Меню

Розмір заробітної плати прокурорів в 2018 році в Україні

Правова система потребує докорінних змін. Саме прокурор представляє сторону обвинувача у суді. Також в його обов’язки входить збір і надання доказів проти обвинуваченого. Дуже багато залежить від державного обвинувача, тому питання про гідну оплату праці даної категорії держслужбовців повинен цікавити не тільки самих працівників прокуратури. Як держава, так і обвинувачі зацікавлені у відповідальності і чесності свого представника. Це в деякій мірі можна досягти підвищенням оплати праці. Зарплати прокурорів у 2018 році в Україні – дуже важлива частина реформи і підбору штату Генпрокуратури.Зарплати прокурорів у 2018 році в Україні

Реформи і реформатори

Секварідзе – один з реформаторів системи – передбачає, що зарплата прокурорів повинна досягти позначки 2500 доларів. Правда, на даному етапі можливо підвищити тільки до 15 тисяч гривень.

Країна пронизана корупційними схемами, їх не так просто ліквідувати. Усуваючи одну гілку, починає розвиватися інша. Потрібна глибока чистка, в якій певним чином і повинна допомогти гідна оплата праці прокурорам. Низька платня, при нинішній економічній ситуації в країні, «змушує» представників даної професії брати хабарі і подяки.

В Україні досить непроста судова система, учасником якої є прокурор. Щоб бути впевненими в законності і чесності дій держслужбовців, потрібно забезпечити їм гідну зарплату. Іноді її не тільки не вистачає на нормальне існування, але і принижує своїми розмірами. За виконану роботу прокурор не може отримувати мало. Більшість чиновників з цим погоджуються, але «віз і нині там».

Варто відзначити, що розмір заробітної плати прокурорів в 2018 році в Україні складатиме не менше 15 000 грн. Юрій Луценко зазначає, що допоки закриватимуться очі на нерозкриті справи і прикриватися несплата податків, то очікувати підвищення не слід. Але при 100% віддачі кожного працівника прокуратури, можливе підвищення зарплати на 20 – 40%. Це не межа і незабаром, на це сподіваються багато жителів країни, прокурори будуть отримувати більше, а судова система повністю викорінить корупційні схеми.В Україні досить непроста судова система

Читайте також:  Яким буде підвищення зарплати моряка у 2021 році в Україні?

Для чого потрібно підвищення?

На цю посаду не беруть кого попало. Тому зарплата прокурора не може бути низькою. Сюди потрапляють люди з юридичною освітою і певним досвідом. Також, згідно з останніми вимогами, всі пройшли спеціальне тестування, яке відсіяло частину тих, хто з ним не впорався. Багатьох перевели на менш значимі посади.

Для чого зменшують премії, і збільшують оклад? Є думка, яка має певні докази і факти, що рядові прокурори зобов’язані були платити «мзду» начальству. Через це їм доводилося брати хабарі і впливати на винесення завідомо невірного вироку. Начальство могло преміювати своїх улюбленців і слухняних підлеглих. А ті, хто намагався йти проти системи, часто змушений був «сидіти на голий оклад». Тепер же буде все навпаки. 80% від доходу становитиме оклад.

Також строго регулюється законом розмір премій, адже в різних за значимістю прокуратурах, можна було отримати різні премії. Так прокуратура державного рівня могла призначати премії до 70%, в той час як обласна не могла перевищити 40%.

Додаткові компенсації

Підвищення зарплати прокурорам в Україні 2018 року – це ще не всі радісні новини від уряду. Щоб допомогти кожному державному обвинувачу стати ще чеснішим, планується щомісячне підвищення компенсації на оренду житла. Вона складе приблизно 4 тис гривень.

Читайте також:  Яким буде підвищення зарплати працівників апарату суду у 2022 році?

Якщо вже населення платить податки, то воно повинно знати куди вони йдуть. У 2018 році планується:

  • встановлення прозорої системи оплати праці прокурорів;
  • зменшення впливу керівників на роботу прокурорів;
  • збільшення зарплат працівникам прокуратури з подальшим підвищенням в результаті зменшення кількості держслужбовців цієї категорії;
  • стимул для молодих фахівців йти працювати в прокуратуру, адже тільки з новими, молодими і енергійними співробітниками можна побудувати нову систему.

Все це повинно допомогти в досягнення спільної мети населення, держави і прокурорів. Кожен повинен отримати своє.досягнення спільної мети населення, держави і прокурорів

Скороченню бути!

Скорочення прокурорів в 2018 році в Україні неминуче, за це проголосували 228 депутатів на засіданні парламенту. Стали жорсткішими правила прийому, введена система тестування всіх бажаючих. Очікується, що кількість працівників прокуратури скоротиться до 10 тис осіб. Простіше кажучи, практично кожного другого чекає скорочення. Всі, хто хоче залишитися на посаді, повинен постійно вдосконалювати свої знання та виконувати свою роботу якісно. Натомість на це вони отримують гідну оплату праці і мінімальний тиск з боку їх начальства.

Всі прокурори будуть призначатися прозоро, через відкриті конкурси. У роботу будуть допускатися найдостойніші кандидатури. Таким чином, підвищення зарплат держслужбовцям даної категорії не вдарить по кишені населенню України, але значно поліпшить якість їх роботи.

Також прийнято рішення про те, як повинен проходити вибір антикорупційного прокурора. У складі виборчої комісії буде 11 осіб, 7-ро з них повинні бути обрані Верховною Радою України, інших чотирьох – рада прокурорів.

Закон про реформи був прийнятий ще в 2014 році, набрав чинності в квітні 2015 року. Але «паровоз реформ» застряг на одній з проміжних станцій і не зміг дійти до пункту призначення. Передбачається, що це все-таки відбудеться в 2018 році і система запрацює по-новому.Скорочення прокурорів в 2018 році в Україні неминуче

Індексація в 2018 році

З останніх новин видно, що індексація зарплати прокурорів в Україні відбудеться в повному обсязі, що не може не радувати державних обвинувачів. З кожним роком витрати на фінансування цієї сфери постійно збільшуються. Планується збільшення окладу і зменшення премій.

Читайте також:  Чи піднімуть зарплату військовослужбовцям у 2022 році

Серед тих, хто згоден з підвищенням зарплат прокурорських працівників, є і такі, які просто не розуміють: чому більшість має отримувати мізерну зарплату, в порівнянні з прокурорами. Мало того, їм ще будуть нараховувати індексацію. Не варто забувати і про те, що в свідомості багатьох людей ще тримається в пам’яті образ прокурора, як якогось монстра, яким він був в пострадянський час. Чи не виконує своїх обов’язків, продажний чиновник. Але, потрібно позбавлятися від стереотипів.індексація зарплати прокурорів в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.