Меню

Єдиний податок на 2021 рік в Україні

Законодавці серйозно зайнялися нововведеннями в нормативні акти, пов’язані з податками. В даному випадку мова йде про єдиний податок на 2021 рік в Україні. Офіційна інформація про майбутні зміни опублікована на офіційному сайті і винесена на обговорення у ВР.

Нові податки в Україні

Облік єдинників у 2021 році

Їх офіційних джерел стало відомо, що новий Закон може запрацювати в кінці цього року, на початку 2021 року. Збір податків з єдинників буде проводитися на один рахунок. Таким чином підприємці, які працюють з єдиного податку, зможуть оплачувати збори, ЄСВ та інші кошти, пов’язані з підприємницькою діяльністю на єдиний рахунок.

Повідомити про бажання скористатися зазначеними нововведеннями можна скориставшись електронним ящиком і спеціальною формою. Підприємець має право відмовитися від єдиного рахунку або змінити рішення протягом кварталу.

Перерахування коштів, до числа яких входить єдиний податок в Україні для 3 групи суб’єктів господарювання планується приймати щодня, крім вихідних і законодавчо встановлених святкових днів. Формуванням реєстру, підписами і відправленням інформації займеться Казначейство.

Формування Реєстру з одного рахунку по одному платнику податків проводиться згідно:

  • інформації, наданої суб’єктом у розрахункових документах для зарахування на спеціальний рахунок;
  • інформації, наявної в податкових деклараціях, за якими підійшов термін сплати податкових зобов’язань;
  • інформації, наданої платникам податків з обов’язкових платежів ЄСВ;
  • інших відомостей, які є обов’язковими при веденні тієї чи іншої діяльності •

Оброблений фахівцями Казначейства рахунок і платіж надалі стане доступним для платника податків. Переглянути інформацію про внесені платежі та інші операції можна буде за допомогою Заходу в особистий кабінет.

Скористатися послугами єдиного рахунку не вийде при внесенні грошових коштів з наступними цілями:

  • для оплати боргу з ПДВ;
  • для внесення коштів для оплати акцизу з реалізації паливно-мастильних матеріалів або етилового спирту;
  • для внесення коштів (прибутку) до бюджету підприємствами державної, комунальної форми власності або їх об’єднаннями.

Ознайомитися з нововведеннями в законодавстві, дізнатися яким буде єдиний податок в Україні для 1 групи суб’єктів господарювання можна з офіційних сайтів уряду або за допомогою спілкування на тематичних форумах. На сьогоднішній день законопроект не підписаний головою ВРУ, оскільки мають місце розбіжності у ВР в частині націнок на тютюнові вироби.

Ставка єдиного податку в Україні у 2021 році – що потрібно знати про РРО?

Згідно з вимогами, законодавство під РРО розуміється реєстратор, призначений для звершення касових (розрахункових) операцій. Проведення транзакцій, пов’язаних з розрахунком з покупцем або споживачів може здійснюватися за допомогою терміналів та електронного ПЗ, що залежить від фінансових можливостей суб’єкта господарської діяльності.

Читайте також:  Розмір неоподатковуваного мінімума доходів громадян у 2020 році

Останній варіант, застосування ПО, вважається самим бюджетним, оскільки програма може бути встановлена на будь-який гаджет. Електронні варіанти чеків будуть відправлятися на особисту адресу податкової служби. Ознайомитися з чеком, отримати його на руки можна за допомогою сканування спеціального коду або послуг додатків, Вайбер або Ватсап, а також розсилки смс на особисту електронну скриньку.

Податки в Україні в 2021 році

Уряд повідомляє, що зазначені нововведення торкнуться тих, хто вибрав єдиний податок в 2021 році для 2 групи, 3-ї і 4-ї груп. У 2020 році ПЗ надається підприємцям безкоштовно, оскільки додаток проходить тестування. Надалі користування програмою обійдеться суб’єктам господарювання обійдеться в 1000 грн.

Перше ознайомлення з законопроектом викликало обурення серед представників малого та середнього бізнесу. Організатори проведених пікетів недалеко від офісу президента впевнені, що вказане нововведення є черговим уларом по спрощенцям.

На сьогоднішній день вимоги суб’єктів господарювання призвели до єдиної поступки: законодавці і особисто Зеленський ініціював введення мораторію на податкові перевірки підприємців. Винятками є суб’єкти господарювання діяльність яких належить до категорії ризикових (торгівля складною побутовою технікою, товарами медичного призначення, одягом б/у, Послуги туристичних агентств та інші).

Законодавці впевнені, що зміни в законодавстві ніяким чином не зроблять негативного впливу на діяльність і отримання прибутку суб’єктами. Головною метою законопроекту є виведення з тіньового бізнесу непорядних підприємців. Завдання малого підприємництва полягає в установці спеціального обладнання або Програми, завдяки якій керівники підприємств, продавці зможуть видавати споживачем касові чеки.

Резюме

Наприкінці цього року суб’єкти господарювання зіткнуться з нововведеннями в податковому законодавстві. Дізнатися якою буде ставка єдиного податку в Україні в 2021 році і які зміни чекати від уряду можна завдяки особистому ознайомленню з нормативними актами або отриманні консультації по гарячій лінії.

Читайте також:  Конституція України станом на 2022 рік

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.