Меню

Розмір зоробітної плати працівників апарату суду в 2018 році в Україні

На жаль, фінансовий стан держави й досі не покращується, фінансова криза розгулює на теренах України. Проте влада держави, замість того щоб намагатися підняти загальний рівень життя проводить індексування заробітних плат деяким структурам. Винятком не став і апарат суду. Тож нумо погляньмо якою скоро буде зарплата працівників апарату суду у 2018 році в Україні.

Не так давно було розглянуто і згодом проголосовано один законопроект, який вносить певні зміни до апарату суду. Тобто, можна казати, що була зроблена ще одна реформа апарату суду.

Петро Порошенко вже давно наголошував, що реформа буде проведена, однак якихось підтверджень його словам ніхто дати не міг. Це, мабуть, пояснюється тим, що за умов нинішньої економічної кризи проводити якість глобальні зміни, які неодмінно будуть становити додатковий тиск на фінансовий стан країни, не є досить доцільним.якою буде зарплата працівників апарату суду

Законопроект приніс також зміни й до системи судів. Тепер залишилось всього лише три рівні:

  • місцевий суд – суд першої інстанції, що розглядає певні справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності. Місцевий суд наразі являється найменшою ланкою в судовій системі, а тому і основною. Такий висновок, перш за все, випливає з того, що такі суди займаються всіма кримінальними, цивільними, господарськими та адміністративними справами;
  • апеляційний суд – орган судової системи певної держави, який виконує ряд важливих функцій. Суди апеляційної інстанції мають право перевіряти на підставі скарг законність і обґрунтованість рішень та вироків, що були раніше винесені судом;
  • касація Верховного суду – це найвищий судовий орган держави. Він не тільки перевіряє законність і обґрунтованість вироків інших судів, що пройшли апеляційну стадію, тобто стали чинними, а ще й здійснює правосуддя та забезпечує єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом.

Раніше, ще при минулій владі, було створено ряд вищих судів, що мали певну спеціалізацію. Наразі вони були скасовані, але декілька все ж залишилось. Виходячи з цього, задля захисту інтелектуальної власності народу від корупції було започатковано декілька нових спеціалізованих підрозділів.

Читайте також:  Повышение зарплаты ГСЧС в 2022 году в Украине

Наразі посада судді в Україні виглядає буде привабливо. Велика кількість людей, що займають посаду судді в інших країнах бажають при першій же можливості перебратися в Україну. Їх досить сильно приваблює розмір заробітної плати працівників апарату суду в 2018 році в Україні. Річ в тім, що зарплати у польських, чеських та латвійських суддів на порядок менші, аніж у наших українських представників судового апарату.

Завдяки реформам та законопроектам судді в Україні дуже скоро почнуть отримувати заробітну плату набагато більшу, аніж деякі депутати. Таким чином, вже можна приблизно уявити майбутні зарплати. Суддя місцевого суду буде отримати аж 22 тисячі гривень на місяць. Суддя апеляційного суду був удостоєний приблизно 25 тисяч, а суддя найвищого судового органу держави буде отримувати понад 100 тисяч гривень щомісяця.

Реформи та нововведення не обійдуть також і помічників суддів. Їх заробітна плата зросте та буде дорівнювати приблизно 15 тисячам, що ще не так давно було зарплатою місцевого судді. Звісно, це без урахування надбавок. При врахуванні всіх можливих набавок та додаткових, заохочувальних виплат, заробітна плата судді може збільшуватися майже в 2 рази. Коефіцієнт індексації, згідно з прогнозами, становитиме від 1,1 до 1,4.карикатура

Підвищення зарплати апарату суду в Україні 2018 не всім до вподоби. Влада, а саме низка депутатів, не дуже задоволені подібними змінами й не через додаткове навантаження на фінансовий стан країни. Депутати перш за все невдоволені саме співвідношенням оплати праці. Згідно з їхніми словами, працівники суду не виконують дуже тяжкої роботи, але їх заробітні плати в велику кількість разів перевищують середні зарплати, що є досить обурюючим фактором.

Читайте також:  Повышение зарплаты депутата Верховной Рады в 2021 году в Украине

Але не такі вже й яскраві перспективи для наших суддів. Завдяки реформам і певним змінам в чинному законодавстві країни було зроблено так, що тепер почесну посаду судді може займати не тільки українець, а ще й іноземний спеціаліст з відповідним рівнем кваліфікації. Це неодмінно призведе до скорочення працівників апарату суду в 2018 році в Україні. Судді буде не так вже й легко утримати своє місце, бо це ще не всі нововведення.

Підвищення заробітних плат апарату суду призвело до зміни та появи нових вимог до суддів. Ці вимоги стали більш жорсткими. Згідно зі змінами, займати посаду судді можна тільки якщо вам виповнилося 30 років, а не 25, як було раніше. Терміни роботи на посаді залишилися без змін, і дорівнюють 35 рокам. Відповідно до зміни мінімального віку для праці, змінився і максимальний вік і тепер він дорівнює 65 рокам. Звісно треба сказати і про те, що не дозволяється отримувати таку роботу без наявності диплому юридичної академії та без достатнього досвіду роботи в правовій області.працівники суду

Також не один раз наголошувалось, що планується не тільки загальне збільшення зарплат співробітників апарату суду. Це буде лише початковий крок. Згодом планується збільшити і їх мінімальні зарплати до відмітки в 7 тисяч гривень.

Роблячи висновки, можна звернутися до проекту бюджету та порівняти зростання зарплат працівників різних сфер. Можна зробити висновок, що одні з найбільших темпів зростання отримали грошові забезпечення працівників Верховного суду. Також трохи менше ніж у два рази зросли оплати праці працівників Конституційного суду. Значно збільшились й виплати співробітникам судової адміністрації.

Задля повноти картини також можна провести порівняння росту заробітних плат суддів з ростом заробітних плат, наприклад, вчителів. За офіційними даними, зарплати вчителів скоріше за все зростатимуть лише тричі, при чому кожного разу приблизно лише на 5%. А тому індексація зарплати працівників апарату суду в Україні виглядає на цьому фоні більш солідно.Феміда і ваги

One Response
  1. Олександр 30 ноября, 2017 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.