Меню

Електронне декларування у 2022 році

Останні кілька років певна категорія громадян подає актуальну інформацію про доходи у вигляді декларації. Рік тому документ став носити електронну форму і його стали подавати депутати з офісу президента. Як зміниться електронне декларування у 2022 році, чи будуть законодавчі зміни, відомо вже сьогодні.

Електронне декларування у 2022 році

Деклараційна компанія 2022

Як, коли і хто подає електронну декларацію в Україні визначено чинним законодавством. Черговий процес декларування очікує українців з першого дня січня 2022 року. Процедура триватиме до 30 квітня цього ж року. У зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції процес подачі документа можливий декількома способами:

 • за допомогою особистого контакту з податковою інспекцією або залучення довіреної особи (наявність оформленої державним нотаріусом довіреності обов’язково);
 • направлення інформації про доходи поштою за допомогою листа з повідомленням;
 • подача електронних декларацій у 2022 році в Україні.

Останній варіант вважається кращим, оскільки попереджає контакт зі сторонніми особами і поширення коронавірусної інфекції відповідно.

Важливо! Порушення строків подання декларації про доходи тягне за собою адміністративну відповідальність. Це стосується також подачі недостовірної інформації в документації.

Хто подає електронну декларацію в Україні у 2022 році?

Перелік осіб, яким обов’язково подавати декларацію в новому році не зміниться. Кардинальних нововведень у законодавстві не відбулося. Такими особами є:

 • депутати незалежно від рівня влади;
 • державні службовці;
 • особи, задіяні в судовій діяльності;
 • працівники податкової інспекції, правоохоронних органів, ДБР, СБУ, митники;
 • службовці органів місцевого самоврядування;
 • працівники банківських установ
 • працівники, діяльність яких пов’язана з діяльністю в публічному секторі;
 • кандидати в депутати.

Іншими словами, подавати декларацію зобов’язані всі особи, які тим чи іншим способом пов’язані зі служінням державі.

Електронне декларування

Які доходи підлягають обов’язковій декларації?

Перелік доходів описаний у відповідному бланку власноруч. При цьому питання, хто заповнює електронну декларацію ППО, як і раніше не втрачає своєї актуальності. Заповнювати документ має конкретна, а не уповноважена особа. Доходами, що підлягають обов’язковому декларуванню, є:

 • прибуток, отриманий від продажу нерухомості;
 • прибуток від отримання спадщини від родичів, зв’язок якої не є 1, 2 ступеня;
 • отримання прибутку з інших країн.

При заповненні документа важливо знати особливості електронного декларування, зокрема, отримання податкової знижки. Винятки описані в ПКУ. Дізнатися про нововведення можна на урядовому сайті, на тематичних формах або за допомогою особистого приходу до податкового органу.

При заповненні декларації особливу увагу слід приділяти нововведенням у бланку. Не виключено, що може змінитися сам документ. Саме тому заповняти аналогічно, як у 2021 році не треба. Уважно читайте декларацію, при виникненні питань отримайте консультаційну допомогу у податкових органів.

Адміністративна відповідальність – кому загрожує?

У законодавстві передбачена адміністративна відповідальність та інші неприємності за несвоєчасне подання декларації, надання неповної або брехливої інформації. Порушникам доведеться сплатити штраф у розмірі 17-1020 грн. Поряд з цим притягнення до адміністративної відповідальності може негативно відбитися на іміджі співробітника, спричинити за собою пояснення у відповідних органах і звинувачення в корупції.

З цих причин, особи, задіяні в служінні державі намагаються не порушувати терміни подачі декларації і завчасно вимагати документи, що підтверджують доходи і витрати за звітний період.

Хід декларування

Поетапно заповнення декларації займає кілька хвилин. Головне, не допустити помилки і випадкові описки, не залишити незаповненими наявні в документі графи.

Електронне декларування у 2022 році в Україні

Період декларування доходів державних службовців у 2022 році вважається відповідальним, слід обов’язкової повторної перевірки відображених у документі записів. Без перевірки на правильність ніколи не накладайте підпис електронним ключем. Робіть це після того, як будете впевнені на всі 100%.

Доставка документа кінцевому одержувачу відображається відповідною квитанцією, що прийшла на електронну адресу особи, яка подає електронну декларацію.

Читайте також:  Ставка податку на землю 2020 року

Як подає декларацію президент?

Україна прагне до Євросоюзу, тому дані декларації президента не є секретом. Щорічно в державних засобах масової інформації публікується декларація президента. Таким чином українці розуміють, лідеру країни нема чого приховувати від народу, вони повинні знати, яка у нього зарплата і які угоди були проведені протягом звітного періоду.

Ні для кого не секрет, що згідно із законодавством президент України не має право займатися підприємницькою діяльністю. Він повинен жити виключно на зарплату, яка виплачується з бюджету країни.

Аналіз декларації за попередній період показав, Зеленський дійсно живе на зарплату. Тільки дружина і найближчі родичі різко виявилися мільйонерами. Оцінка дохідної частини показала, основна частина прибутку отримана від діяльності українських підприємств і здачі нерухомості в оренду в Англії. Виявляється, не все так просто в президентській родині. Жити на державну зарплату можна, при цьому не обов’язково ігнорувати доходи інших родичів.

Резюме

У новому 2022 році декларування доходів продовжиться за принципом 2021 року. Список осіб, яким обов’язково заповнювати декларацію – не зміниться.

Очікується, що цього року більша кількість держслужбовців віддасть перевагу електронній формі. Ті, хто боїться адміністративної відповідальності, не володіє навичками роботи на комп’ютерній техніці підуть особисто в податкову інспекцію або відправлять документ листом з повідомленням на конкретну адресу. Не слід виключати нововведень. Якщо вони стануться, то скоріш за всього – наприкінці 2021 року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.