Меню

Знаменні та пам’ятні дати в 2021 році в Україні

2021

Ще у школі діткам розповідають про те, що існують різні особливі дати, святкування та події. Зазвичай вони приурочені до тих подій, які мали неабияке значення для міста, країни чи усього світу. Вони знаменують народження відомих поетів, перемоги у великих битвах, боротьбу проти хвороб чи якихось жахіть, тощо. З плином часу ці події мали значний плив на розвиток культури, літератури, мов, кінематографу, науки. Знаменні чи пам’ятні події могли відбуватися в будь-якому куточку Землі, але нині про них відомо усьому світу. Такі особливі дні містить у собі календар знаменних і пам’ятних дат України на 2021 рік.

2021 рік не відрізняється від минулих років, а тому він буде сповнений різними важливими святкуваннями та пам’ятними подіями. Будуть ювілеї великих та відомих на весь світ пісенників, поетів, важливі соціальні святкування, річниці битв та війн, тощо. Кожна подія має свою унікальну історію та особливе значення.Знаменні та пам’ятні дати в 2019 році в Україні

Особливі дати для письменників та композиторів

Календар ювілейних та знаменних дат 2021 року в Україні на навчальний рік для школи чи звичайна його версія підказують, що в цьому році є купа важливих ювілеїв. Усі особливі дати важко перерахувати, бо їх чимало, але от деякі з них:

 1. 19 січня увесь світ святкуватиме 210 років з моменту появи на світ Едгара Алана По – славетного та талановитого американського письменника, романи якого читаються й досі. Едгар По не обмежував себе у творчих напрямках та сміливо обрав новелу як основну форму своєї творчості. Саме він сформував відоме нині поняття детектива. Також творив у жанрі психологічної прози та став основоположником цього жанру.
 2. 1 квітня виповниться 210 років з дня народження Миколи Васильовича Гоголя. Його твори давно стали класичними та вивчаються у школах. Гоголь також відомий як публіцист та критик.
 3. Також 6 квітня святкуватиметься ювілей відомого на увесь світ диригента Андре Превіна. Ця людина народилася у 1929 році та за час свого життя стала широко відомою. Андре – це справжній майстер своєї справи. Це підтверджують численні премії «Оскар», які диригент отримував за створення найкращих композицій. Ця людина вже давно увійшла в історію музики.
 4. А от 21 липня цілих 120 років тому народився славетний Ернест Хемінгуей. Це видатний американський письменник, справжній віртуоз слова. Він навіть був лауреатом Нобелівської премії в області літератури. Створив численні романи, які наразі не тільки читаються по усьому світу, а й навіть вивчаються у школах. Своїми творами Ернест сильно вплинув на розвиток літератури двадцятого сторіччя. Ернест Хемінгуей
 5. А от 9 вересня – особлива дата саме для українців, бо в цей день 250 років тому народився Іван Петрович Котляревський. Саме ця людина стала основоположником нового етапу розвитку української літератури.
 6. 7 березня – ювілейна дата для Генрі Парселла. Ця людина була незрівнянним віртуозом органу, також він неперевершено грав на клавесині. Святкуватиметься 360 років з дня його народження. Саме цей представник доби бароко мав величезний вплив на розвиток музики. Але це ще далеко не усі ювілейні, знаменні і пам’ятні дати 2021 року.
 7. Представники сфери музики 29 квітня святкуватимуть 120 років з дня появи на світ Дюка Еллінгтона. Ця людина свого часу керувала цілим оркестром та зробила неабиякий вклад у розвиток джазу та свінгу. Дюк вважається провідною постаттю для цих двох жанрів у двадцятому столітті.
 8. 14 листопада – 300 років з дня появи на світ Леопольда Моцарта. Саме його син став відомий на увесь світ та створив неперевершені композиції. Відомо, що батько мав величезний вплив на творчий шлях сина та допоміг йому досягти висот.
 9. Також 3 лютого святкуватиметься 210 років з дня народження Фелікса Мендельсона. Відомий композитор-романтик, який зробив суттєвий вклад у музику. Написаний ним марш й досі лунає на більшості церемоній одруження.

Це лише деякі з дат. Повний перелік таких ювілеїв можна відшукати у спеціальному календарі, який можна купити в крамницях, відшукати в друкованих виданнях чи в мережі Інтернет.

Знаменні та пам’ятні події

Існують пам’ятні та знаменні дати для бібліотек, різних професій, народів, тощо. Але найбільшу увагу привертають ті події, які мають міжнародне значення. Їх також чимало, а тому для прикладу можна виділити лише декілька дат.

 • Одна з перших дат, яку можна зустріти у календарі – 27 січня. Саме в цей день уся планета згадує тих людей, які стали жертвами Голокосту та ненависть фашистів до інших рас. Проблема расизму й нині є дуже поширеною, але вона не повинна призводити до геноциду та поодиноких вбивств представників національних меншин.
 • 22 лютого було встановлено днем піклування про людей, які постраждали внаслідок злочинів. Нерідко психічний стан таких людей знаходиться на грані, а тому вони потребують довгої реабілітації. Саме реабілітація допомагає таким жертвам злочинних діянь жити як раніше. Цей день має особливе значення, адже жертвою злочину може стати кожен та захиститися від цього дуже важко.
 • 26 квітня – це одна з багатьох пам’ятних дат. Саме в цей день багато років тому сталася страшна Чорнобильська катастрофа. Внаслідок аварії на ЧАЕС були страшенні викиди радіоактивних речових в атмосферу. Ці речовини рознеслися вітром не тільки по Європі, а й навіть до берегів США. Внаслідок цього було дуже багато постраждалих.26 квітня – це одна з багатьох пам’ятних дат
 • Далі варто виділити 19 травня – міжнародний день пам’яті людей, які померли від СНІДу. Взагалі це святкування було створено для того, щоб привернути увагу соціуму до нагальних проблем людей, які хворі на СНІД. Тим паче, що нерідко хворі страждають внаслідок гонінь та знущання з боку інших людей. Але на цьому знаменні та пам’ятні дати в 2021 році в Україні не завершуються.
 • Важлива дата, яка нагадує про важливість піклування про братів наших молодших – 17 серпня. Це день безпритульних тварин. Взагалі дуже часто можна спостерігати, коли хтось бере собі хатню тваринку, а коли награється, то просто викидає її на двір. Так робити не можна, адже тварини не завжди можуть прогодувати себе та іноді їм буває дуже важко вижити. А тому варто дбати про безпритульних тварин та не бути байдужим до їх проблем, адже тварини так схожі на людей.
 • Інша дата, яка є пам’ятною та нагадує про страшні події – 2 вересня. Саме в цей день офіційно завершилася Друга світова війна, яка забрала життя незліченної кількості людей. Історики та дослідники й досі не можуть підрахувати точну кількість загиблих. Це була дійсно страшна трагедія.
 • А 17 листопада нагадує про важливість пральної поведінки на дорогах. Це день пам’яті людей, які померли через аварії на дорогах. Сьогодні необережність на дорогах стала нагальною проблемою для усього людства. Статистика показує, що майже кожного дня через аварійні ситуації гине десь 3000 людей. А в десять разів більша кількість людей травмується. Ось чому кожному слід чітко дотримуватися ПДР та бути максимально обережним.

Звісно, це не всі святкові, пам’ятні та ювілейні дати 2021 року. Це лише низка святкувань, а насправді їх набагато більше. Кожен, хто бажає дізнатися більше про ці особливі дати, може легко відшукати перелік усіх святкувань у відповідному календарі.про важливість пральної поведінки на дорогах

Читайте також:  Где купить крем для лица Бепантен в интернете в Украине

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.