Меню

ДПА в 2021 році буде безпосередньо у формі ЗНО

Як будуть випускники шкіл складати екзаменаційні іспити, для багатьох залишається загадкою. Нещодавно в інформаційних джерелах з’явилися чутки, що випускники здаватимуть ДПА в 2021 році безпосередньо у формі ЗНО.

У разі виникнення непередбаченої ситуації, зокрема, загострення періоду пандемії, школярі будуть звільнені від обов’язкових іспитів. Принаймні так заявляють компетентні особи Міносвіти.

ДПА в Україні в 2021 році

Формат ЗНО – яким буде ДПА в 2021 році?

Особливості проведення випускних іспитів почали обговорюватися в кінці минулого 2020 року. Пропозицій про те, яким буде ДПА в 2021 році, надійшло безліч. Одна частина парламентського комітету вважає, що він іспити повинні проходити в звичному форматі, інша – запропонувала провести тестування.

У підсумку, пріоритетною стала наступна модель: випускники середніх шкіл, гімназій, приватних навчальних закладів зможуть складати іспити і підтвердити рівень отриманих знань за власним вибором, за допомогою проходження підсумкової атестації в усній та письмовій формі в навчальному закладі або у вигляді ЗНО. Для учнів, які планують вступити до вищих навчальних закладів підсумкова атестація буде проводитися в певні дні, відповідно до визначених регламентів проведення тестування. Про отримані результати випускники дізнаються в строк, незалежно від типу обраного навчального закладу.

Також законодавці розглядали ситуацію, в результаті якої може відбутися зменшення кількості бажаючих пройти тестування з того чи іншого предмету. Це може статися за умови, що переважна кількість школярів оберуть професійно-технічний напрям.

У зазначеній ситуації скасування іспитів не буде, атестація учнів, які закінчують школу, буде проводитися в індивідуальному порядку, про який стане відомо ближче до весни цього року.

Щоб отримати повну освіту треба знати обов’язкові предмети для сдачі ДПА в 2021 році. До них відносяться:

  • математика;
  • державна мова;
  • інші предмети обов’язкового характеру.
Читайте також:  Продовження мораторію на перевірки у 2020 році

При виборі зазначеної моделі екзаменації ВР повинна подбати про подальші законодавчі зміни.

Детальніше про законодавчі нововведення

У 2021 році буде чотири предмети ДПА. За вибором у 2021 році можна буде здавати такий перелік предметів:

  • Історія України або іноземна мова;
  • один шкільний предмет за індивідуальним вибором, як і раніше такими предметами стануть профільні, важливі при вступі у вищі навчальні заклади.
Особливості і нововведення ДПА в 2021 році

Учні випускних класів зможуть скласти ЗНО – 2021 з 5 предметів у вигляді тестування. У 2020 оці кількість предметів складала чотири.

Що треба знати про здачу української мови?

Нововведенням предмету стане поява окремого тесту з мови, література буде здаватися у попередньому форматі. Новий тест важливо здати при умові, що учень прагне вступити до вищого навчального закладу.

На сьогоднішній день відомо, що у тесті буде 40 завдань, з яких одне треба надати у розгорнутій формі. Особливості здачі тесту невідомі, вони знаходяться на дороблені у Міністерстві. Проект законодавчого акту обіцяють представити громадськості з дня на день.

Якщо випускник обере сертифікаційну роботу з державної та літератури, то він або вона отримає відразу три оцінки: це буде оцінка за ДПА, також буде оцінка ЗНО з рідної мови та оцінка за зовнішнім незалежним оцінюванням з української мови та літератури, – сказала Вакуленко.

Фактично, незалежно від того, на якій спеціальності потрібно буде здавати українську мову, а не українську мову і літературу, учасник зможе вступати з цим тестом, якщо, звичайно, подолає поріг, на будь-яку спеціальність.

На YouTube-каналі пройдуть уроки з тестів ЗНО

Поки не відомо чи будуть використовуватися тести для ЗНО канал ютуб підготовив та запропонував випускникам шкіл готовитися до екзаменів разом.

Іспити ДПА в Україні

Фахівець попрацює з учнями над усіма завданнями тестів і з української мови, і з української мови та літератури. Таким чином випускникам стане відомо, як надавати короткі відповіді на питання та розгорнуті на головне питання в тесті з української мови.

Читайте також:  Реформа ГСЧС Украины в 2021 году

Веб-уроки будуть проводитися у зазначений фахівцем час. При цьому учням рекомендується спочатку самостійно ознайомитися з тестами, підкреслити для себе проблематичні питання і тільки потім користуватися допомогою онлайн-уроків.

Вакуленко попросила спочатку попрацювати з тестовими зошитами, а потім вже дивитися онлайн-урок. Професіонали вважають, що вказаний крок дасть можливість успішно здати ДПА незалежно від ситуації з коронавірусної інфекцією.

Резюме

В наступному році випускників  шкіл очікують нововведення, згідно з якими зміниться підходи до здачі екзамену з української мови. Кількість предметів збільшиться на один, завдяки чому учні зможуть віддати увагу профільним напрямкам. Інші умови здачі екзаменів залишаться такими же як і у 2020 році.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.