Меню

Тарифи для населення на електроенергію в 2018 році в Україні

Різкі та великі зміни у розрахунках прожиткової спроможності громадян змушують непокоїтись українців щодня. Зростання цін на різноманітні послуги, зокрема на оплату «комуналки» вражають будь-кого, тому дуже часто виникає питання, якими будуть тарифи на електроенергію в 2018 році (для населення). Уряд, попри всі обіцянки урегулювати вартість надання електроенергії, та про зупинення підвищення тарифу починаючи з березня 2017 року, все ж не може надати 100 відсоткової гарантії населенню.

У період з 2016 по 2017 роки, вартість одного кіловату електроенергії зросла від 62.5 до 82.5% (в залежності від регіону), порівняно з 2015 роком. У 2018 році ця цифра збільшиться ще на 20 пунктів. Безумовно, такі зміни вплинуть на розрахунок абсолютно всіх споживчих цін.

Вагомих чинників, що впливають на зміну вартості постачання енергії достатньо. Серед них виокремлюють наступні:

 • ​ міжнародна вартість паливних компонентів (газу, нафти, вугілля);
 • ​ інфляція та індексація валюти країни;
 • ​ девальвація;
 • ​ повільний розвиток альтернативної енергетики.лампочка і гривні

«Жити по-новому» або що чекає на українців у 2018 році

Тарифи для населення на електроенергію в 2018 році в Україні суттєво зміняться. Міністерство вважає, що економічно обґрунтованим рівнем тарифу для громадян буде:

 • ​ до 100 кВт – 108 коп;
 • ​ від 100 до 600 кВт – 201.6 коп;
 • ​ понад 600 кВт – також 201.6 копійок.

Експерти енергетичних програм впевнені, що для підвищення тарифів підстав недостатньо. Проте на прогноз цін впливатиме й ситуація на сході країни.

Спеціалісти з питань вироблення електроенергії пояснюють українцям методи та причини підвищення загального тарифу для населення. У своїх відповідях вони виокремлюють пряму залежність підвищення ціни на енергію від занадто завищеної ціни на природній газ. Саме з такого виду палива й виробляється електричний струм у багатьох великих містах.

Подорожчання енергії відбудеться, також, у разі підвищення вартості інших видів послуг. Зокрема це стосується тепло- та водопостачання. Розірвати цей взаємозв’язок неможливо, адже виробництво та постачання всіх послуг залежить одне від одного.«Жити по-новому»

Перехід до екологічної енергії як механізм модернізації електроенергетики

Фізичним та юридичним особам, а також звичайним громадянам, необхідно знати якими очікуються тарифи на електроенергію в 2018 році для населення по «зеленому» тарифу.

Читайте також:  Реформування ДСНС в Україні

Такий тариф повинен заохотити українців до переходу на використання альтернативних джерел виробництва енергії. Окрім суттєвої економії та екологічності, громадяни зможуть продавати зайві кіловати провідним компаніям за вигідними ставками. Уряд також заохочує громадян надбавками. За встановлені екологічні електростанції українець отримуватиме на 30% більший дохід від збуту енергії. Така програма продовжиться до 2025 року.

Розрахунки показують, що окупність однієї сонячної станції, потужністю до 30 кВт, повністю окупить себе менше ніж за 7 років. У середньому, надлишок проданої енергії становить 7000 кВт·год на рік. При тарифі майже 5 грн за й кВт енергії можна з легкістю підрахувати прибуток.

На тарифи і ціни на електроенергію в 2018 році для населення в Україні може вплинути стратегія на розвиток енергетики до 2035 року. Згідно цієї стратегії, до 2018 року країна повинна побудувати 2 нові атомні енергоблоки. Проте перед будуванням нових блоків необхідно повністю вивести з експлуатації ті, в яких вже закінчився термін дії. Оскільки дані кроки потребують наявності досить великих сум, це може суттєво вплинути на ціноутворення.

У даній стратегії зазначено, що Україна має забезпечувати населення за рахунок альтернативних джерел на 20% від загального обсягу, а загальна залежність від постачання ресурсів з інших країн не має перевищувати 30% від імпорту. Якщо план почне виконуватись, то згодом українці зможуть розраховувати на зменшення тарифної ставки по оплаті енергії.

Задля введення в експлуатацію альтернативних джерел електроенергії (вітроенергетики, синтезу сонячної радіації та ін.) необхідно залучити інвесторів. Головним таким «претендентом», поки що, є Європейський Банк реконструкції та розвитку. Експерти визначили основні причини відсутності більшої кількості інвесторів:

 • ​ висока вартість підключення мереж;
 • ​ складність оформлення документації;
 • ​ складність відносин між існуючими монополіями та потенційними інвесторами.

Чи відбудеться підвищення тарифів

Тарифи на світло в Україні 2018 для населення спонукають українців все частіше звертатись за допомогою до держави. Всі, хто не в змозі повністю оплатити рахунки, мають право на оформлення субсидії. Проте зважаючи на підняття прожиткового мінімуму та розміру мінімальної заробітної плати, величина державної допомоги може суттєво скоротитися. Розмір субсидії зміниться з приходом опалювального сезону.

Читайте також:  Паспорт бюджетної програми бюджету на 2018 рік

Міністерство енергетики стверджує, що вартість деяких послуг у 2018 році може знизитись. Це пов’язано з наростанням конкуренції між постачальниками. Які саме послуги зможуть порадувати українців – поки що невідомо.

Поки що можливо лише порівняти прогнозовані тарифи з діючими. Так, на даний момент українці сплачують:

 • ​ до 100 кВт·год – 90 копійок за кожен використаний кіловат;
 • ​ від 100 кВт·год – 168 копійок.

Такі тарифи діють лише для мешканців міст та сіл, які не мають електричного опалення.

Спеціальні тарифи діють для наступних категорій:

 • ​ населення, яке не має газового або централізованого опалення (лише для багатоквартирних будинків);
 •  населення, яке обладнало будинок спеціальними електроопалювальними установками.

Вищезазначені категорії сплачуватимуть за приведеними ставками, проте за іншим лімітом:

 • ​ розрахунок у 0.9 грн за кВт·год діятиме при використанні не більш як 3000 кВт на місяць;
 • ​ ставка розміром 1.68 грн діятиме для тих, хто вийшов за межі встановленого ліміту (використано понад 3000 кВт·год електричної енергії).

Із приведених розрахунків помітно, що зникла середня ланка порогом у 600 кВт·год.Чи відбудеться підвищення тарифів

Як правильно економити

Вигідною залишається «нічна» електроенергія, тарифи 2018 для населення з 01.03.2018 також є зниженими. За умови активного використання усіх приладів у нічний час, можна заощадити майже половину вартості кожного кіловату. Для цього потрібно лише встановити спеціальні лічильні пристрої.

Держава також підтримує й підприємців. Останні можуть встановлювати тризонні електролічильники, та заощаджувати до 75% вартості спожитої енергії.

Деякі регіони країни продають електроенергію за зниженою вартістю. Так для мешканців областей, де розташовані атомні реактори (у радіусі 30 км), існують спеціальні тарифи, які складають:

 • ​ до 100 кВт·год – 63 копійки за кожен кіловат;
 • ​ більш як 100 – 1.18 грн.

Таке ціноутворення пов’язане з короткою відстанню між об’єктами та деякими екологічними чинниками.Як правильно економити

Читайте також:  Выплата при рождении второго ребенка в 2020 году в Украине

Кому не треба хвилюватись

Тарифи на електроенергію на 1 квітня 2018 в Україні залишаються лояльними для деяких пільгових категорій. До останніх відносяться:

 • багатодітні та прийомні сім’ї, спеціальні будинки сімейного типу. Такі громадяни сплачуватимуть 1.08 грн за кожен спожитий кіловат, незалежно від загального спожитого обсягу;
 • ​ гуртожитки навчальних закладів також мають право сплачувати за електроенергію за вищеприведеною схемою;
 • ​ релігійні організації, деякі державні центри та міський електротранспорт сплачуватимуть, як і раніше, менше 42 копійок за використаний кіловат;
 • ​ учасники бойових дій сплачуватимуть 75% від загальної вартості енергії, але за умови перевищення ліміту. На даний момент соціальними нормами передбачені «безкоштовні» 130 кВт·год на одну людину (якщо в будинку присутня електрична плита) та 90 кВт·год для будинків, що обладнані газовими плитами;
 • ​ інваліди війни отримують 100% безоплатної енергії за умови, якщо ліміт не перевищується;
 • ​ учасники ВВ сплачуватимуть за постачання лише 50% від загальної вартості;
 • ​ діти війни мають право на знижку у розмірі 25% від загальної вартості.

Важливо! Якщо в сім’ї проживає лише одна людина, яка має пільгову категорію, на кожного іншого члена родини виділяється додатковий ліміт на електроенергію (від 30 додаткових кіловатів на людину). Більш повну інформацію можна дізнатись у районних та міських відділах енергозбуту.квитанція і гроші

One Response
 1. mortal 12 января, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.