Меню

Хто поїде на Євробачення 2018 від України?

Хто буде представляти Україну на Євробаченні 2018 уже в лютому обиратимуть не лише члени журі, але й глядачі. Заявки на участь у конкурсі дозволяється подавати кожному, хто представить свою пісню, але вік виконавця не може бути менш як 16 років. Переможець поїде до батьківщини Сальвадора Собрала, який завоював перше місце у фіналі Євробачення, що відбувся у Києві.

Вже відомо, що головуватиме у національному відборі відомий композитор Руслан Квінта. Хто ще входитиме до складу журі поки невідомо. У лютому мають відбувся 2 півфінали, а на 24 запланований фінал.

За те, як був проведений пісенний конкурс у 2017 році, Україну нагородили мікрофоном з кришталю, але гурт O’ Torvald, що представляв державу, дуже засмутив глядачів, адже опинився на 24 місці. Це був найгірший результат від тих пір, як країна почала брати участь у Євробаченні.Хто буде представляти Україну на Євробаченні 2018

Історія створення пісенного конкурсу

Після Другої світової війни, що зруйнувала багато європейських держав, члени Мовної спілки мріяли, аби всі вони виступили у телевізійній програмі. У 1955 Марсель Безансон запропонував модель конкурсу, взявши за основу фестиваль італійської пісні, що проходив у містечку Сан-Ремо. Наступного року у швейцарському Лугано виступили артисти з семи країн.

Через те, що все більше держав подавали заявки на участь у Євробаченні був створений додатковий етап змагань. До фіналу завжди проходять Німеччина, Франція, Іспанія, Італія, Велика Британія, що є засновниками пісенного конкурсу. До них додається та країна, що перемогла у минулому році. Інші учасники обираються за результатами півфіналів.

У змаганнях, що відбуваються у Європі, можуть виступати співаки з держав інших континентів. Під час перебудови у Радянському Союзі також розглядалося питання участі у популярному пісенному конкурсі, пропонувалося відправити на нього Леонтьєва, але генсек не підтримав цю ідею.

Хто представлятиме Україну на Євробаченні в 2018 році, стане відомо вже в лютому. Обраному виконавцеві залишиться трохи часу аби підготуватися до конкурсу та не провалити виступ.Хто представлятиме Україну на Євробаченні в 2018 році

Здобутки та програші України

За час участі у Євробаченні співаки з різних держав займали призові місця. Першим українським виконавцем на цьому конкурсі став Олександр Пономарьов. Проте чудовий голос не справив враження на членів журі.

Читайте також:  Действующий УПК Украины

У наступному 2004 році у Стамбулі Руслана Лижичко вразила всіх своєю позитивною енергією. Пісня «Дикі танці» принесла перемогу країні. Аби взяти участь у Євробаченні дівчина збирала кошти сама.

На наступний конкурс поїхав гурт Гринджоли. На той час закінчилася Помаранчева революція, гімном її став хіт івано-франківських музикантів «Разом нас багато». У спокійній Європі такі події вже давно не відбувалися. Пісня не сподобалася суддям. Гірше ніж ця група результати має лише O’ Torvald.

У першу десятку входили в різні роки пісні, які виконувалися Тіною Кароль, Мікою Ньоютон, Марією Яремчук. Другі місця діставалися Вєрці Сердючці, Ані Лорак, третє – Златі Огневич.

На Євробаченні, що проводилося у Москві, від Росії виступала українка Анастасія Приходько. Частину пісні «Мамо» вона виконувала рідною мовою.

Ніхто не поставив 12 балів Гайтані. Співачка посіла лише 15 місце на конкурсу, що відбувся в Азербайджані. Трохи кращий результат в епатажної акторки Світлани Лободи. Вона витанцьовувала навколо жердини, представляла неймовірні, але трохи дивні декорації.

Через звинувачення у плагіаті Альоші довелося змінювати репертуар. У 2010 співачка посіла 10 місце та піддала критиці систему оцінювання.

Міка Ньоютон хоча й не перемогла на конкурсі, але після була запрошена до США. Там дівчина записує кліпи та альбоми.

Хто поїде на Євробачення 2018 від України обиратимуть серед тих, хто встигне подати заявку на участь в національному відборі.Руслана Лижичко

Особливості відбору

Аби взяти участь у пісенному конкурсі від кожної країни має надходити одна пісня, що вийшла недавно. За встановленими правилами відомі хіти не приймаються. Держави, що хочуть відправити свого представника на Євробачення, у себе організовують відбір, що може проводитися закритим способом за участю лише телекомпанії, змішаним, коли виконавець обирається таким же методом, а пісня за результатами голосування глядачів.  Саме таким чином на пісенний конкурс потрапила Ані Лорак.

Читайте також:  Турнірна таблиця першої ліги України з футболу

Той, хто їде на Євробачення 2018 від України, обиратиметься в однаковому співвідношенні глядачами та членами журі.

Багато грошей на проведення подібних подій надається спонсорами. На пісенний конкурс з’їжджається багато туристів, аби краще познайомиться з державою. Деякі країни навіть скасовують на цей час візи.

За останньою системою голосування представники країн оголошують, хто від журі отримав 12 балів. Далі надаються результати, отримані від глядачів. Найчастіше на пісенному конкурсі перемагали співаки з Ірландії.

Останні національні відбори

У 2015 році Україна через обставини на сході не змогла направити учасника на пісенний конкурс до Європи. У 2016 у півфінали потрапили San Say, Pur Pur, Неангели та ще 2 групи.

Гурт The Hardkiss та Джамала від суддів отримали однакову кількість балів, але глядачі обрали співачку з Криму, яка виступила з унікальною композицією «1944», в якій розповіла про трагедію татарського народу. Під час депортації до Узбекистану та Казахстану від спраги й тифу загинули тисячі людей. Пісня, виконана Джамалою, принесла Україні перемогу й можливість приймати Євробачення у Києві.

Національний відбір на пісенний конкурс у 2017 році здійснювався каналом СТВ та суспільною телерадіокомпанією.  Кастинги проводилися не тільки у столиці, але й Львові, Запоріжжі, Дніпрі. До складу журі увійшли Андрій Данилко, Костянтин Меладце та переможниця тогорічного конкурсу.

Відбулося аж три півфінали, за результати яких був обраний представник на Євробачення. Суддям більше до вподоби стала пісня виконавця Tayanna, глядачі надали перевагу Melovin. Тож на Євробачення відправили гурт, що приніс навіть гірший результат ніж Гринджоли. Позаду нього залишилися лише співаки Німеччини та Іспанії.Гурт The Hardkiss та Джамала

Місця та учасники останнього конкурсу

У Київ приїхали представники не всіх країн. Брати участь відмовилися  найближчі сусіди, через те що Україна не дозволила виступати акторці, яка гастролювала у Криму. Не направили на конкурс співаків Андорра, Туреччина, Словаччина, Монако, Люксембург, не були запрошені Казахстан та Косово.

Крім португальця, що приніс першу перемогу для своєї батьківщини, високі бали дісталися співакам з Болгарії та Молдови. У першу десятку увійшли Бельгія, Швеція, Італія, Румунія, Угорщина. Австралія, що також виступила у Києві, посіла дев’яту сходинку.

Читайте також:  Трудовий кодекс України 2021 року

Судді національного відбору, фінал якого відбудеться у лютому, обиратимуть співака на Євробачення 2018, хто представить Україну на Євробаченні залежить також від глядачів.

На першому етапі стартуватиме попередній відбір, який розпочався вже у жовтні та має закінчитися до середини січня. Ті, що переможуть, їхатимуть до Києва, де візьмуть участь у півфіналах. Претенденти мають добре знати, які вимоги встановлюються до пісні. Її можна виконувати будь якою мовою, але надати переклад українською.учасники останнього конкурсу

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.