Меню

Графік перевірок підприємств на 2018 рік

Графік перевірок підприємств на 2018 рік керівники та бухгалтери компаній зможуть побачити вже до кінця 2017.  Для цього потрібно просто зайти на сайт фіскальної служби, бо саме вона є виконавчим органом, що у відповідності до Податкового кодексу впроваджує політику держави в цій сфері. Така служба відповідає за наповнення дохідної частини бюджету від різних податків – на прибуток, ПДВ, ЄСВ, на транспорт, забруднення середовища.

Розроблятиметься план перевірок підприємств на 2018 рік ДФС за іншими правилами, ніж це було раніше. Під час його формування братимуться показники за попередні 3 квартали.Графік перевірок підприємств на 2018 рік

Які компанії не перевірятимуться

Поки йде АТО, частина Донбасу окупована сепаратистами та військами сусідньої країни, у графік, відповідно до якого проводитимуться перевірки, заборонено включати господарчі суб’єкти, що ведуть діяльність, де в органів української влади немає повноважень.

Не виїжджатимуть податкові інспектори на підприємства та до фізичних осіб, що працюють на межі зіткнення. Не перевірятимуться фірми, компанії, документація котрих пошкодилася або була втрачена через бойові дії, а також ті, які нещодавно переїхали на територію, яка контролюється Україною.

До кінця 2017 діяв мораторій, відповідно до котрого не перевірялися малі підприємства та фізичні особи, що працюють на єдиному податку. Чи подовжиться він на 2018 поки невідомо.

Особливості проведення перевірок

На початку 2017 був надрукований наказ Міністерства фінансів, у відповідності до котрого має формуватися графік перевірок підприємств на 2018 рік ДФС. В ньому визначені основні зміни, які стосуються складання плану.

Вперше інформацію, про те, які компанії мають готуватися до перевірки, знаходитимуть на офіційному сайті фіскальної служби. До цього часу список був недоступним, й податківці могли завітати, коли їх не очікували бухгалтери, а керівництво відпочивало за кордоном.

Юридичні особи та підприємці мають перевірятися не кожного року. Для невеликих суб’єктів діяльності, що належать до незначного ступеня ризику, термін становить 5, для середнього – 3 роки. Але крім податкової служби на перевірку приходять й інші структури. Завітати до підприємства могли й пожежники, й санстанція, й ревізійна комісія, й служба, що опікується правами покупців.Особливості проведення перевірок

Процес допуску

Податківець або відповідальна особа на планову перевірку має приходити, коли підприємство отримає лист з датою її проведення. Уповноважений співробітник має надати посвідчення з дозволом, в якому написано, що він має робити, копію наказу про перевірку та розписатися у журналі перевірок компанії чи установи. Якщо документи не пред’являється, господарчий суб’єкт має право не надавати інформацію.

Перевірка не проводиться, якщо платник податку пише відмову, але чітко формулює, чому це робить. Оформлений у декілька екземплярів акт направляється до служби, яку представляє уповноважена особа. Буває що керівництво підприємства не бажає спілкуватися з контролерами та надавати бухгалтерські документи, що вимагаються для перевірки. В такому разі у місцевий орган фіскальної служби надсилається лист, який буде додаватися до акту.

З 2018 складатимуться річні плани. Проекти мають бути готові до грудня. Їх не потрібно узгоджувати з державними органами, що контролюють фінансові надходження. Оновлюється графік, якщо територіальне відділення ДСФ внесе коригування.Комплексні заходи

Комплексні заходи

Іноді трапляється, що у компанії або у приватного підприємця за рік має відбутися декілька перевірок. Непланові можуть проводитися навіть через місяць. Стосується вони здебільшого виконання закону про застосування касових апаратів. Перелік користувачів реєстраторів розрахункових операцій значно розширився. Але не всі фізичні особи, що займаються торгівлею, реалізують послуги, встановлюють РРО, буває що не друкуються фіскальні чеки.

Читайте також:  Адміністративний кодекс України на 2022 рік

План комплексних перевірок підприємств на 2018 рік в Україні має полегшити життя бухгалтерам. Тепер вони знатимуть, коли з’явиться податковий інспектор, встигнуть підготуватися.

Відповідно до наказу кабінету міністрів час, що відводитиметься на перевірку у невеличких фірмах складати лише 5 днів, для великих – 10. Раніше уповноважені особи від ДФС могли навіть місяць шукати порушення у звітах та деклараціях. Під час комплексної перевірки вони мають право вимагати копії первинних документів:

  • накладних;
  • банківських платіжок;
  • прибуткових чи видаткових ордерів;
  • звіти про використання коштів.

Уповноважені можуть переглядати правильність оформлення трудового договору, відомості про нарахування та виплату зарплати, аби перевірити чи правильно сплачуються податок з доходу та ЄСВ.

Компанії та приватні підприємці не зобов’язані надавати документацію, що не передбачена законодавством. Вилучати у суб’єкта оригінали контролери не мають права. Копії вважаються дійсними, якщо на них є підпис керівника та печатка.

Види перевірок

З 2017 року районні податкові інспекції не направляють своїх контролерів на підприємства. Перевірки робляться обласними фіскальними службами, крім комплексних призначаються камеральні, документальні, фактичні.

Перший вид проводиться, якщо інспектор виявить порушення у даних декларації. Це може бути невідповідність форми, старий бланк, арифметична помилка, неправильна ставка податку. На підставі перевірки, для якої непотрібне направлення, складається акт. Один екземпляр його надсилається підприємству.

Документальна перевірка, що може бути невиїзною, має за мету дізнатися, чи вірно нараховані та сплачені податки, чи не порушується валютне законодавство, чи оформлені трудові договори з наймами працівниками.

Контролерам, що здійснюють фактичну перевірку за місцем, де впроваджується діяльність, повинні надаватися:

  • ліцензії, дозволи, патенти;
  • журнал РРО;
  • касові документи.

Податківці мають приходити з наказом про перевірку або з письмовим зверненням покупця про невидачу фіскального чека. Підставою для фактичної перевірки є неподання звітності з РРО. Контролери також мають право проводити хронометраж, якщо вказані показники викликають недовіру.Перевірки робляться обласними фіскальними службами

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.