Меню

Зарплата ДСНС у 2018 році в Україні

Зі зміною влади в країні почали відбуватись докорінні зміни: різноманітні зміни та реформи, доповнення до радянських документів або їх повне скасування. Так чи інакше, кожен крок влади суттєво впливає на життя українців. Останніми гарними новинами стали: підвищення прожиткового мінімуму та пенсій, а також мінімальних заробітних плат. Проте підвищення соціальних стандартів відбуваються непропорційно, тому слід визначити, яка саме очікується зарплата ДСНС у 2018 році в Україні.

Повна реформа Державної служби надзвичайних ситуацій виконуватиметься протягом трьох років: з 2016 по 2019. На початку планування такої реформи відбувся розгляд законопроекту, яким передбачається повне скасування державної служби, проте кожен громадянин розуміє, що повної відмови від інспекцій не відбудеться. Ключовою причиною такого рішення є надто високий рівень корумпованості. Високопосадовцями пройдений довгий шлях щодо знищення корупції у службі НС.Повна реформа Державної служби надзвичайних ситуацій

Про що сповіщають нововведення в Законі

Оскільки діяльність проекту розписана аж на три роки, можна очікувати докорінних змін у цій сфері. Політики наголошують, що реформи допоможуть наблизити стандарти служби до європейського рівня. Загалом зміни мають наступний вигляд:

 • протягом всього періоду планується модернізація та часткове оновлення застарілого автопарку та пристроїв (особливо стосується першого року реформації);
 • протягом другого року відбулось масове скорочення працівників та поглиблені перевірки інспекцій та відділків;
 • на третьому році існування законопроекту будуть відібрані найкращі кандидати на посади. Перевага надаватиметься молодому поколінню, адже паралельно з реформою ДСНС проводиться реформа військових кафедр у вищих навчальних закладах.

Розмір заробітної плати працівників ДСНС у 2018 році в Україні складатиме понад три прожиткових мінімуми. Це означає, що виплати держслужбовцям цивільного захисту зростуть майже у 1.5 рази. Слід зауважити, що мінімальна заробітна плата робітника служби з надзвичайних ситуацій складає 5 тисяч гривень.працівники ДСНС у 2018 році в Україні

Читайте також:  Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців в Україні

Принципово нові погляди на створення служби

Нововведенням у законі стало формування рятувальних бригад із добровольців. Така практика вже давно успішно зарекомендувала себе в Європі та світі, а відтепер поширюватиметься Україною. Кількість бригад та службовців визначатиметься для кожного міста індивідуально: на основі досліджень та розрахунків спеціалістів визначатиметься необхідна кількість робітників у залежності від пожежонебезпечності окремих районів. Такий крок дозволить раціонально розподілити службовців та техніку, а також збільшувати розмір заробітної плати в залежності від місця перебування та класу ризику.

Підвищення зарплати ДСНС в Україні 2018 забезпечить зменшення проявів корупції. Також службовцям більше непотрібно марнувати час на інспекції закладів – усі види бізнесу відтепер мають самостійно страхувати своє майно на випадок пожежі. Такий крок дозволить інспекторам з пожежної безпеки проводити більше часу за моніторингами та дослідженнями ситуацій в країні.

Оптимізацією роботи інспекцій також займатимуться члени НАТО. Серед основних положень є наступні:

 • формування добровольчих бригад. Особлива увага виділяється сільським місцевостям. Бригади отримають необхідну техніку, та в найкоротший термін (максимум 20 хвилин) прибуватимуть до місця призначення. Основної заробітної плати для таких бригад не передбачається;
 • перерозподіл чисельності службовців відповідно до адміністративних районів.

НАТО обіцяє співпрацювати та забезпечувати допомогу у реформуванні Служби Надзвичайних Ситуацій.

Читайте також:  Начисление зарплаты 2022 год

ДСНС 2018: хто має право влаштуватись на службу, а кого очікуватиме скорочення

Масове скорочення працівників ДСНС в 2018 році в Україні не передбачається. За останніми даними, нестача спеціалістів по всій території України складає близько 22%. Такі цифри є невтішними, адже від рятувальників залежать безпека та життя кожного українця. Нестачу кадрів планується доповнити добровольчими батальйонами. Основними вимогами до кандидатів-добровольців є:

 • трудовий вік (від 18 до 60 років);
 • відсутність медичних протипоказань;
 • достатня фізична підготовка;
 • відсутність судимостей.

Перевага надаватиметься громадянам, які проходили військову службу або підготовку. До рядів Державної Служби Надзвичайних Ситуацій приймаються також особи жіночої статі віком від 18 до 50 років.

Важливо! Люди з обмеженими можливостями також мають шанс потрапити до рятувальної служби, але на посади адміністраторів чи диспетчерів.

Після оголошення набору кожному охочому слід звернутись із заявою та анкетою за місцем проживання. Після відбору нові рятувальники пройдуть курс спеціальної підготовки, а невдовзі стануть до захисту населення рідної країни.ДСНС 2018

Підвищення соціальних стандартів службовців 2018

Окрім обіцяного підвищення соціального стандарту рятувальників, слід очікувати на різноманітні надбавки у вигляді індексацій та премій. Індексація зарплати працівників державної служби з надзвичайних ситуацій в Україні відбуватиметься пропорційно індексу інфляції. Не слід очікувати великих виплат шляхом індексування, адже перерахунок відбувається лише на суму мінімальної заробітної плати. Це означає, що працівники, які отримують виплату у розмірі 4 тисяч гривень та 6 тисяч гривень отримають однакову індексацію (за умови, коли мінімальна зарплата складає 3200 грн).

Яких змін зазнає служба НС після реформації

Весь проект реформи повинен забезпечити наступне:

 • зміну особового складу молодим поколінням та добровольцями;
 • зменшення корумпованості шляхом збільшення зарплат та залучення страхових організацій до співпраці;
 • оновлення автопарку та необхідного обладнання;
 • швидке реагування бригад, яке забезпечиться правильною локалізацією підрозділів по всій території країни.Яких змін зазнає служба НС

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.