Меню

Державна програма економічного і соціального розвитку України на 2019 рік

Швидше за все програма соціально-економічного розвитку України на 2019 рік мало чим буде відрізняться від попереднього року. Очікуються чергові зміни в політичній структурі, а саме вибори парламенту і президента, тому провідні фахівці в економіці прогнозують її хитке становище.

Державна програма економічного і соціального розвитку України

Основні показники соціального та економічного розвитку

Найсильніший криза 2014-2015 років все ще тримає суспільство в напрузі. Економічне становище непевне, все направлено на вихід з критичної ситуації, а темпи розвитку самої системи залишають бажати кращого.

Протягом останніх п’яти років позитивних кроків по відновленню Україні здійснити не вдалося. У зв’язку з відсутністю радикальних реформ, якісних перетворень державна програма економічного і соціального розвитку України не буде змінюватись.


Військові дії проти нашої країни останнім часом прямим чином вплинули на всі галузі розвитку. Україна пережила популізм верхівок політичної влади, без результативні антикорупційні дії і виникнення недовіри до роботи судових і кадрових систем країни, що закрило їй шляху до ефективного відновлення.

Країна не змогла в повній мірі розкрити свої внутрішні потенціали і виправдатися перед зарубіжними інвесторами. Всі важелі влади були перекриті, що і посприяло тому, що потужний економічний апарат країни не був запущений на повну силу.

Співпраця України з МВФ

Отже, 2019 рік відзначився неоднозначними показниками, тому подальший прогноз розвитку України носить скоріше розмитий характер. Звичайно, оптимістичний погляд експертів підтримує дух народу, але сумніви залишаються сумнівами. Економісти планують продовжити свою взаємодію з Міжнародним валютним фондом. У їх плідності сумнівів немає. Споживчий попит стане і далі стимулювати урядові витрати.

Соціально-економічний розвиток України 2019 розраховує повернути колишній рівень торгівлі або навіть поліпшити його. На існуючому етапі прогнозується переважання імпорту, як і в минулих роках над процесом експорту. Відбувається це через неможливою чистої торгівлі в умовах, що склалися.


Цілком ймовірно, в країні активність міграційного процесу не зміниться, а, навпаки обіцяє бути стабільна у своїй активності, що негативно позначиться на економічному процесі відновлення.

Читайте також:  Види діяльності за КВЕД 2020 в Україні

Взаємні дії з МВФ зберігається. А ця співпраця в свою чергу виключає ймовірність будь-яких ризиків в фінансовому відношенні.

Крім того, МВФ надає як мінімум одну спробу другого траншу. Також Україна не упустить своєї відкрилася можливості запозичувати капітал із зовні, тобто вийти на зовнішніх платформи. Прогноз вартості гривні на грудень 2019 року – 30-33 гнр за долар.

Запланований рівень інфляції коливається і приблизно близько близько 10% -ої позначки. Курс, цілком ймовірно, теж не під загрозою. Україна знайшла ресурси, щоб перестрахуватися від цього. Золото – валютні резервні запаси вже майже сформовані і схвалені.

derzhavna programa ekonomichnogo i socialnogo rozvitku ukraїni na 2019 rik 3 - Державна програма економічного і соціального розвитку України на 2019 рік

Економічний рівень зростання країни

Ситуацію, що склалася в країні, Олександр Мартиненко пояснює тим, що світова грошова політика не дає можливості економічного розвитку України в цілому. Самі ж найбільші ризики провокуються тим, що походить постійне придушення інфляцій, найсуворіша монетна політика. Ці моменти перекривають країні всі доступи і виходи на повноцінний процес фінансування. Мартиненко зазначає зниження зростання ВВП.

На 2019 рік це показник – 2,3%. Уповільнення його розвитку в першу чергу пояснюється послабленням зовнішніх ринків.

Аналітики склали свій варіант розвитку економіки країни. Вони кажуть про девальвацію гривні до 30 гривень за долар до грудня 2019 року. Але в разі політичних відхилень можуть статися будь – які зміни. За попередніми розрахунками відбудеться зниження інфляції до 8,5% через зменшення напруженості на ринку зовнішньому.

2019 рік відзначиться тим, що імпортування сировини значно знизиться. За цим сценарієм і виплати дивідендів за наявними позиками також скоротитися.

Кількість же приватних переказів навпаки збільшиться.

Українські міжнародні резерви, згідно з аналізом результатів, запропонованої 14 – місячної програми, збільшаться до 18,8 мільярдів доларів США.

Читайте також:  Тарифи на газ для населення в Україні в 2020 році

Україна знову скористається довіреною Фонду і планує отримати достатню кількість валютних накопичень для того, щоб вирішити свої питання з боргами. Після цього головним болем стане те, як би знову поповнити запаси, поки вони не досягли критичного рівня. І тут знадобиться допомога МВФ як кредитора. Здійснити це так бажане діяння буде досить складно через майбутніх політичних змін, а саме виборів.

Соціально-економічні прогнози на майбутнє

Ніхто не знає куди подме вітер в бік парламенту, або президента. Виходить, що прогноз економічного і соціального розвитку України – це надія і очікування пов’язані з МВФ.

Внутрішній попит в країні – це основна рушійна сила економічного росту. Розвиток відбувається за рахунок трудових резервів мігрантів, зростання зарплати окремих секторів і витрат про передвиборчі політичні заходи. Державний бюджет витрачається на соціальні виплати, державні заробітні плати, але тепер він дуже звужений, так як доводиться з цих коштів виплачувати борги. Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки доволі приємний! Звичайно ж, країна поступово встає на ноги, у збільшується внутрішній попит, але на рахунок боргових зобов’язань, він особливо не буде помітний.

Якщо з’єднати цей уповільнений темп приросту прибутку і очікуваний спад сільськогосподарського врожаю, то відповідно ми отримаємо і уповільнення темпу ВВП. Чи позначиться це на споживчої інфляції. Вона сповільниться до 6,5% через монетарної політики національного банку. Крім того, вплив матиме і зовнішня політика. Це зниження світових цін на нафту. Тим самим відбудеться падіння гривні до 29 за долар. Україна планує збільшити обсяг міжнародних резервів до 21 мільярда доларів США за допомогою вливань коштів МВФ.

Президентські вибори пройдуть спокійно, не впливаючи на якісь інші процеси. Розвиток сільського господарства, судячи з прогнозів, теж піде в бік підвищення врожайності. Отже, судячи з ситуації в країні можна з точністю говорити про те, що саме критичне в майбутньому році для України – це випадання з плану по співпраці з МВФ. Це однозначно призведе до дефолту і країні доведеться самостійно справлятися з більш, ніж критичної внутрішньою ситуацією без допомоги зарубіжних партнерів.

Читайте також:  Гранти на 2018 рік в Україні

Основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2019 рік це помірне зростання економіки і розквіт внутрішнього споживання. Особливий вплив політичних перетворень на економічне становище.

Потрібно погасити понад 6 мільярдів доларів боргів і спланувати свій подальший бюджет з урахуванням погашення такої ж суми. Тут виникають проблеми – треба і борг платити, і економіку піднімати. Тому країні просто необхідні партнери, ті хто в складній ситуації довірить їй свій ресурси. Якщо все вийде, то пікові економічно складні роки пройдуть порівняно спокійно. Вирішальним ланкою подібного варіанту розвитку стане співпраця з Міжнародним валютним фондом та іншими зовнішніми кредиторами, а найбільший відсоток ризику майбутніх президентських і парламентських виборах за часів економічної кризи і тієї боргової ями, де знаходиться зараз країна.

Соціально-економічні прогнози на майбутнє

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.