Меню

Середня зарплата в 2018 році в Україні

Нестабільна економічна ситуація в Україні призвела до значного погіршення стандартів життя громадян. Купівельна спроможність українців з кожним роком падає все нижче, а рівень девальвації національної валюти достягає нових максимумів. В умовах такої невизначеності цілком природно те, що українці хочуть знати, що буде чекати на них у майбутньому. Дізнавшись, якою буде середня зарплата в Україні в 2018 році, вони матимуть змогу будувати певні та крокувати більш впевнено по життю. Та звичайно слід розуміти, що цифри, які представлені у цьому матеріалі, є лише попереднім прогнозом, тому під впливом різноманітних макроекономічних показників вони можуть змінитися.Нестабільна економічна ситуація

Яка середня заробітна плата в Україні сьогодні?

Як повідомляє ТСН, середня плата станом на березень 2017 року в Україні досягла 6309 гривень. Це на 302 гривні більше, ніж було в січні – 6007 гривень. Якщо порівняти з показниками 2016 року, то у новому році покращення є очевидним, оскільки середня заробітна платня по Україні у середньому підросла на 600 гривень.

Очевидно, що збільшення середньої заробітної плати по України, перш за все, зумовлено підвищенням «мінімалки», яка з січня 2017 року складає 3200 гривень. При цьому отримувати більше також стали у бюджетники (а саме вчителі, вихователі, викладачі університетів і т.д.), а більшості ВУЗів було збільшено розмір стипендії (до 1600 гривень). Всі ці підвищення позитивно вплинули на середній показник доходу українців.Яка середня заробітна плата в Україні сьогодні?

Чи слід очікувати ріст в 2018 році?

Згідно з прогнозами більшості експертів, такого різкого підвищення заробітної платні, як в 2017 році, українцям очікувати не варто. Різке зростання оплати праці було досить дискусійним і ризиковим рішенням зі сторони уряду – в різноманітних українських ЗМІ навіть з’являлася інформація про те, що Порошенко та Гройсман так і не дійшли згоди щодо цього питання). Середня зарплата 2018 буде закладатися у бюджет лише наприкінці 2017-го, тому на даний момент можна оперувати лише попередніми прогнозами НБУ, які, на жаль, є не досить оптимістичними.

Читайте також:  Повышение зарплаты воспитателей детского сада в 2021 году в Украине

За зведенням інформації по 2018-му, слід розраховувати, що середній доход українців буде складати близько 6700 гривень. Якщо звернути увагу на прогнози попередніх років, то можна прослідкувати певну позитивну тенденцію, адже уряду удається покращити закладений в бюджеті показник, тому залишається лише сподіватися, що новий рік не стане виключенням.

Чи буде покращення рівня життя українців?

МЕР недавно оприлюднили прогнози економічного розвитку в Україні, який охоплює як оптимістичні, так і песимістичні сценарії. Подальша інфляція гривні може призвести до наступної хвилі різкого підвищення цін на продукти харчування (навіть в оптимістичному прогнозі МЕР все ж зазначений можливий ріст на 2%). Та слід зазначити, що у порівнянні з попередніми роками це б не так вдарило по гаманцям українців.

Хто в Україні отримує найвищі зарплати?

Згідно з офіційними даними Української служби статистики, найвищу зарплату отримують працівники авіаційної галузі – кожного місяця у свій гаманець вони кладуть у середньому 27 тисяч гривень. Українці, що працюють у сфері телекомунікацій, займають друге місце с середнім доходом 12,5 тисяч гривень. Трійку лідерів замикають ті, хто працюють на ринку страхових послуг, – їх заробітна платня у середньому складає близько 11,5 тисяч гривень. Якщо говорити про найбільш скромні заробітки, то трішки більше мінімальної заробітної плати (3 450 гривень) отримують поштарі.

Читайте також:  Сушки для посуды – удобное приспособление для кухни ресторана

Аналізуючи прогноз НБУ, можна дійти до висновку, що середня зарплата в 2018 році в Україні представників цих та інших професій залишиться майже на також ж самому рівні. Вчителям та вихователям, яких уряд в 2017-му порадував підвищенням заробітної плати на 50%, також не слід очікувати надбавки.Чи буде покращення рівня життя українців?

Курс долара і рівень зарплати

Всім відомо, що одним із найбільш важливих факторів, який впливає на рівень гаманця українців, є курс долара. Один із прогнозів МЕР передбачає, що у новому році американська валюта може сильно підскочити у ціні по відношенню до гривні, а українська економіки на грані дефолту. Найбільш песимістичною цифрою є 35 гривень за один долар, однак більшість експертів погоджується, що шанс того, що американська валюта подолаю відмітку в 27 гривень є вкрай малий. Якщо ж аналітики неправі, то різкий ріст курсу долара спровокує хаос в малому та середньому бізнесі, що у свою чергу призведе до різкого підвищення цін на усі види товарів. У такому разі навіть підвищення середньої зарплати не допоможе підвищити купівельну спроможність українців. Та не виключено, що середня зарплата в Україні все же може вирости, оскільки працівники приватних підприємств, як правило, отримують більше, ніж бюджетники, які залежать від рішень уряду.Курс долара і рівень зарплати

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.