Меню

Навчальний календар на 2020-2021 рік в Україні

Навчальний рік – це черговий період відвідування школи дитиною задля отримання нових знань, що можуть знадобитися в майбутньому. Але неможливо увесь час забивати голову новою інформацією, адже це все супроводжується стресом, перевтомою та іншими негативними наслідками. Дуже важливим є відпочинок – канікули. Щоб батьки та самі діти змогли вдало спланувати майбутню відпустку, а також освітній період, вони використовують навчальний календар на 2020-2021 навчальний рік в Україні, який підкаже, коли саме будуть канікули, вихідні та робочі дні.Навчальний рік – це черговий період відвідування школи

Підстава для створення календаря

Освітній період не може тривати безперервно. Науковці давно довели те, що невеличкі перерви є важливими для кращого засвоєння інформації дитиною. А тому була створена система, в якій відбувається чергування активності та невеличкого відпочинку у вигляді канікул. Канікули можуть тривати тиждень, два або цілих три місяці. В цей час діти звільняються від відвідування навчальних закладів та виконання домашнього завдання. Існують є додаткові канікули, також карантин може змушувати дітлахів залишатися вдома. Усі періоди навчання та канікули в школах вказуються у спеціальному навчальному календарі.

Насправді канікули дозволяють відпочити не тальки школярам, а ще й учителям. Окрім того, в цей період учителі та адміністрація школи працюють над складанням освітнього плану на наступну чверть.

Хто створює освітній графік?

Освітній графік та рекомендації розробляються Міністерством освіти та науки України. Коли Міносвіти публікує усю необхідну інформацію, школи можуть скористатися уже створеним планом або просто взяти його за основу. В такому випадку навчальні заклади роблять невеличкі відхилення від графіка, оскільки остаточне рішення з приводу визначення дати канікул залишається за адміністрацією школи. Такі засади прописані в законодавстві. Розклад та рекомендації публікуються приблизно за півроку до початку чергового навчального року. Це дає достатньо часу на ознайомлення на внесення змін до плану. А батьки за допомогою цього освітнього плану можуть спланувати свою відпустку.розробляються Міністерством освіти та науки України

Осінній відпочинок

Дуже й дуже довгоочікуваним є саме осінні канікули, адже після затяжного літнього відпочинку дітлахам буває тяжко звикнути до навчального процесу та плідно працювати. Це такий собі перехідний період, який дозволить впоратися з серйозним стресом. Осінні канікули в 2020-2021 навчальному році розпочинаються 30 жовтня, а закінчуються 6 листопада. В цей час може проводитися багато виставок, можна сходити в театр або кіно.

Читайте також:  Календар фарбування волосся в червні 2022 року

Коли школярі будуть відпочивати взимку?

Протягом 2020-2021 навчального року можна вивчити чимало нового, але ще більше можна стомитися від буденних проблем та складнощів. Оскільки у другому семестрі чимало вихідних днів, іноді саме перший семестр видається біль насиченим. А тому після його закінчення потрібен гарний відпочинок. В результаті дітлахи мають змогу забути про набридливе навчання та домашнє завдання аж на два тижні. Відпочинок розпочнеться 25 грудня та триватиме до 9 січня. Але варто пам’ятати, що в деяких школах ці дати можуть змінюватися відповідно до побажань керівництва навчального закладу. Під час цих канікул також відзначатиметься Новий рік та Різдво – одні з найулюбленіших свят дітей. Загалом буде одна величезна нагода влаштувати собі довгий та приємний відпочинок, аби нарешті відволіктися від проблем та здобування знань.

Коли будуть канікули восени?

Наступний період відпочинку від навчання очікується ближче до середини весни. Це ідеальна нагода, щоб набратися сил перед останньою чвертю та зробити важливий ривок, завдяки якому табель сповниться лише гарними оцінками. Варто знати, що весняні канікули в 2020-2021 навчальному році розпочинатимуться 26 березня, а закінчуватимуться 2 квітня.

Весняний період  являє собою купу нових можливостей. Можна не тільки поїхати в гості до бабусі та дідуся у село чи інше містечко, а й можна навіть ненадовго поїхати за кордон на курорт. Але треба врахувати, що після повернення може розвинутися акліматизація. Це дуже неприємне явище, внаслідок якого людина отримує погіршення самопочуття, збитий режим сну, погіршений імунітет. Але не треба звертати на це уваги, варто прагнути нових вражень та відкриттів.

Що буде влітку?

Літні канікули в 2020 році – це цілих три місяці довгоочікуваного відпочинку. Ось чому літня пора є найулюбленішою серед багатьох школярів. Конкретний початок літніх канікул залежить від типу навчання, іспитів, а також рішення керівництва навчального закладу. Але за рекомендацією Міністерства науки та освіти України, літні канікули повинні розпочинатися 1 червня та закінчуватися 31 серпня. Школярам надається дуже багато часу, щоб вони могли гарненько відпочити та у вересні з новими силами долучитися до освітнього процесу.

Інша форма навчання

У багатьох приватних школах встановлена триместрова форма навчання. Це нова модульна система навчання, яка потроху впроваджується в Україні. Одна з особливостей цієї системи полягає у зміні часу, що відводиться на відпочинок. Загалом, навчальний рік розділяється на три проміжки, що лише збільшує тривалість відпочинку дітей. Але триместрова форма навчання не така популярна, а тому не неї перешли лише деякі приватні навчальні заклади.

Читайте також:  Учебные программы на 2019-2020 учебный год

Ця форма навчання влаштована так, що спочатку діти навчаються протягом п’яти тижнів, а потім вони тиждень відпочивають. Але зимовий відпочинок збігається з тим, який встановлюється у звичайних школах.

Встановлення інших дат

Більшість шкіл дотримуються тих рекомендацій, які публікує Міністерство освіти та науки. Але є й особливі заклади, які беруться складати свій освітній графік з певних причин. Часто доводиться спиратися на думку батьків.  Якщо графік є особливим, то навчальний заклад повинен обов’язково повідомити батьків про це та надати повну їм інформацію з цього приводу.освітній графік

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.