Меню

Сплата військового збору в 2020 році

При отриманні заробітної плати більшість робітників цікавлять відрахування до бюджету та військовий збір у 2020 році в Україні. З яких категорій українців він знімається та не знімається, в якому процентному відношенню та чи є пільги, питання які для багатьох громадян є відкритими.

Коллаж военные, украинский герб и деньги

Військовий збір – для чого він потрібний

Зняття військового збору з зарплати відбулось у 2014 році з початку воєнних дій на Донбасі. З метою допомоги військовослужбовцям урядом було прийнято рішення сплачувати обов’язків збір.

Оскільки цей захід є тимчасовим він не входить в перелік постійних податків. 2019 рік показав що зміни у військовому законодавстві відбуваються в кращий бік. Можливо у наступному році ситуація зміниться та буде відмінено збір. Поки що він складає 1,5% від щомісячної заробітної плати.

Які нарахування оподатковуються?

З 1 січня 2015 року КМУ прийняв рішення що військовий збір буде в обов’язковому порядку накладатися на доходи фізосіб.

Таким чином сплачувати його повинні практично всі категорії громадян. Але є обмеження які не обкладаються тимчасовим податком. До них входять наступні види доходів:

 • аліменти;
 • стипендія;
 • виплати за вагітністю та родами;
 • відрахування які мають статус благодійні;
 • допомога для людей з обмеженими властивостями.

Перелік вказаних доходів не є остаточним. Кожен рік можуть відбуватися зміни, ознайомитись з якими можна на урядових каналах телебачення та в інформаційних джерел.

Хто є обов’язковим платником військового збору?

Згідно з чинним законодавством такими категоріями громадян є:

 • резиденти України незалежно від місця проживання (на території країни чи за кордоном);
 • нерезиденти України фізичні особи в випадках коли основний прибуток знаходиться не на території української держави;
 • підприємства усіх форм власності які офіційно проводять господарську діяльність та несуть особливу відповідальність за знаття військового збору з робітників об’єктів.

Тимчасовий податок знімається з усіх громадян України які працюють на території держави та отримають за це заробітну плату.

Читайте також:  Судовий збір на 2020 рік, таблиця
Военные сборы в Украине

При цьому треба зрозуміти що підприємці сплачують податок самостійно, а з працівників підприємств військовий збір знімається автоматично із нарахованої заробітної плати у розмірі 1,5%.

Хто не платить військовий збір?

Уряд та громадськість вирішили що до категорії хто не платить військовий збір повинні відноситись військовослужбовці.

По-перше, вони стоять на захисті незалежності країни, по-друге, виплати військових значно менш ніж в інших категорій робітників. Таким чином від сплати військового збору були звільнені армійці, представники правоохоронних органів, силових структур при умові що їх служба прямо пропорційно пов’язана з АТО.

Не повинні сплачувати відрахування особи, які проходять службу в:

 • Національної Гвардії;
 • Службі Безпеки України;
 • прикордонці;
 • армійці держспецзв’язку;
 • підрозділах ЗСУ, МВС.

У 2014 році сплачувати воєнний податок повинні були усі інші особи, а також пенсіонери. Потім уряд переглянув законодавство та вирішив відмовитися від цієї ідеї. Тому у 2020 році пенсіонери не повинні сплачувати військовий збір.

Особливості нарахування військового збору

Робітники, які працюють на державних та приватних підприємствах повинні знати що тимчасовий податок із зарплати у розмірі 1,5% віднімається бухгалтерією автоматично.

Приватні підприємці сплачують податок самостійно. Контроль за платежами проводиться спеціалістами банківських структур та податківцями. Вони перевіряють рахунки для сплати військового збору, правильність відсотку, підтверджують оплату квитанцією.

При сплаті податку враховується оклад, надбавки, премії. Вказана сума включається до загальної форми звітності ПДФО оскільки по сьогоднішній день відсутня інша форма.

З 2015 року урядовцями були розширені категорії доходів, а об’єктами оподаткування стали наступні пункти:

 • дохід резидента України за місяць або за рік;
 • закордонні доходи які перераховуються на український рахунок;
 • загальний прибуток нерезидентів, джерелом проходження якого стала Україна.

При цьому треба знати, що військовий збір нараховується як на дохід з зарплати, так і на прибуток одержаний від договору купівлі-продажу, оренди нерухомості, призів, лотерей та інших фінансових виплат.

Порядок та строки сплати тимчасового податку

Сплата військового збору та інших податків повинна здійснюватися у день виплати зарплати. Тимчасовий податок не знімається з пенсіонерів.

Згідно з законодавством сплата військового збору в 2020 році повинна перераховуватися готівкою не пізніше 3 днів в грошовому еквіваленті або з перерахуванням в не грошовому еквіваленті.

Сьогодні стали частими випадки коли зарплата нараховується та не виплачується. В таких ситуаціях керівник підприємства повинен сплатити військовий збір не пізніше тридцяти днів з моменту начислення виплат.

Читайте також:  Налог на добавленную стоимость в 2020 году в Украине

Податок перераховується на рахунок Казначейства, контролюється робітниками фіскальної служби. Реквізити для сплати військового збору у 2020 році не змінилися. Звірити їх правильність можна у банківському відділенні.

Пример налогообложения в Украине

При сплаті податку відрахування відображаються у спеціальній формі, яка враховує звітність за кожний місяць. Форма потребує зображення персоніфікації фізичних та юросіб які є платниками тимчасового податку.

Приклади розрахунку

Нарахування коштів на підприємстві проводиться бухгалтерією. Робітник отримує на руки чисту зарплату. Тому більшість з них не володіє ситуацією який відсоток відраховується військовослужбовцям. Пропонуємо розібратися з цим питанням на прикладі:

 • Заробітна плата працівника складає 6000 грн. Він офіційно працює та сплачує податки. Усі розрахунки провадить бухгалтерія:
 • ПДФО – 18% – (6000*18)/100=1080 грн.;
 • Військовий податок – 1,5% – (6000*1,5)/100=90 грн.

На руки працівник отримає 4830 грн. Таким чином сума сплаченого військового податку з доходів складе 90 грн.

До бухгалтерських особливостей нарахування заробітної плати можна віднести те що оподаткуванню підлягають премії, надбавки, лікарняні виплати, відпускні. При цьому треба все доходи прибавити, а потім помножити на 1,5 процента.

Штрафні санкції

Тимчасове оподаткування у 2020 році є обов’язковою процедурою. Якщо підприємець чи керівник об’єкту проігнорував вказаний факт, законодавством передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафних санкцій.

Згідно зі статтями адміністративного Кодексу України, ухилення від податку тягне за собою наступні штрафні санкції:

 • при першому порушенні сума штрафу складає 25% від загальної суми податку за весь період прострочення;
 • повторне порушення протягом 1095 календарних днів тягне за собою сплату штрафних санкцій у розмірі 50% від суми військового збору який необхідно було перераховувати на рахунок державного Казначейства;
 • третє порушення та ухилення від сплати податку протягом більше ніж 1095 днів тягне штрафні санкції у розмірі 75% від загальної суми.

При виявленні порушення не інспектором податківцем та наявності помилок у звітності про несплату податків встановлені робітником штрафи не беруться до уваги.

Якщо після перевірки фізичної чи юридичної особи порушник не сплатив гроші на рахунок Казначейства державою передбачені нарахування пені за кожний день прострочення боргу. Сума пені становить 120% пічної фіксованої ставки що діє на момент складання звіту.

Постійне ухилення від фінансової відповідальності тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Читайте також:  Екологічний податок в 2020 році в Україні

Щоб не мати проблем з контролюючими та фіскальними органами треба своєчасно сплачувати розмір військового збору у 2020 році в Україні та штрафні санкції у разі їх нарахування.

На сьогодні кожен українець бажає, щоб військовий збір було скасовано або відсоток знижено. Реальність показує що військові дії на Донбасі продовжуються і армійці потребують допомоги з боку громадськості. Тому у наступному році тимчасовий податок не буде скасовано.

Надходження надходжень у 2019 році

Згідно з останніми заявами директору Департаменту податків в порівнянні з 2018 роком збори збільшилися на 3 млрд. грн. та склади біля 16 млрд. грн. Найбільше надходжень відбулося в Києві та Київської області. На другому місті Дніпро. Третє на четверте зайняли Харків та Львів.

За статистичними даними стало ясно, що само більш надходжень здійснюється наприкінці року. Щоб збільшити кількість податків урядовці внесли пропозицію знімати збори з українських артистів які працюють з концертами в Росії.

Урядовці говорять що заборонювати гастрольну діяльність по РФ неправильно. В той же момент артисти повинні сплачувати податки з доходів як і усі.Резюме

Згідно з чинним законодавством стало ясно що у 2020 році військовий збір не збільшиться, залишиться таким же 1,5%. Наряду з цим ходять слухи що скасування тимчасового податку відбудеться у наступному року. А поки що бухгалтерам та приватним підприємцям залишається правильно сплачувати податки та не допусками їх прострочення.

Виникнення боргу тягне за собою кримінальну та адміністративну відповідальність. Суми штрафних санкцій можуть негативно сказатися на підприємницької діяльності.

Крім цього у наступному році урядом схвалені категорії громадян не повинних сплачувати податки, що дуже важливо для пенсіонерів та інших незахищених верств населення.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *