Меню

Соціальна пільга на 2022 рік в Україні

Платити податки – обов’язок всіх громадян України. Однак, знаючи свої права, можна істотно знизити величину податкового тягаря. У НК України передбачено застосування податкової соціальної пільги. Отримати їх суб’єкти можуть при дотриманні певних вимог.

Соціальна пільга на 2022 рік в Україні

Податкова пільга – що це таке?

Термін «податкові пільги» має на увазі, що громадянин має право скоротити розмір своїх податкових зобов’язань перед державою або зовсім припинити їх оплачувати при наявності підстав.

Ніхто не має права зобов’язати фізичну особу оформити пільги по податках в певний період часу, так як закінчення їх дії настає з припиненням дії документів заявника.

Види пільг по податках

Податкова пільга надається законодавством у вигляді:

 • вилучення, що передбачає вилучення із загального оподатковуваного списку предметів одного, за який фізична особа не сплачуватиме податки;
 • звільнення (щодо пенсії, стипендії та інших державних виплат соціального характеру податкове зобов’язання не настає);
 • знижки, тобто зниження податкової ставки, що застосовується тільки до юридичної особи;
 • відстрочення платежу на строк, що не перевищує умови податкового законодавства;
 • податкової амністії, що означає надання платнику податків можливості погасити необґрунтовано прострочені платежі без накладення на нього штрафу або пені.
 • Види пільгового оподаткування надаються на добровільному волевиявленні платника. З метою отримання перерахованих вище знижок на податки необхідно відповідати вимогам:
 • належати до категорії платників податків, які мають право на пільги;
 • мати прибуток, що не підлягає оподаткуванню, що підтверджується відповідними законодавчими актами;
 • витрачати свої кошти за цільовим призначенням, що передбачає повернення податкових виплат від суми витрачених коштів на ці придбання;
 • бути власником майна (рухомого або нерухомого), що не оподатковується за законом податком

Надаючи різні види податкових пільг, держава свідомо йде на зменшення податкових зборів до скарбниці з метою підвищення рівня соцзахисту своїх громадян, а також підтримки розвитку виробничої діяльності та ведення малого бізнесу.

Економічна криза – одна з причин надання державою пільг оподаткування, спрямованих на те, щоб надати підтримку соціальної рівності і поліпшити фінансове становище незаможного прошарку населення:

 • людей пенсійного віку;
 • людей з обмеженими можливостями;
 • сімей, що підпадають під категорію багатодітних.
Читайте також:  Социальная льгота на 2021 год в Украине

Більшість жителів України не володіють інформацією, що таке соціальна пільга на 2022 рік в Україні, що існує група осіб, яка може розраховувати на пільги зі сплати податку. Сьогодні досконально вивчити це питання дозволяють відомості, розміщені на будь-якому правовому ресурсі і дані, які надають по телефону в регіональних податкових відділеннях.

Класифікація відрахувань з податків та перелік документів

Класифікація податкових пільг пов’язана зі сферою їх використання: стандартна, соціальна та майнова. Відповідно до цих сфер законодавство України розробило відрахування, які можуть надаватися окремої категорії громадян.

 1. Соціальна пільга 2022 року на двох дітей, які сплачують податок на дохід. Сума даного вирахування виходить зі складу сім’ї та її статусу: чи здорові діти в сім’ї, чи є діти на утриманні з обмеженими можливостями або статусом інваліда, багатодітна сім’я або в утриманні бере участь тільки один з батьків.
 2. На суму витрат, сплачену громадянином за навчання, лікування, забезпечення ПФУ або страхового фонду, або безоплатно пожертвувану.
 3. На кошти, використані на купівлю власного житла (повернення податку формується з вартості житла) або продаж платником податку будь-якої власності (людина не буде платити в казну держави дохід з продажу).

При оформленні пільг через процедуру вилучення одного оподатковуваного об’єкта із загального переліку об’єктів можуть знадобитися:

 • свідоцтво, що підтверджує право власності;
 • технічний паспорт ТЗ;
 • договори, що підтверджують цільове призначення витрат платника податків: на надання медичних послуг, на купівлю житла в кредит, на оплату освіти та ін.
Соціальна пільга в Україні

Оформлення перерахованих вище пільг дає громадянину можливість повернути собі суму грошових коштів, сплачених до державної скарбниці, або втратити даний тягар щодо того чи іншого податку.

Читайте також:  Как начисляются декретные в Украине в 2020 году?

Кому належить податкова соціальна пільга в Україні?

Велика частина українців при зіткненні зі словосполученням «податкова соціальна пільга» мають на увазі знижки олігархам, завдяки яким за користування державними ресурсами вони платять копійки. Однак, розбираючись з ситуацією докладніше, стає ясно, податкова соціальна пільга на 2022 рік також покладена звичайним громадянам.

Завдяки податковій пільзі звичайні українці можуть зменшити ставку ПДФО, і отримати зарплату в більшій сумі в порівнянні з іншими працівниками. Якою буде податкова соціальна пільга на 2022 рік залежить від законодавчо затвердженого прожиткового мінімуму:

для працездатного населення 2481 грн. категорія. Таким чином сума податкової пільги за умови 50% складе 1240,50 грн., 75% – 1860,75 грн. або 100% – 2481 грн. Зазначені суми в сучасній економічній ситуації здаються великими. З цих причин кожен українець не упускає можливістю скористатися приємним подарунком з боку держави.

Важливо! Скористатися приємними пільгами може не кожен українець. Тільки категорія громадян з мінімальною заробітною платою.

ПСП має недолік: отримати її може тільки людина з дуже маленькою зарплатою. Оскільки в 2022 році мінімалка не може бути менше 6000 грн., скористатися допомогою з боку держави можуть громадяни, які працюють на неповну ставку. Сума податкової пільги в такій ситуації складе 50%.

Переваги звичайних працівників, що виграє такий працівник

Щоб зрозуміти переваги звичайного працівника слід розібрати приклад розрахунку соціальної пільги. Якщо українець працює на неповній ставці і отримує за свою роботу 3000 грн щомісяця, то замість 540 грн. ПДФО з зарплати українця буде вираховуватися сума в розмірі 270 грн.

Соціальна пільга для студентів в Україні

Незважаючи на незначну економію кожен українець радий такому подарунку з боку держави. Скористатися податковими пільгами можуть і інші категорії громадян. Наприклад ті, у яких є 2 і більше неповнолітніх дитини. У таких ситуаціях пільга складе 50%.

Обмеження щодо доходу, до якого застосовується ПСП, може бути більшим для певних категорій працівників. Претендувати на пільгу в 50%. Наступною категорією претендентів на отримання знижки має соціально незахищена категорія населення.

Читайте також:  Аліменти на 2019 рік в Україні

Соціальні пільги для інвалідів в Україні в 2022 році гарантовані кожній особі. Щоб скористатися ними, достатньо заповнити бланк заяви на соціальну пільгу 2022. З формою документа можна ознайомитися на офіційному урядовому сайті або завантажити з інтернет-ресурсів.

Одержувачі соціальних податкових пільг

Більша частина українців має право отримувати 50% ПСЛ. На більший відсоток (75%) можуть розраховувати такі категорії:

 • мати-одиначка або батько (вдівець), самостійно виховує дитину, опікуни;
 • батьки, які виховують неповнолітню дитину інваліда;
 • особи, постраждалі в результаті аварії на ЧАЕС;
 • інваліди 1 і 2 ступеня;
 • особи, які зазнали політичних та інших переслідувань, що знаходяться під офіційним захистом держави; учасники ВВВ.

Також в Україні є категорія громадян, для якої передбачена 100%-ва пільга. Такими особами є Герої Радянського Союзу, України, в’язні концтаборів. Щоб скористатися соціальною податковою пільгою зазначеної категорії громадян необхідно надати перелік документів, що підтверджують статус.

При цьому не варто забувати перелік паперів, а також бланк на оформлення податкової соціальної пільги може змінюватися. Тому слід на регулярній основі ознайомлюватися із законодавчими нововведеннями, які на регулярній основі публікуються на офіційних урядових сайтах.

Висновок

Податкові пільги дозволяють бізнесменам і «звичайним» громадянам отримати більш вигідні умови за розрахунками з бюджетом. Завдання пільг-перерозподіляти ресурси в ті області, які держава вважає пріоритетними.

Податкова соціальна пільга на 2022 рік може надаватися різними способами – від знижок і відстрочок по сплаті до повного скасування окремих обов’язкових платежів. Конкретна сума пільг залежить від категорії громадян та певних обставин.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.