Меню

Антикорупційна програма національної поліції України на 2019 рік

Корупція є суспільно небезпечне явище, яке проявляється в отриманні особистої вигоди, за допомогою використання публічної влади, наданої державою.
Для запобігання подібної ситуації розроблена антікорупційна програма на 2019 рік в Україні.

Практично будь-яка політична система щодня стикається з проявами корупційної діяльності чиновників. Наслідки для  країни завжди негативні.

Корупція від латинського “соrruptio” означає «розкрадання». Це стосується кожного громодянина окремо , які представляють апарат державної влади. Корупція виступає в якості соціальної корозії, яка руйнує державну владу і всі суспільні інститути країни.

При певних умовах корупційні явища можуть призвести до незворотних наслідків, а зокрема до підриву державної влади, її демократичних свобод і основ. В документі, розробленому більш 10 років назад, було зазначено, що «діяння корупційної спрямованості є реальною загрозою безпеці розвитку демократичнихоснов держави, а також негативно впливають на громадське життя громадян».

Антикорупційна програма національної поліції України

Успішна протидія корупції

Можна говорити про існування реальних умов, при створенні яких можливе успішне протистояння проявам корупції на різних рівнях. До них відносяться:

  • Розробка антикорупційного законодавства, а також його застосування органами державної влади на всіх рівнях.
  • Впровадження и контроль антикорупційних методів  кожним громадянином.
  • Виявлення волі політиків.

Важливо розуміти, що типова антикорупційна програма юридичної особи грає в питанні з корупцією важливу роль. Не можна нехтувати жодним з перерахованих вище пунктів, так як тільки комплексними заходами можна перемогти таке антигромадську явище, як корупція.

Як тільки відбувається вихід за межу правових рамок, встановлених на законодавчому рівні, з’являються приклади корупційної дійсності, виникає свавілля і зловживання наданими повноваженнями.

Успішна протидія корупції

Функції антикорупційної діяльності держави

Для усунення корупційних явиш Кабінетом Міністрів України був ухвалений проект Закону «Про антикорупційної стратегії на 2018-2020 роки». Документ отримає життя завдяки розробкам НА з попередження і профілактики розробки і введення корупційних схем. Його основне завдання полягала в розробці багатьох методів, які дозволять поменшити показник рівня корупції в країні, а також посилять просування такого роду ініціатив на вищому рівні.

Читайте також:  У какого банка лучше оформить кредитную карту в 2019 году

Державна антикорупційна програма була підготовлена на базі аналітичних висновків ситуації поборів,та інших явищ в країні, а також результатів раніше розроблених пунктів по боротьбі з протидією корупції. Проект Законодавчого акта, ціль якого є надбання точних результатів, серед яких можна виділити наступні:

  1. Забезпечення на державному рівні оформлення політики в сфері корупції, за допомогою розробки юридичних паперів щодо попередження корупції, її виникнення та протистояння. А також встановлення причин і умов, при яких в суспільстві складеться негативне відношення до корупційних проявів у всіх сферах політики, громадської діяльності.
  2. Впровадження височайшого рівня прозорості, яка повинна проявлятися в усіх сферах життєдіяльності суспільства і функціонування держави, а саме в політичних об’єднаннях, органах держави, громадських організаціях. Встановлення порядку при отриманні внесків, а також введення електронного документообігу при складанні звітності суспільними, громадськими блоками, партіями і організаціями. 
  3. Здійснення антикорупційної методи спрямованості органами виконкому, а також органами місцевого самоврядування, забезпечення простоти їх роботи.
Функції антикорупційної діяльності держави

Доктрини якої включає в себе антікорупційна програма генеральної прокуратури України на 2019 рік. Цей орган влади зобов’язаний систематично проводити контроль і перевірки виконання даного документа, здійснює  покарання при невиконанні пунктів антикорупційної програми:

  1. Завершення ведення реформ в країні в галузі влади суду, а також представників кримінальної юстиції, зниження загального рівня корупційних проявів в діяльності органів, що займаються питаннями судочинства і прокурорів на місцях.
  2. Протидія проявам корупції в процесі управління публічними ресурсами держави і в питаннях приватизації. • Усунення корупційних схем в бізнесі, створення сприятливого клімату для бізнесменів, формування негативного ставлення бізнесу до корупції.
  3. Посилення системи, що займається виявленням і розслідуванням корупційних злочинів, а також будь-якими питаннями, пов’язаними з правопорушеннями корупційного характеру, конфіскації майна та інших грошових переводів, здобутих протиправними діями, в тому числі з-за кордону. Для цього розроблена спеціальна антікорупційна програма национальной полиции України на 2019 рік.  Залучення до відповідальності осіб, зайнятих в корупційних схемах.
  4. Виведення нетерпимого ставлення до будь-якого роду корупційних явищ серед населення, заходи, націлені на посилення довіри жителів країни до державної влади та їх діяльності на поприщі антикорупційної програми, формування позитивного ставлення до викривачам протизаконних схем, а також заманювання представниками влади активної молоді, партій і громадських об’єднань, бізнесменів до здійсненню законних заходів боротьби.

Варто розуміти, що кожна дія спрямована на введення успішних результатів подолання корупції, розроблялася з згідно рекомендацій GRECO – конгломератом розвитих держав, а також рекомендацій, які отримала Україна від країн Антикорупційної мережі країн ОЕСР за підсумками Стамбульського моніторингу.

Читайте також:  Тарифи на газ для населення в Україні в 2020 році

Законопроект був сформований тільки після оцінки аналізу ефективності попередньої антикорупційної стратегії.

При цьому в обов’язковому порядку враховувалися пропозиції зацікавлених органів влади, громадських і політичних організацій, а також провідних національних і міжнародних експертів в області боротьби з корупційними явищами. Особлива увага при формуванні нової доктрини по боротьбі з корупцією приділялася різним аналітичним і соціологічними дослідженнями, а також практику застосування антикорупційного законодавства.

Реалізація антикорупційної політики в Україні

Антикорупційна програма ДСНС розробляється за підсумками результатів, досягнутих попереднім документом, спрямованим на боротьбу з антигромадською явищем. Роботу щодо її складання здійснює національне агентство.

Щорічно державна стратегія з антикорупції повинна переглядатися з урахуванням досягнутих результатів, оцінкою ситуації за корупційною дійсності і рекомендацій парламентських слухань.

На сьогоднішній день вважається, що масштабна корупція – явища слаборозвинених країн. Насправді ж ситуація така, що розвинені країни стикаються з корупційними проявами, як правило, на побутовому рівні, рівень корупційних явищ тут «низової». Але при цьому не варто забувати, що жодна країна світу не застрахована від корупції.

Сьогодні це проблема не окремих держав, а всього світового співтовариства в цілому. І для вирішення цієї проблеми держави повинні розробляти не тільки національні доктрини по боротьбі з корупцією, а й виходити на той рівень, коли буде вестися міжнародна робота з викорінення корупційних явищ.

Реалізація антикорупційної політики в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.