Меню

Яким буде підвищення зарплати директора школи у 2021 році в Україні?

Директор – відповідальна і психологічно важка спеціальність, робити за якою зможе не кожна особистість. У зв’язку з цим повинні бути оптимальні умови праці та достойне винагородження збоку держави. Якою стала зарплата директора школи у 2021 році в Україні відомо же сьогодні. Аналіз інформаційних новин показав, що вона знову низька.

Директор школи в Україні

Хто може бути директором школи?

На місце директора школи, головного керівника може претендувати людина, яка має відповідну освіту, а саме 5 та більше років педагогічного стажу. Також особистість повинна знати вимоги законодавства та зміни до нього вивчати основні пріоритетні напрямки розвитку російської освіти, правила охорони праці та протипожежної безпеки.

Професійні обов’язки

Головний шкільний адміністратор наділений широким колом посадових обов’язків, серед яких:

 • організація ведення господарської та адміністративної діяльності навчального закладу;
 • керівництво освітньою організацією, координація навчальних, виховальних, профорієнтаційних процесів
 • затвердження штатного і навчального розкладу, моніторинг  на  контроль за правильністю тарифікації співробітників, річних календарних графіків і графіків відпусток;
 • підбір педагогічних кадрів, подання співробітників школи до заохочень і стягнень;
 • формування контингенту учнів, контроль за безпекою дітей в освітньому закладі.

Тільки грамотний і талановитий директор школи здатний підвищити престиж свій освітньої організації і створити сприятливі умови як для учнів і їх батьків, так і для педагогів.

Розмір заробітної плати директорів шкіл в 2021 році в Україні – від чого залежить зарплата?

Сьогодні грошове забезпечення директорів шкіл складається з двох частин. Це фіксований оклад і стимулюючі виплати. Причому рівень стимулюючих виплат безпосередньо залежить від якості роботи керівника. Так сума стимулюючих виплат може складатися з наступних компенсацій і доплат:

 • понад нормова робота у вечірній час;
 • праця у святковий та вихідний період – повинна оплачуватися у вигляді подвійної ставки;
 • матеріальне заохочення  – оплачується у разі високих кількісних показників учнів, досягнутих завдяки роботі педагогів (перемога к олімпіадах різного рівня, спортивних змаганнях, та з високі досягнення при здачі ДПА);
 • матеріальне заохочення за особистий внесок у розвиток системи освіти;
 • доплати за наявність звання науківця.
Розрахунок зарплати директорів шкіл в 2021 році

Ще один важливий фактор, що вплине на розмір заробітної плати директорів шкіл в 2021 році в Україні, це кількість учнів в підвідомчій йому освітньої організації.

Читайте також:  Мінімальна заробітна плата 2019 в Україні

Реальна ситуація 2021 року

У МОН обіцяють, що в 2021 році доходи вчителів збільшаться. У проекті Держбюджету України зазначено, що посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду в 2021 році буде змінюватися двічі:

 • з 01.01.2021 — 2670 грн.;
 • з 01.07.2021 — 2893 грн.

Таким чином, з січня 2021 року розміри грошового забезпечення усіх викладачів повинні збільшитися на 20%, а потім ще на 8,3%. В порівнянні з 2020 роком підвищення складе 30%. В цієї сумі на вказана індексація зарплати директора школи в Україні. Тому, на протязі 2021 року зарплата може ще збільшитися.

На сьогоднішній час вчителі будуть отримувати наступну зарплату:

 • молодий вчитель – 5400 грн.;
 • досвідчений вчитель – 8900 грн.;
 • директор школи – на 400-600 грн. більше, в залежності від покладених на нього обов’язків.

Останні новини про підвищення зарплати директора школи в Україні повідомляють, в цьому році підвищення очікують більш ніж 74000 чоловік.

Зарплата вчителя – сумнівний стимул для вибору майбутньої професії

Зараз замінити тих вчителів, хто збирається йти на пенсію, а це на Україні кожен 7-ий робітник-педагого, просто ніким. За останнє десятиріччя в 3 рази зменшилося державне замовлення на вчителів. Цього року до Київського педагогічного університету ім. Драгоманова прийняли трохи більше тисячі бюджетників.

Держава оплачує їх навчання без будь-якої гарантії, що ці студенти потім підуть працювати в школу. Програма, коли молодий дипломований фахівець повинен був кілька років відпрацювати в школі, не діє вже 15 років. Але реформа децентралізації повернула громаді такий інструмент. Втім, головне завдання школи – такого вчителя утримати. І єдиний дієвий інструмент-зарплата.

Ставка 5000 грн. – це і є те головне розчарування в професії майбутніх педагогів. При порівнянні доходу українських педагогів із західними можна зробити висновок, що українські педагоги заробляють в 10р. менше.

Читайте також:  Нарахування відпускних у 2020 році в Україні

Так, у США середня мінімалка викладача дорівнює 2500 баксів, при цьому в європейських країнах вона не є менш ніж 2,5 тис. євро.

Резюме

Ситуація з грошовим забезпеченням вчителів покращилася не на багато. Поки грошей на освіту не вистачає, чиновники придумують нові способи задовольнити кадровий голод. Тепер учителем може бути будь-хто і навіть без педагогічної освіти, кого школа атестує на рік.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.