Меню

Чи буде нова хвиля мобілізації в 2018 році?

Кожен юнак у віці від 20 до 27 років зобов’язаний пройти строкову військову службу. Таке рішення було ухвалено головнокомандувачем українською армією президентом країни. Якщо ще три роки назад йшла мова про припинення обов’язкової мобілізації, то в теперішньому періоді її не оминути. Відбудеться мобілізація в Україні в 2018 році двічі: навесні та восени.Кожен юнак у віці від 20 до 27 років зобов’язаний пройти строкову військову службу

Звісно, стверджувати про абсолютну мобілізацію юнаків призовного віку не слід. Деякі категорії можуть не турбуватись щодо явки до місцевих комісаріатів. До останніх відносяться:

Тим, хто не досяг призовного віку, але вже отримав повістку, хвилюватись не слід. Даний документ видається з метою проходження лікарняної комісії. Дані маніпуляції дозволяють оцінити загальну «картину» здоров’я молоді, та поповнити статистичні дані про відсоток майбутніх «строковиків».

Важливо! Повнолітні юнаки мають право проходити строкову службу до досягнення ними 20-річного віку. Для цього необхідно звернутись у спеціальні служби за місцем прописки.Повнолітні юнаки мають право проходити строкову службу до досягнення ними 20-річного віку

Скількох спеціалістів потребують Збройні Сили у 2018

Майже всіх батьків цікавить, чи буде нова хвиля мобілізації в 2018 році. І так, поки що Україна не відмовляється від обов’язкової мобілізації до ЗСУ. Під час першого (весняного) призову планується долучити до служби біля 14 тисяч юнаків, серед яких:

 • ​ до Збройних Сил України – до 9 тисяч;
 • ​ до Національної Гвардії – до тисячі;
 • ​ до інших державних служб – до тисячі чоловік.

Повний перехід до контрактної армії відбудеться не раніше 2020 року.

Читайте також:  Конституция Украины с дополнениями на 2021 год

Міністерство оборони також прийняте рішення щодо громадян, які мають первинне звання молодшого лейтенанта запасу, але не проходили військову службу. Такі особи зобов’язані пройти строкову службу або їй альтернативну. Тривалість залежатиме від категорії військовозобов’язаних, та складатиме:

 • ​ для молодшого офіцерського складу – від 2 до 5 років;
 • ​ для сержантського та старшинського – від 3 до 5 років;
 • ​ для рядового – до 3 років.

Представниці жіночої статі також можуть проходити строкову службу. Контракт у такому випадку заключається на термін від 5 років (за умови відсутності первинного звання та категорії). Жінкам, які пройшли військову підготовку та виявили бажання проходити строкову службу пропонуються такі ж терміни дії контрактів, що й чоловікам.

Кому «загрожує» мобілізація 2018

Президент України виділив основні особливості проведення мобілізації 2018. На оперативних зборах голова держави звітував про відмову від проведення мобілізації, проте призов до строкової служби зберігається.

Головною причиною відмови від мобілізації стала достатня кількість резервістів. На даний момент кількість останніх, що мають бойовий досвід, складає біля 100 тисяч осіб. Також відмова від мобілізації обумовлена достатньою кількістю контрактників. У 2016 році ряди Збройних Сил поповнились на 70 тисяч чоловік, у поточному періоді цифра продовжує зростати.

Читайте також:  Строки призову до армії в 2020 році

Призовниками серед осіб офіцерського складу, у першу чергу, стануть сухопутні та десантні війська, а також особливі спеціалісти (психологи, лікарі).служу в армії

У разі настання особливого періоду на території країни, мобілізація все ж таки може відбутись. Проте є громадяни, які не підлягають мобілізації в 2018 році, серед них:

 • ​ громадяни, які визнані непридатними до служби за станом фізичного або психічного здоров’я;
 • ​ депутати місцевих рад, а також народні депутати;
 • ​ пенсіонери;
 • ​ батьки (або особи, що їх заміняють), дітей-інвалідів;
 • ​ одинокі батьки, які виховують неповнолітню дитину;
 • ​ батьки, що мають трьох та більше неповнолітніх дітей;
 • ​ студенти вищих навчальних закладів, а також аспіранти, докторанти, та деякі інші категорії педагогів;
 • ​ мешканці непідконтрольних територій;
 • ​ представники зареєстрованих релігійних організацій;
 • військовозобов’язані, які щойно звільнились у запас.

Важливо! Особи, які мають відношення до будь-якої з перелічених категорій (окрім першої), мають право мобілізуватись за власним бажанням. Для цих категорій існують спеціальні умови проходження служби за місцем проживання. Жителі тимчасово окупованих територій також мають право проходити будь-який вид служби за власним бажанням.

Оскільки країна не має потрібності у наповненні лав Збройних Сил звичайними солдатами, непокоїтися про день, коли закінчиться мобілізація, особам призовного віку не варто. В цей час виникає інша проблема – нестача командувачів. Від початку мобілізації українська армія розширилась майже у 2.5 рази, проте це стосується лише рядового складу. Командирів, що відносяться до офіцерського складу, на даний момент не вистачає. З цього слідує, що під обов’язковий призов можуть попасти резервісти – молодші офіцери.

Головнокомандувач української армії запевняє що до армії підуть лише ті, хто справді цього бажає. Жителям західної частини країни президент пояснив, що мобілізація скасована, а всі зусилля будуть направлені на підтримання діючих військовослужбовців та на розвиток контрактної армії.скоро і я піду служити!

Читайте також:  Нові пісні 2018 року

Проблема з демобілізацією: правда чи міф

На сьогоднішній день на просторах інтернету можна часто зустріти дискусії щодо подальшої долі військовослужбовців. Військові експерти запевняють громадян, що непокоїтись не слід, адже українська армія, на даний момент, може діяти і в стані неповної комплектації. Саме тому, як строковики так і контрактники, по закінченню терміну служби, безперешкодно відправляються до рідних домівок.

Проте, вищезазначене не стосується контрактників «безстроковиків». Навіть якщо контрактом передбачена служба на 6 (12, 18) місяців, такі громадяни не мають право припинити контракт без вагомих причин до закінчення особливого періоду.Проблема з демобілізацією: правда чи міф

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.