Меню

Розмір зоробітної плати працівників ДСНС в 2020 році в Україні

В минулому часі пожежно-рятувальним частинам слідом за «бюджетниками» обіцяли підвищити заробітну плату. У кожній країні професія рятувальника цінується вище всіх, адже вона так необхідна, коли люди знаходяться в біді. В Україні фінансування рятувальників і пожежників до сих пір залишається мінімальним. Але є надія, що буде підвищена зарплата ДСНС у 2020 році в Україні.

ДСНС

Що собою являє ДСНС?

Ці частини є центральним відомством влади, яке безпосередньо впроваджує в маси політику захисту населення в екстремальних ситуаціях, здійснює заходи щодо запобігання та ліквідації НС.  Це сміливі люди, які гідні того, щоб у них була висока зарплата пожежника.

В основному працівники займаються:

 • Гасінням пожеж.
 • Ліквідацією техногенних катастроф.
 • Організацією аварійно-рятувальних заходів.
 • Профілактикою травматизму серед населення.
 • Гідрометеорологічної діяльністю.

На сьогоднішній день структурний підрозділ в містах України представлений наступними органами:

 • Територіальні відомства.
 • Головне відомство в районах і великих містах.
закон України про органи місцевого самоврядування

Функції і призначення підрозділів ГСЧС

Головне управління надзвичайних ситуацій призначене щоб захищати громадян і земель України від стихійних катаклізмів, епідемій, пожеж з великими площами, які призвели до втрат будь якої форми.

Війська цивільної оборони України мають свою структуру і відповідно окремі призначення, від виконання яких залежить підвищення зарплати рятувальникам:

 1. Рятувальні загони передбачені для розгортання та виконання рятувальних та необхідних справ в короткі терміни, для пошуку і виручки горожан, що опинилися в зруйнованих будівлях, під обламками, що в кількості і відкопування потерпілих із завалених громадських об’єктів, а ще для пропозиції першої лікарської підтримки постраждалим.
 2. Інженерні підрозділи розроблені для ведення заходів розвідки, розробки маршрутів і розчищення завалів, рятування потерпілих з-під завалених споруд, створення спеціальних рятувальних тунелів з під обвалених систем, виявлення пошкоджень в мережах, підготовки і зміст доріг, освіти огороджувальних протипожежних смуг.
 3. Війська оборони по спеціальній хімічній або радіаційній групі  проводять розвідку, втілюють в життя контроль дозиметричного ряду заходів, ці спеціалісти завчасно виконують дегазацію поміщень, дезактивацію екіпірування.
 4. Піротехнічні подоразделеніч виявляють і знищують патрони, гранати та інший інвентар, який не був задіян в бойових операціях, також сюди відносяться авіаційні бомби і різноманітні предмети вибухонебезпечної групи. Якщо треба провести пробиття проходів за допомогою детонату, знести вщент будівлю,визивають саме ці спеціалісти.
 5. Пожежні загону мають належні завдання: знищення будь-яких пожеж, виручка людей і майна на об’єктах і землях, виконують усі необхідні міри при локалізації і гасінні природних пожеж, наприклад, в лісах,  або коли «горять торфяніки», також саме ці спеціалісти розробляють страхування маршрутів переміщення підрозділів.
 6. Загони, які забезпечують горожа нам та іншим підрозділам технічну та питну воду, в їх роботу входять процедури розвідки джерел води і оснащення пунктів споживання води.
 7. Підрозділи зв’язку – для налагодження і підтримки ефективного зв’язку зі своїми частинами, який гарантує «надійний ланцюг»  між загонами і різними підрозділами для найкращої взаємодії.
 8. Структурні органи забезпечують усі необхідні матеріальні цінності для людей та спеціальних підрозділів. Так ці службовці зобов’язані вчасно привезти предмети спеціального обладнання, продуктові запаси (пайки), засоби захисту та оборони, медичне та технічне майно.
закон Украины

З чого складається посадовий оклад?

«З\п» працівникам даних підрозділів формується з декількох базових елементів, основою вважається оклад, а також є надбавки за вислугу і гарячі точки і багато інших чинників. Для всіх інспекторів служби мінімальний оклад орієнтується на поставлену урядом тарифної сітки. Крім базових виплат, службовці отримують ще спеціальні доплати, премії. Вони переводяться за наступні характеристики:

 • Звання.
 • Керівництво філією або ж частиною.
 • Праця сверх встановленого режиму тижня.
 • Поєднання посад.
 • Працю в урочисті дні.
 • Період праці згідно ТК.
 • Позитивне закінчення встановленого плану, спецоперації.
 • Виконання обов’язків на землі з високим фоном хімії, радіації.

Також необхідно розуміти, що службовці в частинах трудяться по змінах. Спираючись на це, чисельність відпрацьованих годин має можливість змінюватися. Згідно з цього, платня щомісяця може бути вище або нижче.

Які встановлені оклади?

Формування окладів співробітників даної структури виконується по стандартній схемі виплат ГСЧС – виходячи з тарифної сітки та розряду. Ця уточнюється урядом щороку з урахуванням економічної лінії на той час, та від того, який владою затверджен бюджет ДСНС. Відповідно до цього, спецпосадовці можуть розраховувати на слідуючи гроші щомісяця:

 1. Наймолодші працівники – мають 27 розряд, а внаслідок цього їх розрахунковий коефіцієнт – 3,12, основні співробітники будуть отримувати від 5993 грн.
 2. Службовці, базові специ, зможуть розраховувати на 6608 грн. Для цього розроблено 31 розряд, із стандартним розрахунковим «К» – 3,44.
 3. Для тих, хто очолює філії територіальних округів і відомств або ж служби в цілому очікується розмір заробітної плати працівників ДСНС в 2020 році в Україні, по меншій мірі, 7530 грн, у кожного з них 37-й ТР і коефіцієнт – 3,92.
 4. Зав.автономним сектором, і займаючи посади асистента, заступника може планувати на необхідну суму від 7837 грн., Їх основні показники для розрахунку 39 та 4,08.
 5. За відповідальними на весь відділ в тому чи іншому департаменті, закріплен оклад від 9072 грн; а також показники 47 та 4,72.
 6. Керівникам автономного відділу присвоюється 51 розряд, це відповідає показнику 5,04, і посадові оклади зобов’язана підвищитися до 9681 грн.
 7. Для вишів чинів структур очікується мінімальна сума окладу 9835 грн, з коефіцієнтом 5,12.
 8.   Уповноважені керівники поповнять свої гаманці в день заробітної платні на 10142 грн. Їм присвоен розряд 54 та множник 5,28.
 9. Найбільше збільшення очікується у директорів департаментів – 10757 грн.
бюджет

Чи буде індексація?

Багатьох робітників хвилює питання, чи буде проводитись індексація зарплати працівників державної служби з надзвичайних ситуацій в Україні? Представниками влади було заявлено в останні дні, коли планується відбуватися в індексація окладів МНС в Україні в 2019 році. Як і обіцяли держслужбовці, розроблена достойна платня за працю стане в прямій залежності від значення деяких важливих економічних показників в цілій країні. Але даний показник, згідно із фінансовим проектом про бюджет минулого року, не перевищуватиме відмітку 8%, втім, як виділяють взяти в толк сьогодення, показник зросте до 12%. Мінімальний оклад співробітника служби вже в перші місяці року зобов’язані збільшити від 6000 грн.

Читайте також:  Яка буде середня зарплата в Польщі у 2021 році?

Влада заспокоює працівників, так згідно підвищення окладів не буде скорочення працівників ДСНС в 2020 році в Україні.

Оподаткування службовців

Незалежно від того, на який показник плата буде збільшена, як і всі інші українці, співробітники даної служби зобов’язані сплачувати податки. До головних відрахувань в новому році йде за такою схемою:

•              податок на прибутку фізіологічного особи – вже довгий час оформляється в розмірі 18%, але є можливість зменшити цей показник, якщо особистість отримує негідну заробітну плату менше, адже вона є меншою ніж ПМ.

 • збір на утримання та поміч воєннослужбовцям – тому що обстановка на сході країни ще не вирішена, 1,5% з будь-якого грошового переказу.
служба порятунку

Але надіятись на найвищі «крісла» зможуть лише кваліфіковані  і заздалегідь «вимуштровані» рятувальники, втім, і волонтери без освіти ще почнуть здавати іспит та проходити практику до служби в ДСНС. Всі співробітники рятувальних підрозділів з надією очікують, що в новому 2020 року заробітна плата з преміями і надбавками буде підвищена до належного рівня, згідно того, як затверджен наказ про підвищення зарплати ДСНС в Україні.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.