Меню

Безкоштовне навчання в Польщі для українців 2018

Навчання в Польщі 2018 приваблює чимало української молоді. Диплом, отриманий у сусідній країні, надає можливість посісти престижну посаду в багатьох європейських державах, де оплата праці в десятки разів вища ніж в Україні. Освіта в польських вишах іноді коштує дешевше ніж в Київському  національному університеті чи Львівській політехніці, а вступити туди на бюджетне навчання практично нереально через дуже високий конкурс.

Спеціальні проекти надають можливість студентам отримати не тільки диплом бакалавра або магістра, де вчаться відповідно 3 та 2 роки, але й  здобувати освіту за іншим фахом.Навчання в Польщі 2018 приваблює чимало української молоді

Переваги навчання у сусідів

Студентам не важко адоптуватися до умов проживання та навчання у Польщі, адже обидві мови дуже схожі, країни історично пов’язані між собою. Університети з Варшави, Любліна, Лодзі мають тісні зв’язки з європейськими вишами, беруть учать у програмах обміну з іншими закладами.

Суттєвими перевагами здобування освіти в цій державі є:

  • викладання за новими методиками;
  • отримання роботи в різних країнах світу;
  • фінансова привабливість;
  • можливість приймати участь у грантах, конкурсах.

Диплом, який студент отримує в польському виші, має міжнародний зразок. В університетах проводиться багато практичних занять, є можливість вивчати декілька мов.Переваги навчання у сусідів

Варіанти вступу на безкоштовне навчання

В Інтернеті є чимало інформації про престижні навчальні заклади, описується порядок вступу до них. Не кожного українця ВНЗ в сусідньої держави вчитимуть безоплатно. Можливість безкоштовної освіти передбачена для тих, хто здобув «Карту поляка». При вступі на бакалавра  проводиться конкурс серед атестатів. Ті, що бажають потрапити до магістратури, здають вступні іспити.

Підстави для вступу відрізняються в різних закладах. Велике значення мають оцінки в атестаті, результати співбесіди. Конкурс на безкоштовні місця в деяких університетах складає до 70 претендентів на одне місце, котрих на факультет не більше двох. Той хто набере найвищі бали, стане студентом.

Варіантом безкоштовного навчання може стати ректорська стипендія, але аби її отримати треба провчитися рік. Вона не видається грошима, передбачається можливість за освіту сплачувати менше.

Ця стипендія є нагородою за відмінні результати, досягнення у спорті за виш, розмір у кожному закладі не є неоднаковим.

Безкоштовне навчання в Польщі для українців 2018 стане реальністю, якщо вдасться оформити постійне місце проживання в цій держави Тоді можна на рівні з її громадянами брати участь у конкурсі на вступ до вишу.

Гранти, які надаються талановитим дітям від Вишеградського фонду та проекту під назвою Teraz Wroclaw, передбачають звільнення від сплати за навчання студентів першого курсу. Така можливість надається одиницям.Варіанти вступу на безкоштовне навчання

Хто надає пільгові місця

Українська молодь вступає на безкоштовне навчання до Сілезького університет, що розташований у Катовіце. Під час вступної кампанії, що розпочинається ще з весни, проходить конкурс атестатів, проводиться співбесіда, здається екзамен з польської мови. У Виші є факультети з фізики та хімії, соціальних наук, охорони навколишнього середовища, філології, журналістики, телебачення та радіо. Кількість безкоштовних місць перевищує дві сотні.

В Економічному університеті, що розташований в цьому ж місті,передбачена стипендіальна програма на тільки для поляків, але для громадян України та інших держав . Завдяки їй можна зекономити за три роки майже 13 тисяч євро, які повинні йти на оплату навчання. Студентам, що мають високі оцінки, надаються кошти на проживання в гуртожитку.

Читайте також:  Тема першого уроку в новому 2020-2021 навчальному році

Технічний університет у Лодзі також надає безкоштовні місця. Навчаються тут ті, що пройшли конкурс атестатів. Стипендія у Виші не назначається, аби її отримати потрібно виграти грант, взявши участь у програмі від Вишеградського фонду. Сума складає понад майже 5 тисяч євро на рік.

Інформація про кількість безкоштовних місць розміщується на сайті Варшавської політехніки. Аби вступити до цього вишу потрібно успішно здати конкурсні іспити, добре знати польську мову. ЇЇ можна вивчити в Україні. Вартість курсу на місяць коштуватиме не менше 450 гривень.

Для студентів у Варшаві, Плоцьку надаються місця у гуртожитках з чудовими умовами для проживання.

Знижки на навчання

Аби отримувати освіту у польському ВНЗ потрібно сплачувати на рік від 750 євро, на престижних факультетах – до 2600. Якщо лекції проводитимуться англійською мовою вартість навчання зростає удвічі. Але в деяких вишах надаються знижки. В університеті Марії Кюрі оплата зменшується в середньому на 1,5 тисячі за рік.

В люблінській політехніці семестр коштує від 500 євро. Також можна взяти участь грантових програмах та отримати стипендію. В деяких українських вишах навчання обходиться значно дорожче.

Знижки іноземним студентам надаються у Сільськогосподарському  та Педагогічному університетах Кракова, у Вроцлавський Вищій школі.

Навчання у Польщі для українців 2017-2018 гарантує значні перспективи у професійному розвитку.отримувати освіту у польському ВНЗ

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.