Меню

Термін сплати ЄСВ в 2019 році

Єдиний соціальний внесок являє собою спеціальний збір, який не є частиною загальної системи оподаткування. Цей збір – це сукупність чотирьох старих податків, який має обов’язків характер. ЄСВ відраховується фізичними особами та роботодавцями й взагалі усіма категоріями платників податків з метою забезпечення страхових виплат. Однак хвиля реформ та нововведень, що торкнулася системи зборів та податків внесла певні корективи, а тому треба бути готовим до того, що нарахування ЄСВ у 2019 році в Україні буде відбуватися по новому.Єдиний соціальний внесок являє собою спеціальний збір

Як відбуватиметься виплата?

Як і раніше, фізичні особи не будуть займатися сплатою єдиного соціального внеску самостійно. Цей обов’язок покладатиметься на плечі роботодавців. Тож навіть для тих осіб, у кого мінімальний штат співробітників, відрахування ЄСВ буде обов’язковим. Що стосується ставки податку, то поки ніяких змін не очікується, вона й надалі буде складати 22% від загального фонду оплати праці. Але будуть певні нововведення, серед яких варто виділити:

  1. Зміну процедури подачі звітності. Тепер декларації надходитимуть лише до однієї інстанції.
  2. Реєстрація власності також буде відбуватися виключно в одній інстанції.

Важливо не забувати, що податок повинен вираховуватися не з самої заробітної плати особи, а саме з загального фонду зарплати. Обрахунок суми цього збору відбувається дуже легко. Бухгалтерам достатньо просто взяти загальну суму, виділену на оплату праці робітників, та помножити її на 22%. Не важко здогадатися, що при наявності великого штату та великих заробітних плат, сума податку буде більшою. Сплачувана грошова маса надходить до системи загального й обов’язкового державного страхування, що забезпечує допомогу громадянам у разі виникнення якихось нещасних випадків.

Реквізити для сплати ЄСВ завжди можна відшукати у бухгалтера. Але особам, яким доводить сплачувати цей податок самостійно, варто взяти реквізити в органах Державної фіскальної служби, яка безпосередньо займається адмініструванням цього стягнення.Як відбуватиметься виплата

Як відбуватиметься виплата?

Почати варто з ситуацій, коли внаслідок нестачі коштів чи з будь-якої іншої причини підприємство припиняє своє існування. В такому випадку власник організації повинен обов’язково подати до інстанції відповідні документи про припинення своєї діяльності. Після цього ДФС припинить нараховувати податок. Цей податок не скасовується автоматично, адже служба не займається моніторингом стану підприємства. Саме тому бувало так, що вже давно неіснуюча організація мала величезні борги, які потім доводилося виплачувати її власнику. Якщо на момент припинення діяльності підприємство мало певні заборгованості, то їх треба буде обов’язково сплатити.

Читайте також:  Як рахувати ПДФО у 2018 році в Україні?

Згідно з останньою інформацією, максимальна величина бази нарахування ЄСВ не зміниться та залишиться на тому самому рівні. Законодавчими нормами встановлюється максимальна величина бази, яка становить до 25 мінімальних заробітних плат. З цього можна зробити висновок, що з ростом мінімальної заробітної плати буде збільшуватися максимальний розмір бази. Варто не забувати, що наприкінці 2019 року влада планує підвищити мінімальну зарплату до 4000 гривень. Тож можна сказати, що згодом буде визначено розмір ЄСВ в 2019 році по новому.

До питання сплати єдиного соціального внеску варто ставитися серйозно, адже у разі порушень чи несвоєчасної сплати представники Державної фіскальної служби застосовуватимуть до організацій штрафні санкції. Санкції являють собою чималі штрафи, які можуть завдати серйозної шкоди підприємству.Як відбуватиметься виплата

Лікарняний та сплата внеску

ЄСВ з лікарняних в Україні відраховуватиметься так само, як і в минулих роках. Сплата покладатиметься па плечі роботодавця, а тому працівникам не варто хвилюватися про відрахування цього збору. Однак варто знати один нюанс. Згідно з положеннями чинного законодавства, сплата цього податку за осіб, які перебувають у вимушеній відпустці з важливої причини, відбуватиметься не з загального фонду заробітної плати, а з податкових коштів. Що стосується допомоги від держави, то виплачуватиметься лише протягом перших п’яти днів вимушеної відпустки. Але така допомога не відноситься до допомоги через тимчасову непрацездатність.

Також варто не забувати, що сума лікарняних встановлюється з урахуванням суми місячного прибутку разом з максимальною базою нарахування податку, а також до уваги береться загальна кількість днів, коли особа не працювала. Важливо вчасно подавати листок непрацездатності. Річ у тім, що якщо листок непрацездатності подається в той самий період, коли особа не працювала, то виплати надаються в тому самому місяці. Якщо подати листок згодом, десь через місяць чи два, то виплати будуть нараховані теж через місяць чи два. Точно така є інформація зазначається й у звітності.

Ще один важливий нюанс

Варто не забувати, що законодавством встановлюється не лише максимальна база нарахування, а ще й найменша. Розмір найменшої виплати не змінюється протягом багатьох років. Він в будь-якому випадку не може бути меншим за суму одного страхового внеску до системи, що сплачується щомісяця. З цього можна зробити висновок, що влада встановлює чіткі рамки для сплати стягнення, а тому роботодавець не може самостійно встановлювати верхню та нижню границі.

Читайте також:  Таблица тарифных разрядов на 2020 год

Зміни, про які треба знати

Також є певні зміни в ЄСВ в Україні, про які треба не обов’язково знати. Насправді нововведень чимало, але деякі з них є незначними, а тому варто виділити низку найголовніших змін, про які повинен знати будь-який бухгалтер. Перш за все, громадяни, які перейшли на спрощену систему оподаткування, отримають спеціальне право на самостійне визначення суми оподаткованого мінімуму. Підприємець має повне право обирати ту суму, яка буде найбільш зручною для нього. Однак не буде такого, що підприємець навмисно зробить так, що сума буде дорівнювати нулю. Влада вже працює над певними обмеженнями, які будуть оприлюднені згодом. Варто зазначити, що оподатковуваний мінімум точно не буде меншим за величину мінімального щомісячного страхового внеску.

Також чимало питань стосуються того, яким буде термін сплати ЄСВ у 2019 році. Треба зазначити, що для фізичних осіб ніяких змін не передбачується, а тому терміни сплати зовсім не зміняться. Однак влада нагадує, що внаслідок певних обставин терміни можуть змінитися й підприємці будуть обов’язково проінформовані про відповідні зміни.

Пільги нікуди не подінуться, а тому певні категорії громадян, зокрема пенсіонери та інваліди звільнятимуться від сплати єдиного соціального внеску. Це навіть не залежить від системи оподаткування. Тож бухгалтерам варто забути про нарахування ЄСВ інвалідам. Звісно, категорій, які можуть розраховувати на такі пільги насправді набагато більше, ніж може здатися на перший погляд. Однак за кожну таку особу доведеться надавати відповідну звітність.

Як вже згадувалося раніше, сума єдиного соціального внеску буде самостійно корегуватися від розміру мінімальної заробітної плати. Поки влада немає наміру цілеспрямовано змінювати суму цього податку, а тому все відбуватиметься в автоматичному режимі. Дуже суворо треба ставитися до оформлення акту про завершення підприємницької діяльності. За відсутності цього акта податки будуть нараховуватися й надалі. Цей акт повинен бути завірений та в обов’язковому порядку наданий представникам Державної фіскальної служби. Також будуть суттєво збільшенні штрафні санкції за неоформлених працівників. Ці санкції являтимуть собою чималі штрафи, які можуть завдати серйозної шкоди підприємству.Лікарняний та сплата внеску

Що робити громадянам, які повинні сплачувати внесок самостійно?

Варто не забувати, що ще існує категорія самозайнятих осіб, які повинні сплачувати єдиний соціальний внесок власноруч. Наразі законодавством зазначається, що ЄСВ для самозайнятих осіб у 2019 році буде встановлюватися з урахуванням системи оподаткування, а також загального прибутку громадянина. Однак варто згадати про одну дуже важливу зміну, яка призвела до закриття багатьох підприємств та організацій. Ця зміна полягає в тому, що тепер самозайняті особи повинні сплачувати єдиний соціальний внесок за кожного найманого робітника, вираховуючи цей внесок не з загального фонду, а саме з заробітної плати особи. Звісно, ніхто не хоче втрачати велику частку прибутку в таких умовах, а тому це призвело до скорочення певних посад та припинення роботи установ.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *