Меню

Зарплата помічників судді у 2021 році в Україні

Ухвалювати рішення та виносити вироки дуже непросте завдання. Важливо не зробити помилку та не згубити чиєсь життя своїм рішенням. Саме тому робота суддів вважається важкою, яка потребує великого обсягу знань. При розгляді справ та підготовки до суду суддя покладається не тільки на себе, а ще і свого помічника. Ця посада не менш важлива і щоб це відзначити зарплата помічників судді у 2021 році в Україні буде збільшено.

Зарплата помічників судді у 2021 році в Україні

Функції та задачі помічника судді

Помічник судді є працівником апарату суду. Він призначається на посаду за письмовим поданням разом зі своїм безпосереднім керівником. При цьому безпосереднім керівником є суддя. Для того щоб бути призначеним на посаду його помічника конкурсний відбір не проводиться. Для того, щоб претендувати на посаду необхідно мати юридичну освіту, вільно володіти українською мовою та буду громадянином України.

Після закінчення терміну служби судді, його помічник, не пізніше, ніж через два місяці, повинен покинути займану посаду. При цьому він може залишатися працювати в суді, але вже на іншій посаді. Ця посада не повинна бути пов’язаною з державною службою. Колишній помічник судді може бути переведений на посаду діловода, секретаря або спеціаліста.

Всі обов’язки помічника судді прописані в посадовій інструкції, яка розробляється головою суду і узгоджується з суддями. Основними обов’язками є:

  • підбір нормативно-правових документів, необхідних для розгляду справи;
  • підготовка проектів судових актів; узгодження і підписання підготовленої постанови у всіх членів судової колегії;
  • робота з документами, підготовка інформації та матеріалів на доповіді та виступи керівника;
  • підготовка матеріалів до судового засідання;

Це лише частина обов’язків, які передбачені посадовою інструкцією. Виходячи з цього мається на увазі, що розмір заробітної плати помічника судді в 2021 році в Україні повинен бути на гідному рівні. Але який стан насправді з грошовою винагородою помічників?

Читайте також:  Зарплата працівників АТБ у 2020 році в Україні

Очікуване підвищення чи обман

Багато хто думає, що заробітна плата помічника судді напряму залежить від окладу його керівника. Насправді це не відповідає дійсності. Українці можуть спостерігати, як щорічно приймають закони, які регламентують підвищення окладів суддів різного рівня. Так, починаючи з 2018 року, рівень оплати труда суддів щорічно зростав. Так само зростали доплати та пільги. Основним мотивом підвищення зарплати було запобігання корупції у суді.

Зараз настав 2021 рік і він не став виключення у намірах уряду підвищити грошові виплати суддям, а також їх помічникам. Якщо районі судді можуть розраховувати на оклади більше як 60 тисяч гривень, а міські судді — понад 100 тисяч гривень, то заробітна плати помічників виглядає куди скромнішою.

Згідно з останніх новин про підвищення зарплати помічників судді в Україні вони можуть розраховувати на наступне:

  • посадовий оклад, призначений згідно з діючим законодавства;
  • заохочення, яке дорівнює 100% посадового окладу, за якісне виконання посадових обов’язків;
  • надбавка в залежності від місця виконання обов’язків, яка може становити від 90 до 120% від посадового окладу;
  • доплата за кількість років у судочинстві та важливість виконуваних доручень — до 30%;
  • доплата за чин службовця – 1700 гривень (з кожним підвищенням чину сума доплати зростає).
Зарплата помічників судді у 2021 році

Після легких підрахунків можна отримати приблизну максимальну суму, яку нараховують помічнику судді, за його роботу. Ця сума буде складати приблизно 20 тисяч гривень з урахуванням усіх податків. У разі якщо вислуга років складає більше ніж 15 років, то до нарахувань можна ще додати 4 тисячі гривень.

Читайте також:  Зарплата військовим у 2020 році в Україні

Звичайно, у порівнянні з заробітною платою суддів, зарплата їх помічників виглядає значно скромнішою, але у порівнянні з вчителями або медсестрами є дуже пристойною. Більш того, якщо буде індексація зарплати помічника судді в Україні, то вони можуть розраховувати на її ріст, як і усі інші працюючи громадяни України.

Умови оплати в умовах карантину

Зараз, коли країна живе в умовах карантину, а судові засідання проходять в онлайн режимі, або у залі засідання з суворими обмеженнями, виникло питання, щодо доцільності таких зарплат суддям та їх помічникам. Вся справа в тому, що кількість судових засідань значно скоротилась, а відповідно і зменшилось навантаження на помічників суддів.

Президент України Володимир Зеленский анонсував законопроєкт, згідно з яким він пропонує зменшити зарплату суддям на період карантину. Він вважає, що її максимальний розмір повинен становити не більше 47 тисяч гривень. Що стосується грошового забезпечення помічників судді, то тут поки немає чіткої картини. Але, якщо проводити паралелі між зарплатою судді та помічника, то їм можуть скасувати доплати за виконання особливо важливих завдань та доплату за місце роботи.

Навіть ще до подання законопроєкту на обговорення серед працівників суду прокотилася хвиля невдоволення. Навіть у Верховному Суді рішення скоротити заробітну плату назвали неможливим та тим, яке їде у розріз з усіма принципами. Який буде результат — покаже час.

Також є ще одне цікаве питання. Воно стосується кількості помічників суддів та чи буде скорочення помічників судді у 2021 році в Україні. Як пишуть видання з посиланням на деяких представників влади, то зараз катастрофічно не вистачає кваліфікованих кадрів. Основною причиною цього вважають низьку заробітну плату працівників та відсутність пільг. Саме тому молоді люди більш охоче працевлаштовуються в приватних організаціях. Якщо держава не хоче, щоб суди ставали дедалі непрофесійними, то треба починати підвищувати заробітну плату не з суддів, а з їх помічників.

Читайте також:  Розмір заробітної плати моряків в 2020 році в Україні

На думку урядовців саме фінансове питання є вирішальним у привабленні студентів з юридичною освітою до роботи у судах. Звичайні люди не погоджуються з цією точкою зору. На їх думку у кожній сфері мають працювати професіонали, а їх труд має гідно оплачуватися. І це стосується усіх, починаючи з двірника або водія трамвая, а не тільки суддів, депутатів, міністрів та їх помічників.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.