітами та преміями найбільш достойних педагогів району.

Загалом, свято вчителя проходить дуже позитивно, як для самих вчителів, так і для їхніх підопічних.

Цікаві факти про професію вчителя

Вчитель – одна із найстаріших професій у світі. З’явилась вона приблизно в 4-5 столітті до нашої ери.

Читайте також:  День Валентина в Украине в 2020 году

В Давній Греції навчати дітей повинні були рибалки, котрі не могли виконувати якусь складну фізичну роботу.

На території сучасної України перша школа виникла після 988 році. Сталось це з ініціативи князя Володимира, котрий освятив Русь. До навчання в школі тоді запрошувались діти найбільш відомих та поважних в країні дітей.

Сам термі «школа» було введено у побутове використання тільки в XIV столітті.

За період існування Київської Русі усі школи грамоти бути світськими, тобто утримувались не державою, а меценатами. Як правило, доступ до навчання у них мали лише діти бояр, лихварів та купців, а також заможних ремісників.

Що ж стосується цікавих фактів наших часів, то варто, перш за все, вказати, що найбільша кількість учнів сьогодні спостерігається в Бразилії. В цій країні на одного  вчителя припадає аж 32 вихованці. В Португалії, для прикладу, один вчитель повинен навчати 8 дітей.

Найбільше коштів на свою систему освіти сьогодні виділяють такі країни, як: США (809 млрд. доларів), Німеччина (154 млрд. доларів), Японія (160 млрд. доларів).

Найбільшою ж повагою у своїх учнів за даними дослідження “Global Teacher Status Index 2013”, користуються китайські педагоги.Цікаві факти про професію вчителя

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.