Меню

Середня зарплата в 2018 році в Україні

Нестабільна економічна ситуація в Україні призвела до значного погіршення стандартів життя громадян. Купівельна спроможність українців з кожним роком падає все нижче, а рівень девальвації національної валюти достягає нових максимумів. В умовах такої невизначеності цілком природно те, що українці хочуть знати, що буде чекати на них у майбутньому. Дізнавшись, якою буде середня зарплата в Україні в 2018 році, вони матимуть змогу будувати певні та крокувати більш впевнено по життю. Та звичайно слід розуміти, що цифри, які представлені у цьому матеріалі, є лише попереднім прогнозом, тому під впливом різноманітних макроекономічних показників вони можуть змінитися.Нестабільна економічна ситуація

Яка середня заробітна плата в Україні сьогодні?

Як повідомляє ТСН, середня плата станом на березень 2017 року в Україні досягла 6309 гривень. Це на 302 гривні більше, ніж було в січні – 6007 гривень. Якщо порівняти з показниками 2016 року, то у новому році покращення є очевидним, оскільки середня заробітна платня по Україні у середньому підросла на 600 гривень.

Очевидно, що збільшення середньої заробітної плати по України, перш за все, зумовлено підвищенням «мінімалки», яка з січня 2017 року складає 3200 гривень. При цьому отримувати більше також стали у бюджетники (а саме вчителі, вихователі, викладачі університетів і т.д.), а більшості ВУЗів було збільшено розмір стипендії (до 1600 гривень). Всі ці підвищення позитивно вплинули на середній показник доходу українців.Яка середня заробітна плата в Україні сьогодні?

Чи слід очікувати ріст в 2018 році?

Згідно з прогнозами більшості експертів, такого різкого підвищення заробітної платні, як в 2017 році, українцям очікувати не варто. Різке зростання оплати праці було досить дискусійним і ризиковим рішенням зі сторони уряду – в різноманітних українських ЗМІ навіть з’являлася інформація про те, що Порошенко та Гройсман так і не дійшли згоди щодо цього питання). Середня зарплата 2018 буде закладатися у бюджет лише наприкінці 2017-го, тому на даний момент можна оперувати лише попередніми прогнозами НБУ, які, на жаль, є не досить оптимістичними.

Читайте також:  Начисление минимальной зарплаты в 2021 году

За зведенням інформації по 2018-му, слід розраховувати, що середній доход українців буде складати близько 6700 гривень. Якщо звернути увагу на прогнози попередніх років, то можна прослідкувати певну позитивну тенденцію, адже уряду удається покращити закладений в бюджеті показник, тому залишається лише сподіватися, що новий рік не стане виключенням.

Чи буде покращення рівня життя українців?

МЕР недавно оприлюднили прогнози економічного розвитку в Україні, який охоплює як оптимістичні, так і песимістичні сценарії. Подальша інфляція гривні може призвести до наступної хвилі різкого підвищення цін на продукти харчування (навіть в оптимістичному прогнозі МЕР все ж зазначений можливий ріст на 2%). Та слід зазначити, що у порівнянні з попередніми роками це б не так вдарило по гаманцям українців.

Хто в Україні отримує найвищі зарплати?

Згідно з офіційними даними Української служби статистики, найвищу зарплату отримують працівники авіаційної галузі – кожного місяця у свій гаманець вони кладуть у середньому 27 тисяч гривень. Українці, що працюють у сфері телекомунікацій, займають друге місце с середнім доходом 12,5 тисяч гривень. Трійку лідерів замикають ті, хто працюють на ринку страхових послуг, – їх заробітна платня у середньому складає близько 11,5 тисяч гривень. Якщо говорити про найбільш скромні заробітки, то трішки більше мінімальної заробітної плати (3 450 гривень) отримують поштарі.

Аналізуючи прогноз НБУ, можна дійти до висновку, що середня зарплата в 2018 році в Україні представників цих та інших професій залишиться майже на також ж самому рівні. Вчителям та вихователям, яких уряд в 2017-му порадував підвищенням заробітної плати на 50%, також не слід очікувати надбавки.Чи буде покращення рівня життя українців?

Читайте також:  Зарплата депутата міської Ради у 2020 році в Україні

Курс долара і рівень зарплати

Всім відомо, що одним із найбільш важливих факторів, який впливає на рівень гаманця українців, є курс долара. Один із прогнозів МЕР передбачає, що у новому році американська валюта може сильно підскочити у ціні по відношенню до гривні, а українська економіки на грані дефолту. Найбільш песимістичною цифрою є 35 гривень за один долар, однак більшість експертів погоджується, що шанс того, що американська валюта подолаю відмітку в 27 гривень є вкрай малий. Якщо ж аналітики неправі, то різкий ріст курсу долара спровокує хаос в малому та середньому бізнесі, що у свою чергу призведе до різкого підвищення цін на усі види товарів. У такому разі навіть підвищення середньої зарплати не допоможе підвищити купівельну спроможність українців. Та не виключено, що середня зарплата в Україні все же може вирости, оскільки працівники приватних підприємств, як правило, отримують більше, ніж бюджетники, які залежать від рішень уряду.Курс долара і рівень зарплати

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.