Меню

Як їздити на польських номерах в Україні 1 рік в 2021 році?

Ажіотаж на покупку авто на польській реєстрації 2021 обумовлений бюджетними цінами. Привабливе для покупців пропозицію сьогодні можна зустріти в кожному місті. Пропонуємо ознайомитися з правилами, завдяки яким можна буде їздити на полячці без реєстрації в Україні протягом року.

Польські авто в Україні

Останні новини про польські машини 2021

Бажаєте купити польське авто з мінімальними витратами, заощадити на розмитненні та штрафах, пропонуємо ознайомитися з нововведеннями в українському законодавстві. У нормативно-правових актах України прописано, що переміщення польки українськими автошляхами без розмитнення можливе протягом 5 днів.

З цих причин найпопулярнішими запитами в інтернет-пошуковику стали, як їздити на польських номерах в Україні 1 рік без перетину польського кордону кожні 5 діб. Не перетинати кордон можуть громадяни України з авто, яке стоїть на реєстрації в Польщі. При цьому в техпаспорті на машину повинна бути відповідна відмітка.

На сьогоднішній день в Україні на таких машинах їздить велика частина автолюбителів. Вони вважають, що закордонні авто з економічної точки зору вигідні і швидко виправдовують витрати.

Дійсно, внесення змін до деяких законодавчих актів дало можливість більшій частині населення скористатися купівлею закордонних машин. Зробити процедуру безпечною і економічно вигідною допоможе співпраця зі спеціалізованими компаніями або особами, що займаються перевезеннями машин-полячок. Самостійне ввезення транспортного засобу не є економічно вигідним, оскільки тягне за собою масу грошових втрат.

Як їздити з іноземними номерами по території України?

Легально переміщатися з єврономерами по Україні можна, скориставшись наступними способами:

 • транспорт тимчасового ввезення-купівля авто доцільна за умови, що українець проживає поблизу польського кордону і може з періодичною частотою перетинати її на законних підставах;
 • транспорт транзитного ввезення-купівля авто вигідна українцям, діяльність якої пов’язана із зарубіжними фірмами (за умови, що машина буде оформлена на іноземного громадянина);
 • тимчасового ввезення-дозволено переміщення по території України протягом року для резидентів і корінних жителів, які є співвласниками транспортного засобу (при цьому авто має бути зареєстроване в одній з країн ЄС).
Ціни на растаможку польськів авто

Якщо аналізувати останні новини авто на іноземній реєстрації можна прийти до висновків, що експлуатація машини протягом року можлива іноземцями і простими українцями при дотриманні певних правил.

Особливості їзди на єврономерах простих українців та іноземців

Перетин транспорту нерезидентами через українську митницю можливий за умови експлуатації власного транспортного засобу. За таких умов вони протягом року можуть безпроблематично переміщатися територією України.

Читайте також:  Параметри супутникових телеканалів в 2021 році

При наявності документів, що підтверджують факт непереборної сили громадяни мають право вимагати продовження тимчасового ввезення машини на 60 днів.

Для простих громадян авто на польській реєстраціїдля легального пересування по Україні вимагає виконання наступних правил:

 • якщо машина з єврономерами була ввезена нерозмитненою і пункт дислокації знаходиться в тій же точці, переміщення по українській території можливе протягом 5 днів (після їх закінчення необхідно знову перетинати кордон);
 • якщо громадянин виїжджає з країни через віддалений пункт пропуску, легальне переміщення польки по Україні становить 10 днів;
 • якщо українець проживає на надто віддаленій від кордону відстані, уникнути штрафних санкцій можна за допомогою постановки польки на консульський облік (термін переміщення на таких умовах по території України становить не більше 60 днів на рік).

Ознайомитися з повним пакетом документів, необхідним для постановки машини на облік можна на сайті посольства України в Польщі. При цьому українцям доведеться вибрати один з видів обліку:

 • тимчасовий-дозволяє пересуватися машині-польці по українській території протягом 60 днів (відлік періоду починається з моменту в’їзду в країну);
 • постійний-один з найскладніших варіантів оформлення транспортного засобу (при доведенні його до кінця українець може їздити по українській території протягом 1 року).

Правила пільгового розмитнення

Бажаєте заощадити кошти на розмитненні польки і вільно пересуватися по українській території, пропонуємо зареєструвати машину в Польщі. Зробити це можуть офіційно працевлаштовані громадяни України.

Процедура передбачає оформлення довіреності на українця. Маючи на руках документ громадянин нашої країни буде зобов’язаний раз на рік перетинати український кордон з оформленням відповідних документів. Такий стан справ свідчить, що українець не є власником машини з польською реєстрацією, а використовує у зв’язку з виробничою необхідністю.

Діра в законодавстві – як обійти закон

Українці вважають несправедливо, що громадяни ЄС можуть вільно пересуватися по території країни, а у них немає на те права. Вирішити питання як їздити на нерозмитненому авто в Україні допомогли колізії в законодавстві. Незаконна схема експлуатації авто діє наступним чином:

 • іноземець на машині з польською реєстрацією перетинає український кордон;
 • після її перетину передає техпаспорт, ключ та іншу документацію для законної експлуатації нею українцем і повертається додому.
Читайте також:  Шпаргалка ФЛП-единщика на 2021 год

Важливо! При виявленні факту порушення законодавства винні можуть бути покарані. В результаті авто обійдеться дорожче, ніж передбачалося спочатку.

Останні новини про авто на польських номерах вказують, що представники митної служби не мають право зупиняти такі машини і перевіряти. Це може відбуватися в прикордонній зоні або безпосередньо в митниці.

Якщо таке сталося, співробітники повинні перевірити достовірність реєстраційного талона, прав і страхового поліса при відсутності доступу до бази. Виходить, що підтвердити факт порушення вимог законодавства практично неможливо. Тому водії з єврономерами безперешкодно їздять територією України порушуючи закон.

Адміністративна відповідальність за нерозмитнення авто

Як зазначалося раніше, метод ввезення транспортного засобу через іноземців є незаконним. У митному законодавстві зазначено, що такі машини можуть експлуатуватися виключно іноземцями або громадянами, які здійснили ввезення для особистого користування.

При порушенні норм і вимог законодавства винна особа притягується до адміністративної відповідальності у вигляді 30% штрафи від загальної суми митних платежів. Іншими словами, якщо об’єм двигуна великий, сума акцизу може обчислюватися кількома сотнями тисяч, що стане непомірною платою для водія.

Якщо сталася прострочка авто, водій несвоєчасно проїхав через український кордон на нерозмитненій машині адміністративна відповідальність передбачає винесення попередження або штрафу в розмірі 850 грн. Яка остаточна сума штрафу, залежить від тривалості прострочення розмитнення. Вона може становити 8500 грн. і набагато більше.

Також новини про авто на польській реєстрації інформує, якщо перебування машини на території України прострочено більше року і його власником є українець або іноземець, розмір виписаного штрафу може скласти 100% вартість транспортного засобу.

Важливо знати! Крім виписування штрафу митники мають право відправити автомобіль на штрафмайданчик, в результаті чого витрати на нього зростуть ще в кілька разів.

У зв’язку зі вступили в 2018 році новими правилами змінився порядок ввезення іноземних машин, а українська поліція отримала повноцінне право зупиняти транспортний засіб для перевірки легальності експлуатації. Тому, перш ніж переміщатися по території України на польських номерах необхідно уважно ознайомитися з нормативно-правовими актами, вивчити закон про авто на польській реєстрації 2021 і завжди бути готовим до непередбачуваних ситуацій і наслідків.

Читайте також:  КПК України зі змінами за 2020 рік

Як мінімізувати ризик штрафу, і неприємної бесіди з поліцейськими?

Водій з нерозмитненою машиною на польських номерах завжди побоюється, що його зупинить митна служба або поліція. Зазначені побоювання не є марними. Контролюючі органи мають право на перевірку, штрафні санкції та проведення заходів іншого роду. Це вказує закон про польські машини 2021.

Консультації професіоналів, юристів, які володіють досконалими знаннями в законодавчих актах, показують, що при зупинці транспортного засобу з єврономерами не рекомендовано:

 • віддавати на руки співробітнику документи на транспортний засіб і дозволяти йому сідати за місце водія (вказане прописано в правилах ПДР України);
 • допускати можливість отримання ключа від авто.

При зупинці авто необхідно докласти максимум зусиль, щоб відбулася евакуація авто на штрафмайданчик, з якої забрати її буде дуже проблематично.

Перевезення авто з єврономерами по території України вимагає уваги і знання законів країни. Прорахувавши можливі ризики, маючи в якості друга надійного юриста, здатного надати допомогу в даній ситуації можна мінімізувати ризики до нуля.

Резюме

У наступаючому 2021 році кардинальних змін в частині ввезення машин з польськими номерами на територію України не очікується. Кілька законопроектів з пропозиціями та доповненнями перебувають на розгляді в КМУ. Чи будуть вони реалізовані, залежить від тривалості карантину на території країни.

Сьогодні уряд зайнятий більш серйозними проблемами, намагається вивести Україну з економічної і політичної кризи. Якщо ж, законодавчі акти будуть підписані, водії приємно здивуються нововведенням.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.