Меню

Кадастрова карта України на 2020 рік

Унеможливити будь-яких махінації та рейдерські захоплення державних чи приватних земельних допомагає так звана кадастрова система. Незамінним її елементом в нашій країні є карта. На ній розміщуються усі земельні об’єкти, вказується до якого району та населеного пункту вона відноситься. Для зручності користування кадастрова карта України на 2020 рік створена в електронному вигляді, є відкритою в інформаційному просторі.

Кадастрова карта

Що таке кадастрова мапа та для чого вона потрібна?

По суті, мапа кадастру – це всезагальна геоінформаційна система, котра надає інформацію про усі земельні ділянки в межах країни. Відтак, жоден клаптик української землі не може бути використовуватись самовільно.  Детальна публічна Кадастрова карта України доступна в онлайн режимі. Разом із конкретним наділом кожен охочий має змогу також дізнатись:

 • цільове призначення цієї території;
 • площу;
 • інформацію про властивості землі;
 • обмеження щодо експлуатації
 • та деяку іншу інформацію.

Доступ до мапи відкритий усім громадянам і перевірити той чи інший наділ може кожен, хто має доступ до мережі. Разом із тим, інформація про власників є обмеженою. Таким чином ніхто не може дізнатись хто і якою площею нерухомості володіє. Це попереджує тиск на особу як з боку банківських установ, так і з боку родичів, знайомих чи недобросовісних «претендентів» на таку власність.

Публічна Кадастрова карта України 2020, Держгеокадастр було створено ще на початку 2013-го року. Таким чином, усі ділянки, що були належним чином оформлені (мали акт на право власності) були перенесені на онлайн мапу автоматично, без звернення власника. Усі ж ті ділянки, котрі потрапили в право власності ще до 2004-го року, формуються без врахування кадастрового номера. Таким чином, в онлайні вони будуть відображатись лише, якщо сам власник звернеться у відповідні установи зі заявою та технічною інформацією про наділ.

Читайте також:  Конституция Украины с дополнениями на 2021 год

Як шукати?

Щоб скористатись сервісом, користувачу для початку потрібно зайти через будь-яку пошукову систему на офіційний сайт Кадастрової карти України, публічна мапа. Віднайти потрібний наділ можна двома шляхами.

 

 

 

 1. Через кадастровий номер. Дуже зручний та швидкий спосіб пошуку як для власників, так і для працівників органів місцевих само врядувань. Якщо номер відомий, його потрібно просто ввести у відведене для цього поле та натиснути кнопку пошуку. Якщо наділ із таким кодом вже зафіксовано в Державному реєстрі, користувачу відразу відобразиться інформація про об’єкт пошуку. Основна інформація: в якій формі власності перебуває об’єкт та яка його загальна площа.

Дізнатись інформацію про конкретний номер можна із акту про землю. Щоправда, така інформація міститься на зворотній стороні документа. Варто врахувати, що така можливість доступна для тих власників, котрі оформили документацію вже після 2004-го року. Якщо ж особа стала власником земельної частини до 2004-го року, тоді дізнатись необхідний код можна на спеціальній довідці про присвоєння кадастрового номеру.  В тому разі коли власник не звертався у відповідні установи для отримання такої довідки, швидше за все, його ділянка не має присвоєного коду, а відтак і не міститься на онлайн мапі.

 • Через географічне місце знаходження. Такий пошук, звісно, займе дещо більше часу, однак, переглянути з його допомогою можна фактично будь-яку частинку України. Користувач повинен поступово звужувати коло, користуючись фільтрами-підказками. Для початку варто вказати область, дальше – район, а вже тоді – населений пункт. Конкретний земельний наділ потрібно шукати вручну.
карта

Як використовуються дані?

Право на використання інформації, що дає Кадастрова карта України 2020 онлайн, закріплюється окремим державним законом – №3613. Відомості ресурсу можуть «втілюватись» в:

 • довідки, котрі вказують про існування наділу, форми власності, а також загальні дані про цю частину землі;
 • витяги;
 • копії документів, які використовуються під час створення ДЗК;
 • копії кадастрового плану.
Читайте також:  Таблица штрафов на 2020 год за нарушение ПДД Украины

Використовувати у вище вказаних формах інформацію з кадастрової карти мають право:

 • реєстратори;
 • спеціалісти центру з адміністративних послуг;
 • уповноважені спеціалісти органів місцевого самоврядування.

Переглядати та читати максимально повну інформацію із «земельної» онлайн мапи можуть:

 • працівники органів місцевого самоврядування;
 • спеціалісти органів держслужби;
 • працівники СБУ;
 • банки;
 • інженери-землевпорядники, інженери-геодезисти та експерти з оцінки земельних наділів, що працюють у державних установах та включені до Державного реєстру.

Як отримати витяг про грошову нормативну оцінку?

Щоб підтвердити свою платоспроможність, або ж використати нерухомість як заставу в банку, юридичним та фізичним особам потрібно документами підтвердити грошову вартість об’єкту. Так звана нормативна оцінка здійснюється відповідними державними органами періодично. Отримати витяг про варіть можна в онлайн режимі та абсолютно безкоштовно. Для цього потрібно виконати всього лише кілька простих кроків.

 1. Знайти в мережі публічну карту та перейти на відповідний сайт.
 2. У потрібному віконечку (верхній лівий куток) ввести номер наділу.
 3. Дальше відкриється форма з різноманітними відомостями про наділ. Знайти та обрати потрібно «Витяг про грошову номінальну оцінку».
 4. Дальше необхідно пройти ідентифікацію, тобто підтвердження права на використання таких даних. Для цього можна скористатись такими способами на вибір: право підпису, електронна скринька та пароль, ідентифікація через банки Ощад або Приват.
 5. Вручну доведеться заповнити форму, вказавши основні особисті та контактні дані для фізичних осіб, а також рід діяльності та реєстраційні дані для юридичних.
 6. Якщо все зроблено вірно, на екрані користувач побачить інформацію про прийняття заявки, дату та час її створення.
Кадастр

На вказану електронну адресу повинно прийти повідомлення щодо того коли замовник може забрати витяг. Важливо: кожен громадянин має змогу обрати будь-який центр адміністративних послуг незалежно від місця проживання.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.