Меню

Розтаможка автомобіля в Україні в 2018 році

Розмитнення автомобіля станом на 2018 рік є обов’язковою процедурою при ввезені машини з-за кордону. Сам процес включає перевірку технічного стану транспорту, документації та оплату необхідних зборів. У цьому матеріалі піде мова про всі головні нюанси процедури розмитнення авто в Україні 2018, калькулятор, а також основні зміни у митному законодавстві.   Розмитнення автомобіля станом на 2018 рік

Хто має розмитнювати автомобіль?

Займатися розмитненням транспортного засобу можуть як фізичні, так і юридичні особи (компанії). Митні послуги передбачають користування автомобілем, тому власником може бути лише окрема людина. Якщо передбачається регулярне транспортування автомобілів через український кордон, то це вже вважається комерційною діяльністю.

Згідно з законодавством, громадянин України, який перетнув кордон на нерозмитненому автомобілі, має сплатити усі мита протягом 24 годин, щоб уникнути штрафів. Насправді, без розмитнення машина вам навряд чи дозволять перетнути кордон. Розтаможка автомобіля в Україні в 2018 році не потрібна у трьох випадках:

 • якщо власником ТС є житель прикордонних територій, який може регулярно перетинати кордон (не рідше, ніж один раз в п’ять днів);*Зверніть увагу, що якщо кордон не перетинається, то водія буде оштрафовано. У тих випадках, коли власник автомобіля не з’являвся на митниці більше року, транспортний засіб взагалі може бути конфіскованим. Відстрочка можлива тільки при наявності серйозної причини, яка повинна бути документально підтверджена.
 • коли власником ТС є працівник закордонної компанії.
 • при транзитному перевезенні автомобіля.               

Від чого залежить ціна розмитнення?

Конкретна вартість розтаможки автомобіля визначається багатьма факторами, які включають рік випуску транспортного засобу, літраж двигуна, пробіг і т.д. Оплачувати розмитнення автомобіля можна як в державній, так і в іноземній валюті. Якщо ви бажаєте оплачувати в гривнях, а від вас вимагають євро, то сума розраховується за поточним курсом Ощадбанку.

Найбільш складно вирахувати об’єм двигуна автомобіля, хоча сьогодні, використовуючи спеціальні митні таблиці, його можна достатньо просто порахувати. Щоб вирахувати та сплатити усі податки правильно, за додаткову плату можна скористатися послугами декларанта для проведення процедури розмитнення. Та найбільш оптимальний спосіб – це калькулятор розмитнення. В нього достатньо ввести всі необхідні дані та вирахувати суму розмитнення транспортного засобу абсолютно безкоштовно. 

 

Як придбати автомобіль?

Найбільш популярними направленнями серед українців є Польща, Литва, а також Болгарія. Наприклад, у Болгарії Volkswagen 2006 року випуску можна придбати приблизно за 5 тисяч доларів. Зрозуміло, що це набагато вигідніше, ніж покупка автомобіля в Україні.

Читайте також:  Який буде призовний вік в 2022 році?

Однак, як стверджує експерт Н. Ужвій, потрібно звертати увагу на стан автомобіля перед його покупкою. Гарний та шкіряний салон – це не запорука того, що машина є якісною. За словами Ужвія, на митницю часто приїжджає справжній «мотлох» чи транспортні засоби, які уже були в ДТП, але пройшли косметичний ремонт. Часто недосвідчені водії, які вирішили купити автомобіль у Європі, можуть зробити таку помилку. Перед покупкою автомобіль обов’язково потрібно перевіряти машину на СТО (процедура буде коштувати не більше 50 євро).   

Після покупки автомобіля в Європі, авто ввозиться на територію України та переходить у фазу так званого «тимчасового в’їзду». Тепер транспортному засобу нагадаються майнові права та закордонні номера. На автомобілі з закордонними номерами можна їздити цілий рік.

Недавно у ВРУ затвердили пільгові умови для розмитнення автомобіля в Україні в 2018 році, однак скористатися ними можна лише у тому випадку, якщо машина була випущена не раніше 2010 року. Також слід зазначити, що літраж двигуна не повинен перевищувати 3 літра (у дизельних двигунів – не більше 2,5 літрів).

Список документів, які потрібні для розмитнення автомобіля:

 • технічний паспорт;
 • договір, який засвідчує акт купівлі-продажу;
 • сертифікат, який повідомляє про те, що конкретний транспортирний засіб був виготовлений не в Україні.  
 • страховка;
 • довідка про те, що автомобіль був знятий з реєстрації.

*Якщо врахувати додаткові розходи на покупку страховки, то до загальної суми потрібно додати ще € 100. Цілком можливо врахувати і ціну поїздки за кордон, включаючи витрати на харчування та проживання, щоб повноцінно спланувати свій бюджет.

Усю документацію, що подається до автомобіля, потрібно завірити нотаріально після перетину українського кордону. Також потрібно звернутися до незалежного експерта, щоб отримати посвідчення про те, що ціна ТС, яка була зазначена у договорі, відповідає дійсності. Всю документацію потрібно подавати в регіональну митницю.  

Також може знадобитися довідка про відповідність українським дорогам. Такі довідки, до речі, є можливість  отримати лише у шести центрах в Україні (це буде коштувати близько 4 тисяч гривень).  Хто має розмитнювати автомобіль?

Які мита потрібно сплачувати?

Закон України про розмитнення автомобілів в 2018 році стверджує, що ціна розмитнення автомобіля складається із чотирьох елементів.

 • Податок на ввіз транспортного засобу. Даний податок не є фіксованим, тому він залежить від факторів, які були на початку статті (літраж двигуна, вік транспортного засобу і т.д.). Загалом потрібно сплатити близько десяти відсотків від ціни автомобіля, яку підтверджує інвойс. Винятками є ті транспортні засоби, які використовуються для  перевезення більше десять пасажирів, електромобілів (сума становить вісім відсотків), а також нові іномарки, у яких об’їм мотора не перевищує 3 літри (у такому разі потрібно сплатити лише 5% від суми авто).      
 • Акциз. Сума акцизу також залежить від конкретних характеристик автомобіля. У 2014 році акцизний збір був збільшений удвічі, що викликало хвилю обурення серед водіїв. З липня 2016 року сума акцизу на нерозмитнені іномарки значно знизилася. Закон, який підтримало 256 депутатів, передбачає істотне зниження акцизу, що допоможе знизити ціну на вживані іномарки на 2-10 тисяч євро. Наприклад, якщо раніше за автомобіль з об’ємом двигуна 1,3 літра, буде складати всього 65 євро замість 1 765 євро (тобто відбулося зменшення майже в 28 разів). Важливо зазначити, що ці умови актуальні лише для тих автомобілів, які були випущені не пізніше 2010 року та відповідають екологічному стандарту Євро-5. Також слід зазначити, що це нововведення на є актуальним для країн, які мають статус держав-окупантів, тому, наприклад, жителі Харкова не зможуть завозити автомобіль з Росії.  
 • Податок на додану вартість. Розмір ПДВ (фіксований податок) складає 20% від суми ввізного податку та акцизного збору.   Наскільки менше платити?  

Наскільки менше платити?

Згідно з приблизними підрахунками, які враховують останні поправки у митному законодавстві, тепер розмитнення автомобіля коштує на 2-3 тисячі євро менше, ніж це було декілька років цьому назад. Якщо говорити про розмитнення автомобілів з двигунами більше 2,2 літрів, різниця буде досягати 4 тисяч євро. Якщо мова йде про автомобілі з дизельним мотором, то різниця буде навіть більш істотною.

Збори, які були скасовані

З 1 січня 2016 року був скасований імпортний збір, який складав 5% від вартості транспортного засобу. Крім того, у січні 2015 року був скасований утилізаційний збір, який був ухвалений в 2013 році. Розмір утилізаційного збору складав 5 500 гривень (для вантажних автомобілів він складав 11 000). Варто зазначити, що утилізаційний збір також не був фіксованим, а його конкретний розмір визначався літражем та віком автомобіля. Розрахувати конкретну вартість розмитнення автомобіля можна, використавши спеціальний калькулятор розмитнення автомобіля в Україні 2018 на веб-сайті Мінекономрозвитку.

Читайте також:  Розклад електропоїздів Київ-Фастів на 2017 рік

Проте з 2017 року також знімається транспортний податок. Він є актуальним лише для тих автомобілів, вік яких не досяг 5-ти років. При цьому об’єм бензинового двигуна повинен складати не більше 3 літрів, а для дизельних – не більше 2,5 літрів. Сума транспортного податку складає 25 тисяч на рік.

Закон про автомобільна дороги

17 січня депутата ВРУ обновили закон України про автомобільні дороги 2018, додав поняття «автомобільні дороги автомобільного призначення». В законі зазначаються технічні характеристики, а також порядок їх експлуатації. Як повідомляю ТСН, за відповідний закон проголосувало 235 народний обранець, при цьому необхідно було 225 голосів депутатів.
Цей закон був затверджений з ціллю покращення обороноздатності українських доріг, а також для задоволення потреб української армії. Скоріше всього, на процедуру розмитнення автомобілів це ніяк не вплине, однак слід зазначити, що військові дії на сході України значно вплинули на роботу митної служби. Як уже було зазначено вище, на даний момент забороняється перевозити автомобілі, що були зареєстровані на території країни-агресора, тому жителям східних регіонів країни значно складніше перевезти автомобіль з-за кордону, ніж жителям західних областей.   
Згідно з новим проектом держаного бюджету на 2018 рік, на ремонт та реконструкцію доріг буде витрачено близько 35 мільйонів гривень. Також під час третього скликання ВРУ було розглянуто закон України про автомобільний транспорт 2018 (він був затверджений за результатами голосування п’ятої сесії Верховної Ради України). Закон про автомобільна дороги   

Чи може змінитися ціна?

Так, це цілком можливо. При піднятті ціни вище тої, яка була вказана в інвойсі, імпортеру доведеться заплатити вищу вартість, ніж він розраховував. Оскільки ціна розмитнення також залежить від конкретної суми, що записана в інвойсі, то ціна процедури також збільшиться.   

Аргументація митниці

Співробітники митниці можуть посилатися на єдину митну базу України, де є інформація про абсолютно усі вантажі, які ввозилися на територію України. У базі також містяться дані про фірму-імпортера і ціни на товар. Якщо митний інспектор не повірить вам на слово, то скористається даними з бази. Тобто занижувати ціну перед тим, як розмитнити авто в Україні у 2018 році, абсолютно марно у тому випадку, так як всі дані можна легко звірити. У тому випадку, коли ви першим завозите товар на Україну, усі імпортери будуть установлену вами ціну.

Читайте також:  Образец заполнения бюджетного запроса на 2021 год

Чи можна відстояти ціну на інвойсі?

Для підтвердження вартості ввезеного автомобіля потрібно мати максимально можливий перелік документації, що б підтверджувала закупівельну ціну ТС. У такому разі ці папери будуть виступати гарантією того, що ціна на автомобіль є саме така. Серед основних документів, які потрібні для підтвердження ціни, можна виділити:

 • експортну декларацію власника автомобіля;
 • платіжку з банку;
 • лист ТППУ;
 • довідка про експерту оцінку;
 • звіт про рішення митної лабораторії;
 • посилання на сайт із зазначенням ціни та опису ТС.  Чи можна відстояти ціну на інвойсі?

One Response
 1. Славік 20 февраля, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.