Меню

Польський церковний календар на 2022 рік

Польщу слід вважати державою, яка дуже поважає всі релігійні  свята. Практично 90 % жителів є віруючими. Польський церковний календар 2022 є в кожній сім’ї, бо це особливий атрибут, без якого важко обійтися. Слід вказати і на те, що країна має сильну підтримку з боку церковної верхівки, багато уваги приділяється релігійній освіті.

Більш ніж дев’яносто відсотків населення цієї країни вірить в Бога. Найбільшого поширення досяг католицизм, але, не зважаючи на цей факт поруч з ним існує ще велика кількість різних течій про які не слід забувати.держава, яка дуже поважає всі релігійні  свята

Календар

Для того, щоб зрозуміти які польські свята існують необхідно , в першу чергу, відкрити церковний календар котрий і допоможе зрозуміти що і до чого. В зв’язку з тим, що поляки є по своїй суті слов’янами, то традиції та їх звичаї теж досить схожі з українськими. Найбільш значимими для населення був і залишається саме Великдень, як свято радості та процвітання. В цей день Христос воскрес і довів люду, що існують чудеса в котрі головне вірити і все збудеться. Крім того, існує ще велика кількість свят про які не слід забувати та приділяти їм належну увагу.

Різдво Христове

На 24 грудня випадає святий вечір та цього дня відмічається день народження Світового Спасителя. Не зважаючи на те, що дане свято є досить важливим для всіх католиків, але на державному рівні з нього не зроблено вихідний.

Святвечір починається після того, яке на небі з’явиться перша зіронька. В цьому є і певна схожість з українськими звичаями і традиціями. Не варто в цей чудовий день сваритися слід, навпаки, бути доброзичливим та добрим, прощати всім огріхи.

Сім’я вдягає святкове вбрання та чекає сходу першої зірки для того, щоб сісти за святковий стіл. Слід не забувати про традиції та зробити все для того, щоб правильно засервірувати стіл. В першу чергу береться до уваги святкова скатертина, під якою вміщається гілочка ялинки, трішки сіна та невеличка свічка.

Замість хліба використовуються невеличкі хлібці, котрі звуться оплатками. Вони виготовляються з зображенням Спасителя. Перед вечерею обов’язково слід прочитати історію «Народження Христа». Це робить особа, котра є найстаршою в сім’ї. Не слід забувати і про колядки, котрі мають певну містичну таємничість.

Католики полюбляють дарувати близьким та рідним різноманітні подарунки. Будь-які церковні свята в Польщі завжди є чудовим прикладом доброзичливості, таємничості та родинного тепла.Різдво Христове

Піст

Перед великим Постом починається так звана попільна неділя. В цей день всі прихожани повинні посипати голову попелом. Утримання від їжі триває на протязі 40 днів і знаменується Великоднем.

Читайте також:  Где купить технику Айфон в интернете в Украине

Наступає остання неділя цього Посту, котра має назву Пальмового Воскресіння. В цей день прихожани беруть пальмову гілку та  йдуть до костелу для того, щоб освятити її. Це символізує те, як Спаситель їхав до Єрусалиму.

Наступна неділя іменується як Великий тиждень. Поляки з католицькою вірою не забувають і той день, коли був розіп’ятий Христос. Вони вичитують молитви майже добу до початку Великої Суботи.

Воскресіння

Неділя завжди шанувався як один з найкращих днів тижня, особливо, коли мова йде про Великдень. Це неперевершене та радісне свято, яке говорить про Воскресіння Христове.

Для Польщі це особливий день, так велика кількість католиків йде до костелу щоб помолитися і вистояти службу.Великдень

Трішки мокрого

Слідом за Великоднем також йде свято, яке всі поважають і шанують. Чому саме така назва як Мокрий понеділок? Все просто, бо існує спеціальна традиція, коли люди починають обливати один одного водою. Спочатку все почалося в невеликій місцевості, а далі розповсюдилося на мегаполіси та багатомільйонні міста.

Люди занурюються в фонтани та річки або озера. День повний радості та сміху.

Також ще існують так звані зелені релігійні свята в Польщі 2022, котрі важко відшукати в календарі. Ця неділя буде залежати від того, на яке число припадає Христове Воскресіння. За віруваннями католиків саме в цей час прийшов до людей Святий Дух. Віряни йшли до лісу та наламували небагато різноманітного гілля яким і завішували свої кімнати. Дана традиція більш ближча селянам, в містах вона вже майже вимерла.

Тіло боже

Так, слід зазначити і про те, що існує ще й таке неординарне свято. Воно завжди наступає слідом за зеленими святами. Всі віруючи збираються в центрі міста, гарно і по-святковому вбрані та ідуть урочистою ходою. В руках у всіх знаходиться вівтар, збудований на честь так званих Євангелістів.

Читайте також:  Книги-ювіляри 2018 року

Поляки – це досить темпераментний народ, котрий шанує свої традиції. Вони сумлінно ходять до церкви та виконують всі божі настанови. Польські церковні свята 2022 мають велике значення як для дорослих так і дітей, вік не важливий, постає інше питання – шанування і виконання всіх заповідей Божих з чим на відмінно справляється кожен громадянин Польщі.

День Святих

1 листопада також знаменний так як святкується День святих. За традицією, збираються сім’ями та вирушають на кладовище для того, щоб вшанувати померлих родичів та просто близьких людей. Католики не забувають і про могили безіменних солдатів та масові захоронення.

Анджейкі

На іменини Андрія, по-польські Анджея, тобто 30 листопада слід відзначати одноіменне свято. Красуні-дівчата, котрі ще не вийшли заміж гадають на коханого, проводячи різні цікаві ритуали. Вважається, що в цей день ворожіння найбільш точні та правдиві, а, найголовніше, вони обов’язково збудуться. Ця традиція дуже схожа з українською, тобто молодь завжди хоче дізнатися про своє майбутнє не залежно від того, в якій країни проживає.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - Cerkovniy-kalendar-maliy1-1440x960-1.jpg

Миколай

Не слід забувати і про таке чудове свято як Миколійка, яке слід відзначати саме 6 грудня. Ця особа є улюбленою у малечі, так як дарує всім тим, хто був слухняним на протязі року , чудові подарунки. За традицією велика кількість аніматорів перевдягається у святкове вбрання і ходить вулицями міст Польщі, роздаючи дітлахам солодощі. Нікого не полишає думка про те, що в майбутньому все буд чудово та радісно.

В Польщі існує велика кількість свят, які об’єднує тепло та взаєморозуміння між людьми. Якщо провести порівняння, то можна відзначити, що країна посідає третє місце серед інших держав в Європі. Колориту завжди вистачає, бо без цього буде сумно та нецікаво. Варто, в першу чергу, робити все для того, щоб польські релігійні свята в 2022 році залишалися шанованими та цікавими, чудовими і незабутніми.

Читайте також:  Світові ювілейні дати в 2020 році

Слід зазначити, що поляки досить віруючі. Від народження і далі по життю вони постійно стикаються з релігійними моментами. Варто згадати велику кількість обрядів, котрі проходить католик починаючи з початку життя і закінчуючи смертю. Слід згадати про хрещення. Слідом за ним йде Причастя і Сповідь.

Варто нагадати і про релігійний екзамен. Його потрібно буде здавати в костелі якщо молода пара хоче поєднати свої серця назавжди.

Коли поляк віруючий, то в нього відразу ж з’являються певні обов’язки. По-перше, мова йде про ходіння до костелу, по-друге, моління кожного дня по два рази.

Цікаве те, що Польщу можна назвати єдиною країною, в якій відразу поєднується велика кількість різних подій, обрядів та традицій. В зв’язку з цим слід звертати увагу на всі свята, особливо релігійного підтексту. В цьому випадку зможе допомогти лише польський церковний календар на 2022 рік, котрий обов’язково повинен бути під рукою.чудове свято як Миколійка

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.