Меню

Довідник ВУЗів України на 2021 рік

Щорічно надходити абітурієнтам стає набагато складніше, і в допомогу майбутнім студентам випускається видання в поміч щоб вибрати вузи України, довідник абітурієнта 2021.

Розділ включає найрізноманітнішу інформацію від списку вищих і середніх навчальних закладів України до світової студентам в здачі ЗНО, рейтинг ВУЗів України 2021, вибір підходящої спеціалізації.

Приймальна комісія біля ВУЗу

Щорічно інформація оновлюється, згідно з новим рейтингом ВНЗ і відгуками студентів про кожному навчальному закладі України.

Короткий зміст

Для надходження у ВУЗи України у новому 2021 році громадянам потрібно пройти ЗНО і отримати мінімальну кількість балів. Для кожного ВНЗ і спеціалізації може бути виставлений свій «прохідний бар’єр», який описаний у виданні.

Згідно з інформацією «Довідника абітурієнта» для вступної компанії в червні місяці результати ЗНО будуть вважатися з 3 предметів. У виданні також вказані терміни проведення і надходження (подання документів), додаткові правила прийому в кожному окремому закладі.

Важливо! Надходження, як і в минулому році, буде проходити, базуючись на рейтингу сум балів, після:

 • тестів ЗНО
 • середнього бала атестата
 • додаткового оцінювання за видатні досягнення

Видатними досягненнями в даному випадку можуть вважатися перемоги або призові місця на спортивних або навчальних олімпіадах, міських чи всеукраїнських конкурсах, перемога в конкурсах, що влаштовуються Малою академією наук, музичних конкурсах. Також в довідковому виданні вказані додаткові правила прийому для пільгових категорій, іноземців.

Абітурієнти, які займаються вступною кампанією в Україні в 2021 році, зобов’язані з’ясувати питання, коли і як проходить зарахування на обрану спеціальність за державний рахунок або за власний рахунок. Вся інформація по вищих навчальних закладах України за рейтингом в областях зібрана в довідковому виданні.

Прийом і надходження в ВНЗ України в 2021 році

Вступна кампанія великий стрес для майбутніх студентів та їх батьків, важлива кожна дрібниця, в цій справі допоможе будь-яка порада.

Важливо! Абітурієнти в Україні в 2021 році мають можливість скласти до обраного ВНЗ заяву в письмовому або електронному вигляді. Краще за все не затягувати з обраної спеціалізації, прийом пакета паперів триває протягом липня.

Партнерство освіти та виробництва

В основному умови прийому у всіх ВУЗах стандартні, затверджені Міністерством науки України, але в залежності від регіону, прохідного балу і спеціалізації можуть знадобитися додаткові документи для комісії.

Читайте також:  Якою буде стипендія в 2020 році в Україні?

Багато ВНЗ, в яких великий конкурс на 1 місце, враховується пріоритетність подачі заяв від студентів. За практикою попередніх років, пріоритетність заява вважається від 1 до 7 від високого пріоритету і по зниженню.

Важливо! Майбутні студенти в 2021 році в Україні можуть подати не більше 7заявленій в різні установи на навчання за рахунок держави або місця замовлень регіонів. Важливо, що з нового року можна подавати заяви більше, ніж на 4 спеціальності (за умови надходження на бюджет) і необмежену кількість заяв під час вступу на контрактну основу навчання.

Щоб точно вступити на обрану спеціальність в конкретний ВНЗ, краще мати за настольну книгу довідник ВУЗів України на 2021 рік з актуальною (оновленою) інформацією.

Довідник абітурієнта на 2021 рік

Виданням дуже легко користуватися, вся інформація розділена за темами і групам.

Напрямки навчання

Кожен студент, який ще не прийняв рішення про спеціалізацію, за допомогою розділу зможе підібрати для себе найбільш прийнятний напрямок навчання. В Україні в 2021 році пропонуються наступні:

 • Дизайн.
 • Медицина.
 • Економічне.
 • Технічне.
 • IT-технології.
 • Юриспруденція.
 • Педагогічна.
 • Філологія, психологія (гуманітарна).
 • Міжнародна діяльність.
 • Менеджмент.
 • Туризм.

Навчальні заклади в Україні

Вищу і середню освіту – це запорука світлого майбутнього, хорошою успішної роботи, навчання у ВНЗ – це гарантія можливості підтримати будь-яку розмову, бути всебічно розвиненою особистістю.

В Україні пропонуються наступні акредитовані установи:

 1. Академії.
 2. Інститути, університети.
 3. Технікуми.
 4. Коледжі.
 5. Училища.

Довідник абітурієнта включає повну інформацію по кожній установі, складений рейтинг університетів України по областях і відгуками студентів, викладачів. Всі училища, інститути сформовані за місцем знаходження, також література містить дані про початок підготовчих курсів.

Рейтинг зарахування абітурієнта

Кожен ВНЗ при зарахуванні абітурієнтів формує рейтинг, в якому громадяни стоять в певній послідовності. Отже, які критерії враховуються, і як створюється абітурієнтської рейтинг:

 1. Результати ВНЗ України за предметами ЗНО.
 2. Підсумки співбесіди.
 3. Пріоритетність заяви.
Читайте також:  Типовые учебные планы на 2021-2022 учебный год

Якщо з яких-небудь причин немає можливості скласти список, комісія на свій розсуд приймає рішення про зарахування, враховуючи в основному представлені документи.

Дистанційне навчання

Сьогодні більшу популярність набирає «навчання на відстані», спеціалізація якої також представлена ​​в Довіднику абітурієнта декількома напрямками:

 1. Вища освіта дистанційно з подальшим отриманням диплома.
 2. Навчальні програми в Скайп.
 3. Вебінари.

Вибравши з допомогою спеціального видання, надійні якісні навчальні семінари можна отримати ефективну освіту, яка не поступатиметься стандартній формі освіти.

Нововведення в 2021 році

Дуже важливо використовувати для абітурієнта актуальне видання довідника, адже в ньому буде оновлений список вищіх навчальних закладів України, а також всі нововведення і зміни під час вступу до новому році.

Нові правила для іноземців

З нового року, іноземні громадяни можуть здавати перед надходженням ЗНО на тій же мові, на якому буде проходити в подальшому процес навчання у ВНЗ. Це міра була створена для полегшення навчання іноземців, багато з яких скаржилися в Міністерство освіти на якість викладання іноземною мовою.

Важливо! Іноземні абітурієнти, які мають актуальний сертифікат міжнародного зразка IELTS, TOEFL, Cambridge Certificate, де вказано рівень не менше В1 НЕ будуть підтверджувати його в Україні. Сертифікат приймається автоматично.

Держзамовлення на освітян в Україні

Додаткові зміни в правилах прийому

Нове законодавство передбачає кілька змін, які також включені в «Довідник абітурієнта» 2021 рік:

 1. З нового року в коледжах можна буде отримати кваліфікацію рівня молодший спеціаліст – виключно молодший бакалавр.
 2. Вступити на бюджет тепер можуть все, незалежно від віку і пов’язаним з цим утворенням.
 3. Для тих, хто вже в зрілому віці хочуть здобути освіту за рахунок держави можуть пройти не за результатами ЗНО, а здати тестування в самому навчальному закладі.
 4. Кардинально змінюється ставлення держави до своїх випускникам, тепер Україна буде покривати повністю здобуття вищої та середньої освіти за спеціальностями, в яких є необхідність.
 5. Коледжі в Україні переходять на корпоративне управління, створивши для цього наглядова рада. Цей орган управління буде працювати для пошуку зовнішнього фінансування, стратегією розвитку освітнього закладу.
 6. Тепер творчі конкурси будуть проводитися в головній сесії ЗНО, що дозволить повністю викорінити корупцію і підкуп. Час проведення з 16-го березня по 15-е травня. Для контрактників передбачається можливість позачергової сесії з 01 липня по 22 липня.
 7. Процедура вступу до ВНЗ скорочується за часом, реєстрація онлайн на бакалавр проходить за 9 днів до моменту подачі заяви, починаючи з 1 липня.
 8. Спеціально для заочників, які претендують на контрактну форму навчання, час реєстрації робочого онлайн кабінету продовжено до 30 серпня.
 9. З нового року передбачається ввести в деяких ВНЗ ввести, такі дисципліни, як соціальна наука поведінки, громадське управління, богослов’я.
 10. У майбутньому Міністерство освіти і науки розглядає питання введення предметів: пам’яткознавство, бібліотечна справа, робота з архівом, музеєзнавство.
Читайте також:  Эмоциональное выгорание учителя: как школа может этому помочь?

Новий уряд прийняв рішення надати першочерговість зарахування тим, хто виявить бажання після випуску працювати в селах і смт. Особливо це відноситься до абітурієнтам, що подає заяву на спеціальності напрямів «Освіта», «Педагогіка», «Охорона здоров’я». При зарахуванні згоди абітурієнта буде підписуватися договір про відпрацювання 3-х років.

Додаткова інформація

Довідник абітурієнта також містить масу корисної інформації, наприклад корисні посилання на необхідну для вступника літературу:

 1. Програми ЗНО
 2. ЗНО онлайн
 3. Вступ.ОСВІТА.UA
 4. Група “Абітурієнт” в Facebook
 5. Персональна сторінка учасника ЗНО
 6. Український центр оцінювання
 7. Регіональні центри оцінювання

Поради вступникам

Щоб точно визначитися з майбутньою професією, вибрати справу «по-душі», фахівці рекомендують відвідати тематичні виставки, які проходять практично в кожному ВНЗ з періодичністю 1 раз в квартал. Там можна буде поспілкуватися з викладачами, представниками професії і отримати вичерпні відповіді на всі питання.

Крім загальної довідкової літератури, можна придбати локальний довідник, наприклад, по області або міста конкретно, наприклад, якщо актуальною є державні вузи Києва. Це допоможе ефективно оцінити навчальні заклади, за рейтингом, місцем розташування, наявності бюджету і т.д.

Довідник абітурієнта розроблений фахівцями для допомоги «майбутнім студентам» для якісного вибору закладу для навчання і майбутньої професії. Довідник ВНЗ значно полегшує пошук спеціальностей та вузів за предметами ЗНО молодим абітуріентам.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.