Меню

Який буде призовний вік в 2022 році?

Не дивно, зважаючи на події останніх років, котрі відбуваються на сході країни, що так багато юнаків та їхні батьки цікавляться питанням  який буде призовний вік в 2022 році. Ще в березні 2017-го року указом Президента було прийнято рішення щодо перегляду цього питання. Варто зазначити, що нововведення в законодавстві країни з приводу армії, як правило приймаються наприкінці старого року — на початку нового. Тому Верховна рада ще може запропонувати свої сюрпризи для призовників.який буде призовний вік в 2020 році

Нова кампанія

Відповідно до останніх президентських указів повістки хлопцям починають приходити у весняний період (квітень-травень). Завершується ж призовна кампанія протягом жовтня — листопада. Точні дати коли хлопці будуть відправлятись для несення обов’язкової військової служби на разі ще не відомі. Починаючи з 2016-го року ці дати можуть стати відомими лише після оприлюднення окремого розпорядження. Тому коли призов 2022 ще не знає ніхто.

Термін, протягом котрого чоловіки повинні відслужити, залежить від їхньої освіти. Так, ті, хто лише навчався у школі, повинен віддати службі народу України 18 місяців. Ті ж юнаки, котрі вже окрім школи встигли отримати ще й якийсь фах, можуть перебувати в армії 12 місяців.

Варто зазначити, що окреме положення чинного законодавства вказує, що у випадку надзвичайних подій, пов’язаних із загостренням зовнішньої загрози чи активних бойових дій, тривалість перебування в лавах військовиків для українських хлопців може збільшуватись. Законодавець не вказує на скільки саме може продовжитись для солдата виконання своїх обов’язків, і передає вирішення цього питання вищому військовому керівництву.

В 2022-му хлопці, котрі підуть в армію, отримають від держави єдиноразову грошову допомогу. В новому році вона становитиме 6400 гривень.

Вік призовників

Внаслідок серйозної критики зі сторони громадськості вік юнаків, котрих держава зобов’язує відслужити в армії, було змінено. Ще донедавна потрапити у військо можна було відразу після отримання шкільного атестату. Звичайно, у такому ранньому віці не усі хлопці розуміють серйозність ситуації та не завжди можуть ефективно нести військову службу.

Читайте також:  Авто на польській реєстрації для легального пересування по Україні

Враховуючи це, Президент змінив умови:  призовний вік в Україні 2022 становить 20-27 років. В 2016-му граничний вік становив 25 років. Збільшивши віковий ценз всього лише на 2 роки, Україна змогла забезпечити собі достатню кількість дорослих свідомих військових.

Разом із тим, повнолітні юнаки у віці 18-19 років також можуть отримати від військкомату виклик щодо проходження обов’язкового медичного огляду. Разом із тим, потрапити до армійців у такому віці вони можуть тільки з власної згоди.Вік призовників

Відстрочка

За певних обставин хлопець може отримати відтермінування від служби. Законодавством таке дозволяється для осіб, котрі:

 • вже служили, але в іншій країні;
 • є єдиними годувальниками для тих, хто не може себе прогодувати, забезпечити (наприклад, родичі інваліди чи малолітні діти);
 • мали рідних братів чи сестер, що вже загинули під час перебування в армії;
 • підозрюються у певних злочинах, мають судимість і перебувають під слідством;
 • мають дружину чи дитину інваліда;
 • навчаються в інтернатурі чи аспірантурі;
 • внаслідок певних медичних діагнозів не можуть служити;
 • деякі категорії медиків, представників церкви, поліцейські.

Усі ті, кому військкомат дав відстрочку, зобов’язані самостійно через рік знову прибути туди для підтвердження свого права не йти на службу.

Відповідальність за ухилення

Отримавши повістку, хлопець зобов’язаний прибути у комісаріат в той день і в ту годину, що вказані на бланку. Проте навіть якщо юнак і не отримав відповідного документу, але його вік від 20 до 27 років, і в країні оголошується компанія для призовників, він повинен самостійно прибути в комісаріат. Кінцевий термін — 10 днів після оголошення кампанії.

Читайте також:  Турнірна таблиця другої ліги України з футболу

Особи, котрі своєчасно не прибули у військкомат, або не повідомили про зміну місця свого проживання, катаються штрафом у розмірі 85-119 гривень. Якщо ж таке повторилось знову, тоді доведеться сплатити вже 170-225 гривень. При систематичних порушеннях потенційний призовник може каратись і позбавленням волі.

Звичайно, державою передбачаються і певні обставини, за котрих людина не змога прибути у потрібний час на службу. До таких ситуацій зокрема відносяться:

 • стихійні лиха;
 • раптова поломка громадського чи власного транспорту (це повинно підтверджуватись відповідною документацією);
 • проблеми із здоров’ям (в цьому разі також потрібно мати із собою лікарняний лист);
 • смерть чи похорони людини із числа близьких родичів (інформація повинна підтверджуватись довідкою про смерть).

Інших обставин, котрі б не дали людині прибути у військкомат у встановлений термін, законодавство не визнає.призовний вік в Україні 2020 становить 20-27 років

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.