Меню

Яким буде підвищення зарплати працівників апарату суду у 2022 році?

В органах влади протягом багатьох років піднімалося питання збільшення грошового забезпечення представникам судових органів. Ні для кого не секрет, що зарплата працівників апарату суду у 2022 році в Україні повинна відповідати спектру покладених обов’язків на співробітників. На сьогоднішній день такої відповідності немає. Тому питання підвищення зп не втрачає своєї актуальності.

Яким буде підвищення зарплати працівників апарату суду у 2022 році

Особливості роботи судових органів

Судові органи влади задіяні у всіх напрямках діяльності приватних і державних установи. Безперебійна робота і професіоналізм співробітників судових органів безпосередньо пов’язані з грошовим і технічним забезпеченням.

Виконання посадових обов’язків вимагає відповідної кваліфікації. Прийняття рішень – трудомісткий процес, включає в себе роботу відповідно до вимог законодавства. Робота пов’язана з високим рівнем відповідальності. Тому і зарплата повинна відповідати рівню покладених і виконуваних обов’язків.

Останнім часом відзначається плинність кадрів. Вона пов’язана з тим, що посадові оклади помічників суддів місцевих судів і ступінь відповідальності не влаштовує фахівців. Зазначене, помічено давно. Відсутність грошей у державній скарбниці, складна економічна ситуація є основними перешкодами негативного рішення щодо підвищення заробітної плати в попередніх роках.

Самим ранимим ланкою є новоприйняті фахівці. Наприклад, зарплата секретаря судового засідання становить не більше 12 тис. грн. При цьому рівень роботи з паперами знаходиться вище максимально допустимого порогу. Судова система страждає про те, що випускники вузів відмовляються йти на роботу в державні органи влади. Вони віддають перевагу приватному бізнесу. Досвід юриста, отриманий при навчанні, розширює сферу діяльності.

Трохи про судову реформу

Проведена в країні реформа передбачає розмежування обов’язків співробітників судового апарату. Кожен повинен займатися обов’язками (в певних рамках). Це знімить навантаження з працівника, дозволить направити діяльність фахівця в потрібне русло, позитивно позначиться на всій системі судового апарату.

Планується створити організації зі спеціальними обов’язками. Вони виконуватимуть роботу помічників та секретаря судового засідання, спілкуватимуться з населенням, займатимуться прийняттям первинної документації та іншою паперовою роботою. Зазначене заощадить час суддів, допоможе розглянути більше справ та не допустити помилки у прийнятті рішень.

Яким буде підвищення зарплати працівників апарату суду

Важливо! Знизити навантаження суддів дозволить перехід на цифрову систему правосуддя. Для реалізації зазначеного проекту необхідні додаткові кошти на вдосконалення інформаційних технологій.

Впровадження нових методик підвищить ефективність роботи суддів, заощадить час на виконання відповідальної роботи. Домогтися зазначеного неможливо без перегляду окладів представників судових органів.

Читайте також:  Начисление минимальной зарплаты в 2020 году

При розгляді бюджету на 2022 рік органи влади неодноразово порушували питання про підвищення зарплати апарату суду в Україні. У наданому на розгляді ВР документі йшлося про збільшення фінансового та технічного забезпечення судових органів. У документі обмовлялося питання заповнення вакантних посад протягом наступних 2-х років висококваліфікованими фахівцями.

Також обумовлювався посадовий оклад помічника судді, який повинен відповідати покладеним на співробітника обов’язкам. Формування висококваліфікованої команди неможливе без зміни розмірів посадових окладів. Судді та їх помічники-українці, звичайні люди, які також бажають їсти і користуватися культурними благами, мати на це вільний час.

В результаті відсутності останнього держава повинна переглянути розміри посадових окладів у бік підвищення.

На сьогоднішній час велика частина представників судових органів очікує підвищення. Остання новинна інформація говорить, що воно відбудеться в обов’язковому порядку. На це виділено кошти з державного бюджету. Залишилося почекати трохи, щоб черговий крок у системі судового реформування був зроблений знову.

Прийняті ВР рішення

Пріоритетним на 2022 рік для судових органів завданням є підвищення зарплати апарату суду в Україні. Її рішення дозволить мінімізувати ризики корупційних діянь, підвищить відповідальність працівників до виконання посадових обов’язків.

Минулого року було прийнято рішення залишити зарплату на рівні 2020 року. Уряд натякнув, що дохід суддів набагато вище доходу деяких підприємців. Червневі новини 2021 року свідчили, що остаточне рішення з питання посадового забезпечення суддів не прийнято. При цьому уряд схиляється до рішення попереднього року. Щоб додати гроші суддям, слід їх забрати у соціально незахищеної категорії громадян. Такого влада допустити не може. Тому питання залишається відкритим.

Рішення, що розмір заробітної плати працівників апарату суду в 2022 році в Україні нікому не сподобалося. Задовольнятися мізерними збільшеннями за рахунок підвищення ПМ і мінімалки судді не збираються. Відтік кадрів триває як і раніше. Чергова індексація зарплати працівників апарату суду в Україні також не виправить ситуацію. Зазначене почуте урядом і депутатським корпусом.

Зарплата працівників апарату суду у 2022 році

У грудні 2022 року КМУ знову не схвалив підвищення. Незважаючи на зазначене, бюджетні зміни прийняті позитивно. Поправка про підвищення зп була прийнята і підписана поодинокими особистостями. Тому, зміни у підвищенні зарплати суддів очікуються, але не кардинального характеру.

Читайте також:  Підвищення зарплати прикордонників у 2021 році в Україні

Щоб вони стали дійсними і справжніми необхідно внести чергові зміни (до ст.10 Закону Про бюджет на 2022 рік). Чи будуть прийняті поправки-невідомо. На сьогоднішній час уряд не приймає законодавчі зміни, в яких говориться, що зарплата суду повинна бути підвищена на 100%. У важкій економічній ситуації таке рішення здається блюзнірством і злочином над українським народом.

Нововведення в законодавстві 2021 року

У 2022 році планується продовження реформування в судовій системі. Головними завданнями на 2022 рік стали:

  • перегляд посадових обов’язків представників судового апарату-передача розгляду небезпечних справ присяжним органам;
  • перенесення Конституційної палати до Харкова;
  • скорочення кількості судових установ;
  • перевірка діючих фахівців на предмет професіоналізму.

При цьому скорочення працівників апарату суду в 2022 році в Україні не очікується. В даний час спостерігається відтік кваліфікованих кадрів. Після реформування займати місця в органах влади стануть висококваліфіковані кадри з відповідною освітою. Звільнення торкнеться осіб, які протирають штани на своїх місцях і не виправдовують грошове забезпечення.

Про соціальні гарантії

Як стало відомо, кардинальних змін у зарплаті представників судових органів у 2022 році не передбачаються. Підвищення буде мінімальним, за рахунок зміни ПМ, мінімалки та індексації. При цьому працівники суду можуть користуватися соціальними гарантіями:

  • держава дає гарантії на надання щорічної відпустки в кількості не менше 30 днів;
  • при наявності достатньої кількості стажу, державним службовцям покладається додаткові 10 днів до відпустки;
  • представники судових органів та члени їх сімей можуть користуватися медичною страховкою (рівень страховки дорівнює 10 мінімалкам на останньому місці роботи);
  • працівникам та членам їх сімей гарантований захист з боку держави (у разі загрози життю).

Держава подбала про власних службовців, створивши максимум благ. Скільки б не підвищувалася зарплата судді завжди будуть вважати себе обділеними. Це спостерігається протягом 5 останніх років. При цьому ніхто з державних службовців не зіставляв зарплату з грошовим забезпеченням звичайного українця. Подивившись на питання з іншої точки зору стає ясно, зарплата сучасних суддів – гідна.

Що думає про суддів України простий народ?

Опитування народних мас показало, самими жебраками в країні є прості роботяги. Підвищувати зарплату потрібно починати з зазначеної категорії громадян. Розгляд зміни зарплат суддям вважається злочином над народом. Пандемія коронавірусної інфекції принесла багато горя українському народу. Багато з них залишилися на межі злиднів. Тому зміни повинні починатися з низів.

Читайте також:  Індексація заробітної плати у грудні 2021 року

Сучасні судді та їхні сім’ї живуть забезпечено. Досить переглянути інформаційні джерела і фото, що публікуються родичами в Instagram. Судді та родичі мають по кілька машин, заміських будинків, відпочивають на престижних курортах, проходять лікування за кордоном. Прості люди не можуть собі такого дозволити. Тому рішення залишити ситуацію на рівні 2021 року вважається правильним.

Представники судових органів повинні перестати жирувати і навчитися жити на кровно зароблені гроші. Нема чого скаржитися на складнощі в роботі. При працевлаштуванні кожен з них давав клятву служити Батьківщині. Тому нехай виконують свої посадові обов’язки гідні. Держава отже підтримує їх пристойною зарплатою. Соціальні пільги-черговий приємний бонус.

Вердикт

З настанням нового року всі українці очікують зміни в заробітній платі. Судді та їх працівники не є винятком. Тільки останні новинні зміни свідчать, зарплата працівників суду гідна і підвищення не вимагає. Таким чином, в 2022 році представникам судових органів доведеться задовольнятися зарплатою на рівні 2021 року.

Розмір зоробітної плати працівників апарату суду в 2022 році в Україні зміниться за рахунок підвищення ПМ та індексації. Вказаних змін достатньо для гідного існування. При цьому питання щодо підвищення заробітної плати представників органів влади залишається відкритим. Не виключено, що наступні позитивні зміни відбудуться у  2023 році.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.